2016 - 2018 Faaliyet Raporu
01-03-2017
1892

DEĞERLİ  MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.11.2017 -01.12.2017

TARİHLERİ ARASI 13.FAALİYET RAPORU

 

Sevgili Meslektaşım, bu ayda 29. Dönem 13. Faaliyet Raporunu sizlere sunmaktan büyük mutluluk yaşıyor ve saygılar sunuyorum.

9.Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel’in, 93'üncü Doğum Gününde Isparta İslamköy'de Mezarı Başında Anma Etkinliği, gerçekleştirildi. Bu etkinliğe gerek Baro Yönetim Kurulu üyelerimiz ve şahsım katıldığım gibi aynı zamanda TBB Başkanımız Sayın Av.Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu ve Başdanışmanı Av.Zafer Köken’de katıldı. Merhum Cumhurbaşkanımıza yeniden Ruhu şad olsun deriz.

Yine Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in anma programına gelen TBB başkanımız Av.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu ile birlikte Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın'ı makamında Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte ziyaret ettik.

Yine merhum Cumhurbaşkanımızın anma programına gelen Sayın Birlik Başkanımız Av.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu ile beraberinde ki Başdanışmanı Av.Zafer Köken, Isparta Baro Başkanlığımıza bir dizi ziyarette bulundular. Bu ziyaret neticesinde ise Baromuz stajyerlerinden Av. Nergis Funda Özen ve Av. Muhammed Raşit Ali Cesur’un ruhsat törenleri baro hizmet binamızda Birlik başkanımız vasıtası ile yeminleri yaptırılarak teslim edildi, genç meslektaşlarımıza hayırlı olsun deriz.

Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu Isparta ziyareti ile birlikte aynı zamanda avukat stajyerlerimize staj eğitim merkezimizce düzenlenen eğitim dersinde de bir araya geldi ve önemli bir ders verdi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı tarafından Antalya Baro Başkanlığı ev sahipliğinde yapılan CMK toplantısına, bu dönem içerisinde Baro yönetim kurulu üyemiz Av. Fatih Semiz katıldı ve CMK ile ilgili Baromuzun tavsiye ve çözüm önerilerini merkeze iletti. Kendisine teşekkür ederiz.

Bu dönem içerisinde yine Baromuzun genç stajyerlerinden Av. Mehmet Bilgiç'in ruhsat töreni Baro Hizmet Binamızda Yönetim Kurulu üyelerimiz ve stajyerlerimizin değerli ailesi ve hocaları ile birlikte teslim edildi, kendisine bir ömür boyu başarılı meslek hatalı dileriz.

Isparta Denizbank Gülkent Şube Müdürü Aydil Sefa Aras'a Baro Başkan yardımcımız Av Bahadır Erdem ile birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Geçtiğimiz dönem içerisinde yemin ve ruhsat törenini yaptığımız genç meslektaşlarımızdan Av. Selin Turan ve Av. Elif Miray Camuzcu Hukuk Bürosu Açılış Törenini şahsım ve meslektaşlarımız ile gerçekleştirdik, kendilerine hayırlı olsun deriz.

Isparta Belediye Başkanlığı tarafından bu dönem içerisinde hizmete giren Sokak Hayvanları Bakım Ve Rehabilite Merkezinin açılış törenine Baro yönetim kurulu üyemiz Av. Ünsal Çankaya katıldı. Kendisine teşekkür eder, böyle bir hizmetten dolayı da Belediye Başkanlığına teşekkür ederiz.

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/63 sayılı duyurusu tüm faaliyetlerimizde olduğu gibi resmi internet sitemizde ilan ettik ve sizlere mail ile duyurduk. İlgili ilan içeriği uyarınca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Hakim Adayı Belirlenmesine İlişkin Duyuru sonucunda başvuran meslektaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun deriz.

Isparta E Tipi Kapalı Ceza Evi Müdürlüğüne önceki dönem yazdığımı yazımıza cevap verilmiş olup, ilgili yazımızda belirttiğimiz gibi her ziyarette Avukatların yeniden göz kaydının alınmaması ve saklanmasının mümkün olamayacağı belirtilmiştir.

Baro Başkanlığımızın her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantılarını düzenli olarak gündeme bağlı olarak bu dönemde yapmaya ve kısa kararları sizlere hemen akabinde sitemizden ilan ederek duyurmaya özen gösterdik.       

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem ve saygı ile anıyoruz. 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anma törenine Baromuz adına şahsım katıldım. Ruhu şad olsun

Tüketici Hukuku enstitüsünden gelen yazı uyarınca bu konuda bir sempozyum yapılacağı belirtilmiş olup bu konuda ki sempozyum ilanları sitemizde ve ilan tahtalarımızda sizlere duyurulmuştur.

Baro Başkanlığımızın yaptığı talep uyarınca gerek Tüm meslektaşlarımıza gerekse Stajyer Avukatlarımıza Isparta Trafik Şube Müdürümüzce Trafik kuralları ve teknik bilgiler konulu seminerimiz Baro hizmet binası Av. Fatma Sevük konferans salonunda gerçekleştirdik. Katılanlara ve semineri icra eden Yönetim Kurulu üyemiz Av Fatih Semiz’e ve Trafik Şube Müdürümüze sonsuz teşekkür ederiz.

Yine bu dönem içerisinde 1 Yılık Avukatlık stajını başarı ile tamamlayan genç meslektaşlarımızdan Av. Esengül Gönendi ve Av. Serkan Bayazıt’ın ruhsat törenleri baro hizmet binamızda Yönetim Kurulu üyelerimiz, stajyerlerimizin sevdikleri ile birlikte gerçekleştirildi Meslektaşlarımıza hayırlı olsun deriz.

Isparta Bahçe Şehir Kolejinin düzenlediği aile etkinlikleri kapsamında Avukatlık mesleğini anlatmak üzere Baro yönetim kurulu üyemiz Av. Derya Akman katılarak Avukatlık mesleğini güzel ve zorlu yanları anlatıldı, Yönetim Kurul üyemiz Av Derya Akman’a teşekkür ederiz.

11-12/10/2017 tarihleri arasında Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı tarafından düzenlenen, Ohal Kapsamında Avukatın Savunma hakkı ve yine Büro aramaları konulu Ankara’da icra edilen toplantıya Baro Yönetim kurulu üyemiz Av.Ömer Berber ile yine meslektaşlarımızın Av.Emine Demirayak Kaya ile Av.Muhammet Ali Kaya katılmış olup kendilerine teşekkürü bir borç biliriz.

Yine bu dönem içerisinde Mardin Barosu ev sahipliğinde ki Genç Avukatlar kurultayına Isparta Barosu olarak katılmayarak Protesto ettik, Aldığımız yönetim kurulu kararı ile Kuzey Irak Kürt Bölgesinde yapılan Barzani referandumunu destekleyen 15 baro arasında olan Mardin Barosu ev sahipliğinde ki kurultaya Isparta Barosu olarak gitmedik, bu hususun da meslektaşlarımızca bilinmesini dileriz. 

Terör örgütü ile mücadele eden Ispartalı Hemşehrimiz sözleşmeli Er Sercan Kara Gelendost’ta toprağa verildi Ruhu şad olsun der Şehidimizin Cenaze törenine Baromuz adına Baro Saymanımız Av.Abdullah Çelik katılmış olup kendisine tekrar teşekkür eder, Şehidimizin ruhu şad olsun, ona uzanan eler kırılsın deriz. 

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/65 sayılı duyurusu avukat kimlik kartları ile ilgili olarak sitemizde ilan edildi ve sosyal paylaşım sitelerinden sizlere duyuruldu.

Yine bu dönem içerisinde 1 Yılık Avukatlık stajını başarı ile tamamlayan genç meslektaşlarımızdan Av. Hüseyin Ulusoy, Av. Abdüllatif Görgülü ve Av. Ali Aldemir'in ruhsat törenleri baro hizmet binamızda, yönetim kurulu üyelerimiz ve sevenleri ile gerçekleştirildi. Genç meslektaşlarımıza başarılar dileriz.

Bu dönem içerisinde yine Dünya Çocuk Hakları Günü nedeni ile Çocuk hakları komisyon Koordinatör üyesi Yönetim Kurulu üyemiz Av. Ayşe Nur Akbay tarafından Baromuz adına kaleme alınan basın açıklaması sizlerle ve basın ile paylaşıldı. Çocuklarımızın acı çekmediği hiçbir suretle ezilmediği günler dileriz.

Yine bu dönem içerisinde 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile Baromuzun Basın açıklaması şahsım tarafından kaleme alınarak gerek Valiliğe erek Mili eğitim Müdürlüğüne gerekse okullarımız ve Basın mensupları ile paylaşıldı. Tüm Öğretmenlerimizin özelikle Avukat Öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.

Tübakkom 25 Kasım "Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü" basın açıklaması ile yine Kadın Hakları komisyonu Koordinatör Üyesi Yönetim Kurulu üyemiz Av Arzu Elma Benli’ni Baromuz adına kaleme aldığı basın açıklaması Resmii internet sitemizde ve sosyal paylaşım sitelerimizde ve basın mensupları ile paylaşıldı. Kadına karşı şiddetin sona erdiği günler diliyoruz.

Önceki dönem İstanbul Baro Başkanı Galatasaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Av. Prof. Dr. Ümit Kocasakal Bir konferans için Isparta’ya gelişi nedeni ile Baro Başkanlığımızı da ziyaret etti. Kendisine bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederiz.

Isparta 40.Piyade Alay Komutanlığınca düzenlenen 1997/4 tertiplerin yemin törenine yapılan davet üzerine Baromuz adına şahsım katılım sağladım. Tüm askerlerimize vatan savunmasında başarılar dileriz.

Yine bu dönem içerisinde 1 Yılık Avukatlık stajını başarı ile tamamlayan genç meslektaşlarımızdan Av. Nihan Kundakçı ve Av. Berfo Deniz Evren'nin Ruhsat Törenleri Baro Hizmet Binamızda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Genç meslektaşlarımıza başarılar dileriz.

“Yeni Dünya Düzeni Ortadoğu ve Türkiye” Konulu Konferansımız, Doç. Dr.Ramazan Kağan Kurtoğlu’nun sunumu ile ve İş Adamı Ercan Kutlu’nun ”Para, Altın ve Yatırım Araçları” konulu sunumu ile Baro Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda gerçekleştirdik, Söz konusu olan semineri düzenlememize vesile olan Baromuz Avukatlarından Av.Murat Çağrı Yıldız’a ve semineri organize eden Başkan Yardımcısı Av.Bahadır Erdem’e teşekkür ederiz.

Baromuzun Geleneksel Güz Kahvaltısı Karikatür Bi Kafe'de gerçekleştirildi. Katılan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

30.11.2017 Tarihinde ADD Genel Başkanı Sayın Tansel Çölaşan ve genel Merkez Yöneticileri ile Isparta Add Başkanı Sayın Batuhan Güldiken ve yönetim kurulu üyeleri Baro Başkanlığımıza nezaket ziyaretinde bulundular kendilerine bu ziyaretlerinden dolayı şükranlarımızı sunarız

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı bir kez daha şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanacağına inancımızın tam olduğunu belirterek, Demokratik, Laik ve Sosyal Bir Hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin ve onun izinde olan Baro Başkanlığımızın ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevgiler ve saygılar sunarız. 01/12/2017

 

AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKAN

 

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.10.2017 -01.11.2017

TARİHLERİ ARASI 12.FAALİYET RAPORU

 

Sevgili Meslektaşım, Bu ayda 29. Dönem 12. Faaliyet Raporunu sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyor saygılar sunuyorum.

Cumhuriyetimizin 94. Yılı kutlu olsun kimsesizlerin kimi olan Cumhuriyetimiz ilelebet yaşın diyerek faaliyet raporumuzu sizlere arz ederim. 

18-19 Kasım 2017 tarihinde önceden planlandığı üzere Mardin Barosu ev sahipliğinde TBB’nin 6. Genç Avukatlar kurultayı icra edilecektir. Baro başkanlığımızda bu konuda öncesinde karar alarak katılacak meslektaşlarımızı dahi belirlemiş iken; Ağrı barosu Başkanlığında geçtiğimiz günlerde Kuzey Kürt bölgesel yönetiminin yaptığı referandumun desteklenmesi ve Mardin barosunun da bu referanduma destek veren barolar arasında olması nedeni ile, Baro başkanlığımızca ilgili Gnç avukatlar kurultayına gitmeyerek Protesto etme kararı alınmıştır, meslektaşlarımızca anlayışla karşılanacağını umut ederiz.18-19 Kasım da icra edilecek Mardin de ki genç Avukatlar kurultayında Isparta barosu bu nedenle temsil edilmeyecektir. 

Göreve geldiğimiz günden bu yana Baro Başkanlığımızla siz sayın meslektaşlarımızın yararına, bir çok Kamu ve özel alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluş ile anlaşmalar yaptık. Anlaşmalı olduğumuz kurum ve kuruluşları Baromuz resmi internet sitesinde bulabilirsiniz son olarak da "Beni Yıka" Oto Yıkama İle yapılan anlaşmadır ki meslektaşlarımıza hayırlı olsun deriz. Önümüzün Kış olması nedeni ile Isparta Önpa Önerler ile  Baromuz arasında yapılan anlaşma ile de Özel Yaz Ve Kış Araç Lastiklerinde meslektaşlarımıza kimlik kartlarını sunmaları ile %25 İndirim Avantajı sağlanmıştır, hayırlı olsun.

Yönetim kurulumuzun aldığı karar uyarınca Şehit ve Gazi ailelerine gönüllü Avukat hizmeti vermeye karar verdik. Bu çerçeve tüm yönetim Kurulu üyelerimiz gönüllü olular, Sizlere yaptığımız ilan neticesinde de toplam 10 meslektaşımız gönüllü olarak görev almak istediğini bize bildirdi, kendilerine müteşekkiriz. Gönüllü Avukatların isimlerini ise Isparta Valiliği ve Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bildirmemiz, Isparta ilimizde bulunan Şehit ve Gazi Aileleri gönüllü arkadaşlar arasında taksim edildi. Şehit ve Gazi ailelerimize gönüllü hukuki danışmanlık yapmayı kabul eden gerek yönetim kurulu üyelerime gerekse 10 Meslektaşıma bu vesile ile tekrar teşekkür ederim.

Bu dönem içerisinde de Yönetim Kurulu Toplantılarımızı düzenli olarak her hafta gündemli olarak icra ettik. Yönetim kurulu üyelerime teşekkür ederim. Gündemde görüşülmesini istediğiniz konu olması halinde ise her hafta bizlere ve baroya iletebileceğinizi belirtiriz. Kaldı ki toplantı sonrası da anında alınan karalarımızın kısa hali sizlere resmi internet sitemizden duyurulmaktadır.

Geçtiğimiz yıllar içerisine meslektaşlarımızın Avukat tabelaları, yönetmeliğe uygun hale getirilmiş idi. Son dönemde aldığımız şikayetler üzerine bir kısım meslektaşımızın TBB reklam yasağı yönetmeliğine aykırı tabelalarının olduğunu öğrendik, ancak genel olarak meslektaşlarımıza bu hususu resmi yazı ile hatırlattık. Bu kapsamda yönetmeliğe aykırılıkların giderilmesini umuyoruz. Yönetmeliğe uygun olmayan Tabelalarla ilgili ileriki günlerde Baro başkanlığımızca önceki yıllarda işlem yapılmak zorunda kalınacağını buradan yeniden duyurmak isteriz.

Isparta İdare Mahkemesi Başkanlığı görevine yeni gelmiş olan İbrahim Ethem Kalkan’ı makamında Baro Başkan Yardımcımız Av.Bahadır Erdem ile birlikte ziyaret ettik.

Isparta Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Tarafından Düzenlen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Baromuz Çocuk Hakları Komisyonu adına Komisyon Başkanı Av. Ayşe Şen Karadoğan katılmıştır, kendisine teşekkür ederiz.

05.10.2017 tarihinde SDÜ Lütfi Çakmakçı Kongre Merkezinde Denetimli Serbestlik Yükümlüleri ve Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelinin oluşturduğu Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen "Yaşasın En Güzel Yaşamlarımız"  konulu tiyatro oyununun Galasına Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Ünsal Çankaya katıldı. Kendisine teşekkür ederiz.

Yine 05.10.2017 tarihinde gerçekleşen Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün Yeni Hizmet Binası açılış Törenine Baro Yönetim Kurulu Üyemiz ve ilgili kurulun Baromuz adına doğal üyesi Av. Ünsal Çankaya katılmıştır. Kendisine teşekkürü bir borç biliriz.

Yine İlimiz Tapu Müdürlüğüne yeni atanmış olan Adnan Acar’ı makamında şahsım ve Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Fatih Semiz ile birlikte Baromuz adına ziyaret ettik.

Yeni Adliye sarayı Avukat Otoparkında ki fiziki bazı sıkıntılarımızın giderilmesi için Isparta Belediye Başkanı Yük. Mim. Yusuf Ziya Günaydın'ı Şahsım ve Yönetim Kurulu üyemiz Av. Bahadır Erdem ve Av. Fatih Semiz ile birlikte ziyaret ettik.

Isparta Merkez Adliyesinde gerçekleştirdiğimiz gibi Yalvaç ilçemizde de  Birlik ve Beraberliğimizin perçinlenmesi adına aşure dağıtımı yapıldı. Baromuz adına düzenlemeleri yapan ilçe temsilcimiz Av. Ahmet Hayri Yüncüye ve bu aşure bizlere eşlik eden tüm Yalvaçlı meslektaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Yalvaç Aşure ikramına benimle birlikte katılan yönetim kurulu Üyelerimiz Av. Ünsal Çankaya-Av Bahadır Erdem’e-Av. Salih Kocagöz’e-Av. Fatih Semiz’e de ayrıca teşekkür ederim.

Yalvaç temsilciliğimizin Aşuresinin dağıtımını yapıldığı gün bizi yalnız bırakmayan Meslektaşımız Av. Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi Tütüncü'ye de teşekkür eder, kendisini de makamında ziyaret ederek selamlarınızı ilettiğimizi de buradan ifade ederiz.

        Trabzon Baro Başkanlığının Tübakkom dönem sözcüsü olması nedeni ile 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü münasebeti ile Tübakkom adına yayınladıkları basın açıklaması gerek resmi internet sitemizde sizlere ilan edildi gerekme mail olarak tüm meslektaşlarımıza duyuruldu.  

2017 - 2018 Isparta Barosu Staj Eğitim Merkezimizin açılışını TBB Başkanı Başdanışmanı ve Önceki Dönem Antalya Baro başkanı Av. Zafer köken ve yine Önceki Dönem baro başkanımız ve şu anda Disiplin Kurulu başkanımız ve Staj Eğitim merkezi başkanı Av. Çetin Aköz’ün ilk dersleri ile açtık, Genç meslektaşlarımıza yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz. Staj Eğitim Merkezimizde gönüllü olarak görev almış olan meslektaşlarıma da bu vesile ile yeniden teşekkür ederim.

Isparta Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ethem Yurtarslan Baromuzu Başkan yardımcımız Av. Bahadır Erdem nezaretinde Baro başkanlığımızı ziyaret ettiler. Kuzey Irak Özerk Kürt bölgesinin referandumuna gösterdiğimiz tepki ve basın açıklamamızı desteklediklerini ve belirttiler kendilerine bu nazik daveti için teşekkür ederiz.

Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı Türkiye genelinde yalnızca 38 baroya bilirkişilik eğitimi verme yetkisi ve hakkı sağladı. Isparta Baro Başkanlığımızın da aldığı bu yetki ile Türkiye barolar birliği ve başkent üniversitesi işbirliği ile geçtiğimiz günlerde Uzlaştırmacı ve bilirkişilik eğitimlerini vermeye başladık. Kayıtları 30 kişi ile sırlı açılıyor olması nedeni ile dakikalar içerisinde ilgili kontenjanlar dolduğundan ilgilenen meslektaşlarımızın sık sık http://uzlastirma.barobirlik.org.tr/ adresini takip etmesini rica ederiz. Eğitimler 48 saat toplam 6 gün sürmekte olup 900 TL ile 1100 TL aralığındadır.

2017-2018 yılı Isparta Barosu Staj Eğitim Merkezi ders programı resmi internet sitemizde duyurulmuştur, genç meslektaşlarımıza yeniden hayırlı olsun deriz.

İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı TBM Meclisinden geçti, ilgili yasal değişiklik aynı gün baromuz resmi internet sitemizde yerini aldı. İlgili yasal değişikliğin Ocak 2018 den itibaren yürürlüğe giriyor olması nedeni ile meslektaşlarımızın ilgili değişikliğe göz atmalarını rica ederiz. 

Baromuz stajyerlerinden Av. Ali Avcı'nın ruhsat töreni baro hizmet binamızda gerçekleştirildi. Gerek genç meslektaşımıza gerekse değerli hocasına ve camiamıza ve ailesine hayırlı olmasını dileriz. Genç meslektaşımızın hocası Av. Hamidullah Armağan’a ve törene katılan yönetim kurulu üyelerimiz Av. Arzu Elma Benliye- Av. Bahadır Erdem’e - Av.Fatih Semiz’e - Av. Salih Kocagöz’e teşekkür ederiz.

Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir Baro Başkanlığımızı ziyaret etti. Şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimiz Av. Bahadır Erdem-Av. Salih Kocagöz ve Av. Fatih Semiz’in katılımı ile ziyaret ettiler kendilerine teşekkürü bir borç biliriz.

TBB Meslek İçi Eğitim Seminerleri kapsamında Kat Mülkiyeti Ve Kentsel Dönüşüm konulu seminerimiz Baro Hizmet Binamız Av.Fatma Sevük konferans salonunda gerçekleştirildi. Seminere yoğun olarak katılan meslektaşlarıma, yine Altı nokta körler Derneği, Görme Engelliler ve yine Ortopedik Engelliler derneklerimizin başkanlarına, Makine Mühendisleri Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü Şube müdürüne ve konferansa katılım sağlayan Yönetim Kurulu üyelerimiz Av.Bahadır Erdem’e - Av. Fatih Semiz’e - Av.Ünsal Çankaya’ya - Av. Salih Kocagöz’e - Av.Arzu Elma Benli’ye teşekkür ederiz. Engelli hakları ile ilgili çok eksiğimiz olduğunu bir kez daha öğendik.

Eğitim için İlimize gelen TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av.Şeref Kısacık ve İstanbul Barosu Üyeleri Av.Ali Rıza İlgezdi, Av.Figen Erbek'ten Baro Başkanlığımızı ziyaret etiler kendilerine hem konferans için hem de ziyaretler için tekrar teşekkür ederiz.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu'nun Müftülüklerin nikah kıyması ile ilgili yeni yasal düzenleme ile ilgili Basın açıklaması, hem resmi internet sitemizde hem de maillerinizde yer aldı.

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/62 sayılı duyurusu ile Avukatların Kalemlerde dosya incelemesi ve örnek alması ile ilgili yapılan yasal değişikliğe yönelik TBB’nin açtığı dava neticesinde alınan karar uyarınca Avukatların öncesinde olduğu gibi dosyaları hazırlık aşamasında da inceleyebileceği örnek alabileceği alacağı örneklerde de suret harcı vermeyeceğine ilişkin duyuru sizlere internet sitemizde duyuruldu.

Baromuz stajyerlerinden Av. Sefa Uyan ve Av.Birsen Uyan’ın gelinleri Av.Ecem Erdem Uyan'ın ruhsat töreni Baro hizmet binamızda gerçekleştirildi. Ecem’in hocaları  Hesna Şener Özgürler ile Birsen Uyan’a teşekkür eder katılan yönetim kurulu yelerimiz Av.Bahadır Erdem’e-Av.Ünsal Çankaya’ya-  Av.Derya Akman’a - Av.Salih Kocagöz ile Av.Fatih Semiz’ e de katılımları için teşekkür eder, Ecem Erdem’e Uyan’a bir ömür boyu huzurlu bir meslek hayatı dileriz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 94. Yılı Kutlu Olsun, Bayramımız dolayısı ile Baromuz basın açıklamaları basın kuruluşlarında geniş yer edindi ve ilgili haberler basında baro bölümü resmi internet sitemizde bulabilirsiniz. Yine bayram münasebeti nedeni ile meslektaşlarımız ve genç stajyer meslektaşlarımız ile baromuzun çelengini hep beraber Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Büstüne sunduk, Valilik resmi çelenk törenine bizzat şahsım barom adına katıldım. Yine Cumhuriyet bayramına istinaden ilki düzenlenen ADD in toplantısına yönetim kurulu üyelerimizden Av. Ünsal Çankaya ile Av. Fatih Semiz ile birlikte katıldık. Resmii geçit törenine bizzat şahsım Barom adına katıldım, akabinde yönetim kurulu üyemiz Av.Ünsal Çankaya ile birlikte Valiliğin özel davetine ve yine Isparta belediyesince düzenlenen Fener alayı yürüyüşü ve konsere katıldık. Nice yıllara.

Baromuzun Stajyerlerinden Av. Selin Turan'ın ruhsat töreni baro hizmet binamızda gerçekleştirildi. Cübbesini hocaları Mustafa Bilgiç ve Serdar İpek giydirdiler kendisine ve ailesine hayırlı olsun deriz. Yemin merasimine katılan Yönetim Kurulu üyelerimiz Av.Derya Akman’a-Av. Bahadır Erdem’e, Av. Ünsal Çankaya’ya ve Av. Fatih Semiz’e de ayrıca teşekkürü bir borç bilirim

Bu dönem içerisinde de iyi ve kötü günlerimiz oldu, Baro başkanlığı olarak meslektaşlarımızın gerek iyi gerekse kötü günlerinde yanlarında olmaya onların sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşmaya gayret gösterdik. Meslektaşlarımızla ilgili sürdürülmekte olan soruşturmalardan dolayı da gerek tutuklanma gerekse göz alt işlemleri ve öncesinde de yine sonrasında Baromuzun üzerine düşen tüm iş ve işlemler yerine getirilmiş gerekli önlemler ve tedbirlerin alınmasın da aileleri de dahil olmak üzere meslektaşlarımızın kötü günlerinde yanlarında olunmaya gayret gösterilmiştir.  

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma şükranlarımızı sunar. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek CUMHURİYETİMİZİN 94. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN DİYEREK, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği  ile tüm meslektaşlarımıza sevgiler ve saygılar sunarız. 01/11/2017

 

AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKANI

 

 

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.09.2017 -01.10.2017

TARİHLERİ ARASI 11.FAALİYET RAPORU

 

           Kıymetli Meslektaşım, 29. Dönem 11. Faaliyet Raporunu sunar önceki faaliyet raporlarımızda da dile getirdiğimiz gibi, öncelikle ARAMIZDAN AYRILAN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLELERİNE BAŞ SAĞLIĞI, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ. 2017-2018 Adli Yılının ve Muharrem Ayımızın hepimize mutluluk sağlık ve huzur getirmesini dileriz

Bu faaliyet dönemimiz içerisinde Kurban Bayramımızı Kutladık, Bayram öncesi Baromuzun bayram mesajını siz değerli meslektaşlarımızla paylaştık aynı dileklerimizi yeniler nice huzurlu ve sağlıklı bayramlar dileriz.

Yine bu faaliyet raporu döneminde 2017-2018 Adli Yılı açıldı, Adli Yılın açılışı münasebeti ile Başsavcımızı ve 1.2.3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlarımızı Komisyon Başkanımızı ziyaret ettik ve günün anlamına binaen açıklamamızı yine siz değerli meslektaşımızla kamuoyu ile öncesinde paylaştık. Adli Yılımızın başta siz meslektaşıma ve ayrıca Milletimize Hayırlı ve Uğurlu olmasını dileriz. 

Avukatlık Asgari ücret tarifesinin özellikle karşı vekalet ücretinin Avukata ait olması ve nisbi vekalet ücreti ile ilgili olarak Söke Asliye Hukuk mahkemesinin Anayasa Mahkemesi Başkanlığına iptal yönünde baş vurmuş olması nedeni ile TBB ve Isparta Baro Başkanlığı olarak bizlerde bu konuda Anayasa Mahkemesi Başkanlığına olayın ve hametini ve Bu Konuda ki Söke Asliye hukuk mahkemesinin Başvurusunun yersiz olduğu konusunda Anayasa Mahkemesi Başkanlığına bir Dilekçe ile açıklamada bulunma gereği duyduk bu yazımızı da sizlere duyurduk ve internet sitemizde ve sosyal paylaşım sitelerimizde sizlere de duyurduk. Bu yönde ki başvuruyu kınıyor ve başvurunun reddini umuyoruz.

Isparta Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Isparta Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan Uyuşturucu ve Uyarıcı Maddelerle Mücadele Toplantısına, Baromuz Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Üstadınız Av. Halil Çetinli katılmıştır. Kendisine teşekkür ederiz.

Baro Başkanlığımız ile Yunus Bıçaklı Fitnes Center arasında yapılan anlaşma ile meslektaşlarımıza hatırı sayılır bir indirim sağlandı, Baromuzun anlaşmalı kurumlarına bir yenisini daha kattık ki önümüzün kış olduğu düşünüldüğünde bir spor merkezi ile yaptığımız anlaşmanın meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

         Yine Baromuzun stajyerlerinden Av. Aslı Bildiren'in ruhsat törenini baro hizmet binamız Fatma Sevük Konferans salonunda gerçekleştirdik. Kendisine ve onu yetiştiren hocalarına Av. Hakan Koçer’e ve ayrıca teşekkür eder kendisine yeni meslek hayatında başarılar dileriz.

Bu dönem içerisinde de 34. ve devam eden Yönetim Kurulu toplantılarımız gündemleri olarak baro hizmet binamızda düzenli olarak gündemli olarak gerçekleştirildi. Siz meslektaşımızın da gündeme alınmasını istediği bir konu olması halinde ilgili konuyu yazılı olarak Baro Başkanlığımıza iletmesi yeterli olduğunu buradan belirtiriz.  

Güncellenen Yönleriyle “İşçilik Alacakları Hesaplamaları Uygulama Eğitimi bu dönem içerisinde Isparta Barosu Fatma Sevük konferans salonunda meslektaşımız Av. Murat Çağrı Yıldızın eşi İş Mahkemesi Yargıcımız Duygu Yılmaz’ın da katılımı ile Doç. Dr.Mahmut Kabakçı sunumunda icra edildi katılan meslektaşlarımıza ve bize destek olan değerli yargıcımıza ve hocamıza teşekkürü bir borç biliriz.

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/57 sayılı duyurusu yine diğer duyurularda olduğu gibi gerek internet sitemizin duyurular bölümü ile gerekse sosyal medya da ki baromuza ait guruplarda siz sayın meslektaşımıza duyuruldu.

Bu dönem içerisinde 12 Eylül Askeri harekatının yıl dönümü idi. Ülkemizin ve Demokrasimizin Tarihine Kara Bir Gün Olarak Yazılan 12 Eylül'ün yıldönümünde tüm darbeleri ve darbecileri bir kez daha lanetledik ve baromuzun görüşleri kamuoyu ile ve sizlerle paylaşıldı.

Baro yönetim kurulumuzca bir ilk daha gerçekleştirilerek bu güne kadar eksikliğini hep hissettiğimiz Keçiborlu adliyesi avukat bekleme odasını sonunda oluşturduk. İlgili Bekleme odasının Baro Başkanlığımızca tefrişi yapılmıştır, meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Eski adliye binasında bulunan baromuza ait alanlar, Baro Başkanlığımızca yeniden dizayn edilmiş olup, ilgili alanlar komisyonlarımızın çalışmalarına ve yine staj eğitim merkezinin bir kısım derslerini icra etmesine ayrıldı, hayırlı olmasını dileriz. 

Yine bu dönem içerisinde Baromuz stajyer Avukatlarından Av.Elif Miray Camuzcu'nun ruhsat töreni baro hizmet binamız Fatma Sevük konferans salonunda gerçekleştirildi. Genç meslektaşımıza yeni meslek hayatının hayırlı olmasını diler gerçekleştirildi. Hocaları Av. Birsen Uyan ve Av.Sefa Uyan’a da bu vesile ile teşekkür ederiz.

14.09.2017 tarihinde Çocuk Hakları Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Ayşe Nur Akbay , Komisyon Başkanı Av.Ayşe Şen Karadoğan Ve Komisyon Üyeleri Av.Emine Metin, Av.Şeyda Çetin, Av.Sevinç Düz Ve Av.Hatice Çetin Gücüyener İdare Mahkemesinde bulanan baro odamızda toplantı yaparak bir araya geldiler. Gündeme ilişkin konularda tespit ve değerlendirmelerde bulundular, kendilerine teşekkür ederiz.

Bu dönem içerisinde Baromuz Stajyerlerinden Av. Beyza Dikici'nin ruhsat töreni Baro Hizmet Binamız Fatma Sevük konferans salonunda icra edildi kendisine başarılar diler değerli hocası Av. Hesna Şener Özgürler ile Av. Gülbin Demirbağ’a teşekkür ederiz.

         Geçtiğimiz günlerde Isparta Cezaevi Avukat Bekleme odasını meslektaşlarımızın hizmetine açmış idik, ancak bu sefer sez konusu eşyaların eski olması nedeni ile yenilenmesine karar verilmiş ve odada bulunan eşyalar yenilenmiştir meslektaşlarımıza hayırlı olsun deriz.

İçişleri Bakanlığı Avukatların Emniyet binalarına girerken üst aramasının yapılması gereklidir yönünde ki hukuki mütalaanın, hukuka mutlak aykırı olduğuna yönelik dair Tbb’nin cevabi yazısı siz meslektaşlarımıza mail yolu ile ve internet sitemizde ve sosyal paylaşım sitelerinde duyuruldu. Hukukçu bile olmayan hukuk müşavirinin mütalaasını kınıyoruz.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi bu faaliyet dönemimiz içerisinde başladı konuya ilişkin kamuoyu açıklamamız sizlerle ve kamuoyu ile paylaşıldı. 2017 ve 2018 döneminin tüm Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Yine bu dönem içerisinde kutlanan Gaziler Günü kutlamalarına Baromuz adına bizzat şahsım katıldım ve basın açıklamamızı da sizlerle resmi internet sitemiz ve mail yolu ile paylaştık. Tüm Gazilerimize minnettarız. Bu gün dolayısı ile Yönetim kurulumuzca alınan karar ile Şehit ve Gazilerimize ücretsiz hukuki danışmanlık yapmak isteyen meslektaşlarımıza duyurumuza cevap verdikleri için teşekkür ederiz. Yönetim kurulumuzun tamamının bu konuda gönüllü olması da ayrıca beni ve Baromuzu mutlu etmiştir, kendilerine de ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim.

Bu dönemde de teröristlerle girdikleri çatışmada, yaşamını yitiren tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet kederli ailelerine baş sağlığı dileriz. An ve an bu konuda Baro mensubu meslektaşlarımız bilgilendirilmiş ve anında kınama mesajlarımız yayınlanmıştır.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Koruma Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya Kurul üyemiz Av. Ünsal Çankaya ile birlikte şahsım da katıldım, değerli üyemize ve kurul yöneticilerine teşekkürü bir borç bilirim. Baro Başkanlığımız da personel olarak Denetimli serbestlik Şube Müdürlüğünün imkanlarından istifade etmektedir kendilerine tekrar teşekkür ederiz.

Muharrem Ayı Münasebeti ile görev geldiğimiz günden itibaren geleneksel hale gelen Baromuzun Aşuresinin dağıtımını Yeni Adliye Binası üzerinde Meslektaşlarımızla dağıttık. Bu özel gün münasebeti ile de aynı zamanda 25 Eylülde tüm engellemelere karşın gerçekleştirilen Kuzey Irak Kürk Bölgesel Yönetiminin yaptığı referandumu kabul etmediğimizi de Baro Başkanlığımız olarak çağrımıza cevap veren Eczacılar odası-Elektrik Mühendisleri Odası-Makina Mühendisleri Odası ve Ziraat Odası Başkanları ile birlikte gerçekleştirdik. Bu referandum asla kabul edilemez.

Şanlıurfa Baro Başkanı Ahmet Tüysüz'e yapılan saldırı  nedeni ile ilgili Baro Başkanlığımızın kınama mektubu sitemizde ilan edildi ve kamuoyu ile paylaşıldı. Avukatın mesleğini icra etmek için yaptığı faaliyetlerin şiddetle engellenmesini protesto ediyor ve kınıyoruz.

26.09.2017 tarihinde Isparta İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan bir dizi operasyon çerçevesinde baromuz mensubu olan 4 meslektaşımızın gözaltına alındığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu çerçevede baro yönetim kurulumuz olağanüstü olarak bir kaç kez toplanmış ve meslektaşlarımızı yakından ilgilendiren büro, ev, ve diğer aramalar, duruşma günleri ve mazeretleri dahil yapılması gereken tüm işlemler yönetim kurulumuzca planlanmış, karar altına alınmış ve yetkili mercilerle, meslektaşlarımızın aileleri ile de görüşme yapılarak gerekli bilgiler baro başkanlığımızca tespit edilmiş, ilgili bilgiler ailelere de aktarılmıştır. Olay her ne kadar mesleki bir suç değilse de yakinen baro başkanlığımızca takip edilmektedir. Söz konusu olay münferit bir olaydır öncesinde de Baromuza bağılı bir kısım meslektaşlara yönelik de bu tür operasyonlar gerçekleşmiştir. Ancak bu operasyonlar yalnız Baro mensuplarımıza yönelik değil, nerede ise her ilde her gün devamı gelen operasyonların bir zinciri olarak devam etmektedir. Başta da ifade ettiğimiz üzere olayı yakinen takip ediyor Başsavcımız ve Savcılarımızdan an ve an bilgi alıyoruz. Adalete olan güvenimiz tamdır.

Türkiye Barolar Birliğince önceki tarihlerde Mardin Baro Başkanlığı nezdinde gerçekleştirilmesine karar verilen 6.Genç Avukatlar Kurultayına katılma kararı almış ve katılacak meslektaşlarımızı da tespit etmiş idik ancak, son dönemde 15 Baro başkanlığının yaptığı basın açıklaması ile Kuzey Irak Kürt Bölgesel yönetiminin gerçekleştirdiği referandumun desteklenmiş olduğunu ve bu Barolar arasında da Mardin Barosunun olduğunu öğrenmemiz üzerine 6. Genç Avukatlar Kurultayına katılmama ve Mardin’e gitmeme kararı aldık. Yönetim Kurulumuzun aldığı iş bu kararı da Türkiye Barolar Birliğine bildirdik tüm meslektaşlarımıza buradan ilan ederiz.

Bu dönem içerisinde de Ailemiz Mensuplarının düğünleri, hüzünlü anları, hastalıkları oldu her daim Ben ve Yönetim Kurulu üyelerimiz yanlarında yer almaya gayret gösterdik, hüzünlerimizin olmadığı sevinçlerimizin ise daim olduğu günler dileriz.

Faaliyet Raporumuzu sonlandırmadan önce de, yukarıda da ifade ettiğim üzere, Adalet hizmetinin etkin, verimli, hızlı ve tarafsız bir şekilde yerine getirilmesi için üstün çaba gösteren tüm meslektaşlarıma; her ne kadar adalet hizmetinin tatili olmasa da, yeni adli yıla dinlenmiş bir şekilde girebilmeleri için huzurlu adli tatiller dilediğimizi aynı şekilde Muharrem ayının mutluluk, huzur ve başarı getirmesini dileriz.

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanacağına inancımızın tam olduğunu belirterek, Demokratik, Laik ve Sosyal Bir Hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin ve onun izinde olan Baro Başkanlığımızın ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevgiler ve saygılar sunarız. 01/10/2017

 

AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKANI

 

 

SAYGIDEĞER MESLEKTAŞIM

29. DÖNEM 01.08.2017 -01.09.2017

TARİHLERİ ARASI 10.FAALİYET RAPORU

Sevgili Meslektaşım, 29. Dönem 10. Faaliyet Raporunu sunmanın mutluluğu ile bu dönem idrak ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramımızı ve Kurban Bayramımızı kutlar,nice çifte bayramlar yaşamak dileği ile saygılar sunarım. önce öncelikle

2017-2018 Adli yılımızın da tüm meslektaşlarımıza sağlık esenlik ve başarı getirmesini temenni ederim.

Isparta Belediye Başkanı Yük.Mim.Yusuf Ziya Günaydın'ın Babası Ali Günaydının bir önceki dönem içi de vefatı nedeni ile gösterdiğimiz yakım ilgi ve alakamız nedeni ile Baro Başkanlığımıza gönderdiği teşekkür yazısını Baromuz sitesinde bulabilirsiniz.Yeni Kabine de yer alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'un Baromuza gönderdiği teşekkür yazısını yine internet sitemizde duyurduk.Yine Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Recep Akdağ'dan Baromuza hitaben yazılmış teşekkür yazısını resmi internet sitemizde bulabilirsiniz.Yine yeni kabine de yer alan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'den gelen teşekkür yazısı resmi internet sitemizde yerini aldı.
Hakimler ve Savcılar Kurulu İkinci Daire Üyesi Prof.Dr.Ali Cengiz Köseoğlu’nu bayram mesejı sitemizde yerini aldı

05.08.2017 Cumartesi Günü Meslektaşımız Av.Sait Demir'in oğlunun sünnet düğünü Yalvaçta gerçekleşti. Baromuz adına iştirak ettim kendilerine hayırlı olsun deriz.

Son çıkan KHK İle Anayasa Mahkemesi, Ceza Muhakemesi Kanununda İstinaf Temyiz Yoluyla İlgili Olarak Yer Alan "Tutuksuz Sanığa Yapılacak Çağrıda Kendi Başvurusu Üzerine Açılacak Davanın Duruşmasına Gelmediğinde Davasının Reddedileceği Ayrıca Bildirir" Hükmünü İptal etti Hukuk Ve Ceza Yargılamasında Temyiz Süreleri Değişti CMK’da İtiraz 7 gün (268. madde)İstinaf da 7 gün (273. madde)Temyiz 15 gün (291. madde)HMK’da İtiraz 1 hafta (394. madde)İstinaf 2 hafta (345. madde) Temyiz 2 hafta (361. madde) olmuştur İlgili değiliklik anında Baro Başkanlığımızın resmi internet sitesinde yayınlanmıştır.

Baromuz Stajerlerinden Av.Belgin Top'un ruhsat töreni baro hizmet binamızda sevenleri ile birlikte gerçekleştirildi.Kendisine,ailesine ve camiamıza hayırlı olsun deriz.

29.Dönem Yönetim Kurulu Toplantılarımız gündemli olarak düzenli olarak yapılmaya devam etti ve sizlere anında kısa kararlar duyrularak ilan edildi.Yönetim Kurulu toplantılarında görüşülmesini istediğiniz konuları bizlere her zaman bildirebilirsiniz.

Meslektaşlarımıza alınan Yönetim Kurulu Kararı ile Savunma sporu alanında kurs açılması kararlaştırıldı katılmak isteyen meslektaşlarımızın Baroya isimlerini bildirmelerini rica ederiz.

Yine Meslektaşlarımızın Baro Kütüphanesinde bulanan içtihat programlarından ve geniş Kütüphane külliyatımızdan tasnif işleminin bitmesi ile her zaman istifade edebileceklerini ilan ederiz.

Bu dönem içerisinde idrak ettiğimiz ve 23 Ağustos 1921 yılında başlayıp,13 Eylül 1921 de zaferle neticelenmiş, Sakarya meydan muharebesinin yıldönümünü yeniden tebrik ederiz.

Isparta Turuncu Eğitim Kurumları ile yaptığımız anlaşma ile Baro Başkanlığımız anlaşmalı kurumlarına yenisini eklefik ve Meslektaşlarımıza Özel %10 İndirim sağlandı,hayırlı olsun deriz.

Anayasa mahkemesi üyesi Hemşehrimiz sayın Sayın Yargıç Muammer Topal Baro Başkanlığımızı ziyaret etti.Kendilerine teşekkür ederiz.

Yine son tarihli 694 sayılı KHK ile yapılmış olan değişiklikler anında siz sayın meslektaşlarımıza ilan edildi.Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılan Kanun Hükmünde Kararnamede ki değişliklerin fazlalığı ve sitemizde ilan edilmiş olması nedeni ile bura da tekrardan kaçınmakla birlikte bu KHK nin Hukuk devleti ve Yargı Bağımsızlığına gölge düşürdüğüne yönelik Tbb Başkanımız Prof Dr Metin Feyzioğlunun da açıklama yaptığını buradan yenileriz.

Bu dönem içerisinde kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızı yeniden kutlar Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dileriz.Konuya ilişkin Basın açıklamamız siz Meslektaşımız ve Basın ile paylaşıldı ve resmii internet sitelerimizde ilanları yapılmıştır.Gerek resmi törene gerekse resepsiyona Baro Başkanlığımız adına Başkan Yr Av Bahadır Erdem katılmıştır,kendisine teşekkür ederiz.

Yine Bu dönem içerinde Kutladığımız Kurban Bayramımızı yeniden kutlar,konuya ilişkin kutlama mesajı ve badın açıklamalarımızı siz meslektaşımız ve basın ile paylaşıldığını da belirtmek isteriz.

Meslektaşlarımızın almakta olduğu Munzam emeklilik şartlar ile ilgili Tbb ce yapılan yönetmelik değişikliği ve maaş almanın şartlarında ki son durum ile ilgili olarak,ilgili meslektaşlarımıza gerekli değişiklik şartları Baro Başkanlığımızca iletildi.

Dönem itibariyle birçok meslektaşımız evlendi,yine bir çok sünnet düğünleri gerçekleşti,güzel günlerinde meslektaşlarımız Baromuz adına yaptığımız katılımlar ile sevinçlerine ortak olundu güzel anları bizlere de yaşatan düğünlerinde bizleri de unutmayan meslektaşlarımıza yeniden hayırlı olsun deriz.

Tabidir ki kötü günlerimiz de oldu,acılar yine hep beraber paylaştık.Aramızdan ayrılanlar gibi,yakınlarını kaybedenlerimiz de oldu,Onlara da Allah rahmet eylesin,Başınız sağolsun deriz.Bu zor günlerinde de meslektaşlarımız hiç bir zaman yanlız bırakılmadı.Çünkü biz büyük bir aileyiz.

Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu sene de Adli yıl açılış törenleri il bazında yapılmamakta.Tbb Adli Yıl Açılışını Türkiye Barolar Birliğinde(Baro Başkanlığımız da bu açılışta yerini alacaktır),Yargıtay Başkanlığı da Kendi bünyesi de yapmaktadır..Adli Yıl Açılış töreni,C.Başsavcımız ile de yaptığımız görüşme neticesinde Başsavcılığımızca yapılmayacaktır;Bundan ötürü de Baro Başkanlığımız da yayınlayacağı Basın Açıklaması ile,aslında biz savunmanlar için hiç kapanmamış olan adli yılın açılışını kamuoyu ile Paylaşılacaktır.Kaldı ki Adli yıl bu sene hiç sonlanmamıştır.

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek 2017-2018 Adi yılımızı da kutlar, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevdiler ve saygılar sunarız. 01/09/2017


AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

 

ISPARTA BARO BAŞKANI

 

 

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.07.2017 -01.08.2017

TARİHLERİ ARASI 9.FAALİYET RAPORU

 

            Sevgili Meslektaşım, 29. Dönem 9. Faaliyet Raporunu öncelikle sevgi ve saygılarımla sunar, 2016-2017 Adli Adli tatilimizin de her ne kadar Avukatlar için bir tatil olmasa da en azından biraz olsun zihinlerimizi dinlendirme dönemi olmasını dilerim.  

          Isparta Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Isparta Barosu  Çocuk Hakları Komisyon Başkanımız Av. Ayşe Şen KARADOĞAN katıldı, kendisine baromuz adına teşekkür ederiz.

 

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/48 Sayılı Duyurusu ile Adliyelere yapılacak olan  "Ekran (Monitör) Taleplerinin artık Baro Başkanlıklarınca değil, Adalet Bakanlığınca karşılanacağına ilişkin ilanı resmi sitemizde ilan edildi. Türkiye Barolar Birliğinin 2017/53 Sayılı Duyurusu Yargıtay Dava Dairelerini iş bölümleri ile ilgili duyurusu sitemizde yine ilan edilmiştir. 

 

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/49 Sayılı Duyurusu  ile yine "UYAP Bilişim Sistemi Kayıtları Pasif Hale Getirilen Tutuklu veya Hükümlü Avukatlar Hakkında ki duyurusu yine  "Türkiye Barolar Birliğinin 2017/50 ile Sayılı Duyurusu "Sağlık Çalışanlarının Sağlığı VI. Ulusal Kongresi Hakkında" ki duyuruları resmi internet sitemizde ilan edildi

 

Hakimler ve savcılar kurulu ikinci daire üyesi Prof.Dr.Ali Cengiz Köseoğlu'ndan Baro Başkanlığımızca yazılan kutlama mesajına ilişkin gönderdiği teşekkür yazısı, yine sitemizde ilan edildi.

 

Isparta Barosu Avukatlarından kardeşimiz can insan Av. Osman Büyükküpçü ve kardeşi Oğuzhan Büyükküpçü elim bir trafik kazası neticesinde vefat etmiştir. Çok üzgünüz ruhu şad olsun.

 

Vefat eden meslektaşımız Av. Osman Büyükküpçü’nün takip etmekte olduğu tüm iş ve işlemlerle ilgili olarak, meslektaşımızın varislerinin isteği doğrultusunda; Baromuz avukatlarından  Av. Atilla Elma tüm iş ve işlemlerinde görevlendirilmiş olup, konuya ilişkin olarak adalet komisyonu, mahkemeler, TBB ve ilgili mercilere bilgi verilmiş yine geri de kalan eşine  ve çocuklarına ölüm yardımı ve maaş işlemleri için tüm girişimler Baro Başkanlığımızca tamamlanmıştır. Ancak vefat nedeni ile meslektaşlarımızın geri de bıraktığı iş ve işlemlerinde Gönüllü olmak isteyip bizleri ve baro başkanlığımızı arayan tüm meslektaşlarımıza Barom adına çok ama çok teşekkür eder şükranlarımı sunarım.

 

Vefat saatinden itibaren aile Şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimizce yalnız bırakılmamış her daim yanlarında olunmuştur, bundan sonra da Baromuz meslektaşımızın ailesinin yanındadır.

 

29.dönem içerisin de ki bu dönem içerisinde ki yönetim kurulu toplantılarımız da düzenli olarak gündemli olarak icra edilmiş ve hemen akabinde kısa kararlar baro sitemizde sizlere ilan edilmiştir

 

Isparta Belediye Başkanı Yük. Mim. Yusuf Ziya Günaydın’ın Babası Ali Günaydın’ın vefat etmiştir kendisine ve sevenlerine yeniden Baş sağlığı dileriz. Şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte her zaman olduğu gibi gerek cenaze de gerekse taziye ziyareti ile bu acı günde acılı aile yalnız bırakılmamıştır.

 

15 Temmuz Şehitleri Anma töreni kapsamında Isparta Valiliğince Şehit Aileleri yayarına verilen Iyaş da ki yemeğe şahsım Baromuz adına katıldım. Bu güne kadar Ülkemiz için Vatanımız için Bizlerin geleceği ve Hürriyeti için Şehit Düşen Tüm Şehitlerimize Allahtan rahmet Gazilerimize ise Uzun ömürler dileriz

        

Isparta Jandarma Alay Komutanımızca Jandarma teşkilatının 178. kuruluş yıldönümünde ki Baro Başkanlığımızın kutlamalar yaptığı katkı nedeni ile yazdığı teşekkür yazısı sitemizde ilan edildi, bizde kendisine teşekkür eder tekrar 178. yılarını kutlarız.

 

15.07.2017 tarihinden Ankara Barosu üyesi Av. Ali Aydın Akpınar tarafından çapraz sorgu ve uzlaştırma konulu sertifikalı eğitim seminerimiz Baro Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Sertifikalı Eğitim sonucunda 138 Meslektaşımıza sertifikaları verildi ve Uzlaştırma Listesinde yer aldılar kendilerine hayırlı olsun deriz. Bu tarihten itibaren de CMK eğitimleri gibi Uzlaştırma listesinde yer alacak meslektaşlarımız Eğitimden geçirilecek ve sertifika alması neticesinde listeye alınacağını da yeniden buradan ilan etmek isterim.

 

15.07.2017 tarihinde Demokrasimizi sekteye uğratan Darbeler karşısında yılmadan yıllarca mücadele eden; Merhum 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in Kabrini ve Müzesini Konferansımız için Baromuza gelen Ankara Barosu Avukatlarından değerli üstadımız, Av. Ali Aydın Akpınar ile Baromuz Avukatlarından İsmail Özer Özgül'le birlikte 15.07.2017 günün de ziyaret ettik, Cumhurbaşkanımızın Ruhu şad Mekânı Cennet olsun.

 

Meslektaşımız, Yalvaç Baro temsilcimiz Av. Ahmet Hayri Yüncü'nün oğlunun sünnet düğünü içen Yönetim kulu üyelerimiz ile Birlikte düğününde yalnız bırakmadık, değerli Yalvaç Temsilcimiz Av Ahmet Hayri Yüncü’ye ve ailesine tekrar mutluluklar dileriz.

 

Baromuz tarafından öncesinde de belirttiğimiz üzere Isparta ve Değerlerine ilişkin günü birlik geziler yapılacaktır, bunlardan bir tanesi olan  dünyaca Ünlü Kuyucak Lavanta Bahçeleri gezimiz  meslektaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşti katılan meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

 

Hakimler ve Savcılar Genel Sekreterliğine Atanan Fuzuli Aydoğdu'ya Baro Başkanlığımızca yazılan yazıya cevaben yazmış oluna teşekkür yazısı sitemizde ilan edildi.

 

Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat ÇAKIROĞLU’ nun elim bir olay neticesinde hayatını kaybetmesi sonucunda İzmir Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davayı başından sonuna kadar büyük bir hassasiyetle katılarak takip eden Meslektaşımız Av. İsmail Özer Özgül’e şükranlarımızı sunarız.

 

20 Temmuz 1974 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin esaretten kurtuluşunun 43. yıl dönümü nedeni ile Baro Başkanlığımızca Basın açıklaması yaptık, Bu vesile ile Merhum BÜLENT ECEVİT'E, NECMETTİN ERBAKAN'A, RAUF DENKTAŞ'A, DR.FARUK KÜÇÜK'E MİNNETTARIZ. RUHLARI ŞAD OLSUN. Bu uğurda Şehit olanlara ise Allahtan rahmet diler, Baromuz Kıbrıs Gazisi Av Mehmet Zengin’e de ayrıca şükranlarımızı sunarız.

 

Adalet Bakanlığınca Isparta İcra Daireleri Pilot Uygulaması başlatıldı ilk olarak Isparta 3. İcra Müdürlüğü Kapatıldı Akabinde ise 2. İcra Müdürlüğü Kapatılacak ve tek icra dairesi ile Isparta da icra hizmetleri verilecektir, Satış Dairesi, ihale Dairesi, Ön Büro gibi birimlerden oluşacak olan İcra Dairesi Uygulaması hayırlı olsun.Bu konuda Meslektaşlarımıza gerek resmi internet sitemizden gerekse sosyal paylaşım sitelerimizden bilgi verildi.

 

Türkiye Barolar Birliğinde 22.07.2017 tarihinde düzenlenen "Genç Hukukçular Buluşuyor 2" konulu programa genç meslektaşımız Av. Döndü Özlem Zengin Zengin katıldı ve Borumuzu çok güzel temsil etti kendisine teşekkür ederiz.

 

Ankara Baro Başkanımız Sayın Av. Hakan Canduran ve değerli eşleri Isparta Baro Başkanlığımıza nezaket ziyaretinde bulundular; Bu ziyaret esnasında da yine  Baromuz Stajyerlerinden Av Belkıs Altınoluk'un Avukat Cübbe ve Yemin merasimini de Sayın Ankara Baro Başkanımızla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık, Ankara Baro Başkanımıza gerek Baromuza gerçekleştirdiği nezaket ziyareti gerekse törenimize katkılarından dolayı teşekkür eder genç meslektaşımıza ve camiamıza hayırlı olsun der saygılar sunarız.

 

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun’a  kardeşimiz can insan Av. Osman Büyükküpçü ve kardeşi Oğuzhan Büyükküpçü elim bir trafik kazası neticesinde vefat etmesi sonucu göndermiş olduğu taziye yazısı için kendisine teşekkürlerimizi sunarız.

 

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı’nın ve Türkiye Barolar Birliği  Kadın Hukuk Komisyonu’nun İçişleri Bakanlığınca hazırlanıp; Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan Nüfus Hizmetleri Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısına eklenen 6-madde ile "İl ve İlçe müftülüklerine de evlendirme memurluğu" yetkisi hakkında Basın açıklaması Baromuz resmi internet sitesinde ve sosyal paylaşım sitelerinde yer aldı, ve siz saygıdeğer meslektaşlarımıza da mail ortamında gönderildi.

 

Bu dönem içerisinde de Ailemiz Mensuplarının düğünleri, hüzünlü anları, hastalıkları oldu her daim Ben ve Yönetim Kurulu üyelerimiz yanlarında yer almaya gayret gösterdik, Hüzünlerimizin olmadığı Sevinçlerimizin ise daim olduğu günler dileriz.

 

Faaliyet Raporumuzu sonlandırmadan önce de, yukarıda da ifade ettiğim üzere, Adalet hizmetinin etkin, verimli, hızlı ve tarafsız bir şekilde yerine getirilmesi için üstün çaba gösteren tüm meslektaşlarıma; her ne kadar adalet hizmetinin tatili olmasa da, yeni adli yıla dinlenmiş bir şekilde girebilmeleri için huzurlu adli tatiller dilediğimizi bir kez daha yenileriz.

 

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanarak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevdiler ve saygılar sunarız. 01/08/2017

 

AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKANI


 

 

DEĞERLİ  MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.06.2017 -01.07.2017

TARİHLERİ ARASI 8.FAALİYET RAPORU

 

            Sevgili Meslektaşım, 29. Dönem 8. Faaliyet Raporunu sunmadan önce öncelikle YİNE ARAMIZDAN AYRILAN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLELERİNE BAŞ SAĞLIĞI, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ.

Türkiye Barolar Birliği’nin 2017/38 sayılı duyurusu 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında avukatların ve stajyer avukatların baro kesenekleri ile staj kredi borçları faizlerinin yapılandırılması hakkında düzenleme yapıldı, u düzenleme ile ilgili ayrıntılar mail adresinize gönderildi ve sitemizde ilan edildi. İlgili Düzenlemeden istifade ederek ilgili ödemeleri bu avantajdan yararlanarak gerçekleştirmenizi rica ederiz.

Yine baromuz Stajyerlerinden Av.Zeki Aksuman’ın kızı Av.Begüm Nurhan Aksuman ile Av. Şeyma Nur Kömürcü'nün ruhsat törenleri baro hizmet binamızda gerçekleştirildi. Kendilerine hayırlı ve uğurlu olsun bahtları açık olsun deriz. 

02.06.2017 tarihinde Süleyman Demirel Kongre Merkezi Iyaş park küçük salonda Baro geleneksel iftarımızı baro ailemiz ile büyük bir katılım eşliğinde icra ettik. Gelecek iftarlara hep beraber kavuşmak umudu ile nice iftarlar yapabilmemiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun der saygılar sunarız.

Bu dönem içerisinde de yine gündemli olarak düzenli bir şekilde her hafta Çarşamba günleri Baro Yönetim Kurulu toplantılarımızı yapmaya özen gösterdik. 

Isparta Genç Girişimci ve İş Adamları Derneği Başkanı ve üyeleri Baro Başkanlığımızı bu dönem içerisinde ziyaret ettiler kendilerine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Geleceğimiz, çocuklarımız bu dönem içerisinde 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Dönemini tamamladı. Karnelerimizi aldı. Karneler nasıl olursa olsun, tatil başladı. Tüm evlatlarımıza iyi tatiller dileriz. Tüm Anne ve Babalara geleceğimiz, çocuklarımız için gösterdikleri özveri için teşekkür ederiz. Yine tüm öğretmenlerimize de bu vesile ile saygılar sunarız

Öncesinde Yalvaç da Şarkikaraağaç’lı meslektaşlarımızla kahvaltı düzenlemiş idik, bu seferde Şarkikaraağaç’da Yalvaçlı ve Eğirdirli meslektaşlarımız ile birlikte, Şarkikaraağaç Kızıldağ’da iftar yemeğimizi icra ettik. Bu yemeğimizi de organize eden Şarkikaraağaç Baro Temsilcimiz Av. Haktan Güllüce’ye şükranlarımızı sunarız.

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/43 Sayılı Duyurusu 21.12.2015 tarih ve 29569 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2015- 2016 Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Hakkında ki bilgi notu sitemizde ilan edildi ve aynı zamanda da maillerinize gönderildi hayırlı olsun deriz.

Isparta İl Jandarma Alay Komutanlığının vermiş olduğu iftar yemeğine Baromuz adına şahsım katıldım. Tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet Gazilerimize de acil şifalar dileriz.

Miniklerimizin bayramlıkları Baromuz Avukatlarından kampanyası neticesinde Baromuz mensubu sizlerden toplanan 1.560,00 TL Hediye çeki sizlerin adına Isparta Şehir Hastanesinde yatmakta olan Hasta çocuklarının ailelerine Başhekim ve hastane müdürü nezaretinde teslim edildi. Yönetim kurulu üyemiz Av. Ayşe Nur Akbay’a da ayrıca buradan teşekkürü bir borç biliriz.

Baromuz değerlerinden, üstadımız Av.Ali Kocamüftüoğlu anısına oğlu meslektaşımız Av. Şems Kocamüftüoğlu tarafından Eğirdir’de verilen mevlüt yemeğine Baro Yönetim kurulu üyelerimiz Av.Bahadır Erdem, Av.Salih Kocagöz ve Av.Cengiz Kayhan ile birlikte katıldık, Av.Şems Kocamüftüoğluna teşekkür eder ruhuna ersin deriz.

Bu dönem içerisinde Babalar Gününü kutladık; Günün anlamına binaen mesaj ve yazılarımızı sizlere gönderdik. Başta Vatanımız uğruna Şehit olan Babalar olmak üzere tüm aramızdan ayrılan Babalarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı dileriz nice babalar günlerine diyerek saygılar sunarız.

TEMA Vakfı Isparta’da gönüllü İl Temsilcisi ve İlçe Sorumluları arıyor. İlgilenenler gonullu@tema.org.tr adresi üzerinden iletişime geçebileceklerine ilişkin duyurumuzu faaliyet raporumuzda yenileriz. Günülü olan meslektaşlarımıza da teşekkürü bir borç biliriz.

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/42 Sayılı Duyurusu 24.11.2014 günlü 2014/97 sayılı Türkiye Barolar Birliği Meslek Kurallarının 27 nci maddesinin ikinci fıkrasının birinci cümlesinde yapılan değişiklikte yine sizlere mail ortamında gönderilmiş ve sitemizde ilan edilmiştir. Meslektaşlarımızın dikkatine arz ederiz.

Temmuz ayı içerisinde “ÇAPRAZ SORGU VE UZLAŞTIRMA “ Konulu 2 günlük sertifikalı Baro Başkanlığımızca eğitim semineri verilecektir, katılmak isteyen meslektaşlarımızın Baro Başkanlığımız kalemine isimlerini yazdırmaları önemle rica olunur. Kaldı ki Bu Eğitim çalışmasından sonra Uzlaştırma için Sertifika zorunluluğu getirilecektir. Tüm meslektaşlarımıza duyurulur.

Bu Faaliyet Raporunun sonucunda da Ramazan Bayramımızı kutladık, tüm meslektaşlarımızın ve sevdiklerinin bayramını yeniden kutlar saygılar sunarız.

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarımıza bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanarak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza sevgiler ve saygılar sunarız. 01/07/2017

 

    AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

 ISPARTA BARO BAŞKANI

 

 

 

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.05.2017 -01.06.2017

TARİHLERİ ARASI 7.FAALİYET RAPORU

 

Sevgili Meslektaşım, 29. Dönem 7. Faaliyet Raporunu sunmadan önce YİNE BU DÖNEM İÇERİSİNDE ARAMIZDAN AYRILAN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET KEDERLİ AİLELERİNE BAŞ SAĞLIĞI, DİLEYEREK SÖZLERİMİZE BAŞLAMAK İSTERİZ. Son olarak Helikopter Kazası ile yitirdiğimiz şehitlerimiz olmak üzere tüm Vatan evlatlarına Allahtan rahmet dileriz.

03.05.2017 Tarihinde Staj Eğitim Merkezi Tarafından Av.Stj.Durdu Betül Aydemir ve Av.Stj.Buğra Caber Seminer Sunumunu Baro Hizmet Binası Staj Eğitim Merkezinde  Av.Stajyerlerimizin Katılımı İle Gerçekleştirdi.Kendisine ve Staj Eğitim Merkezimize teşekkürü bir borç biliriz.

Meslektaşlarımız artık TBB ile Adalet Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde TAKBİS Sorgulamasını Uyaptan yapabileceklerdir hayırlı olsun. Birkaç teknik alt yapının tamamlanması ile önümüzdeki günlerde TAKBİS sorgularımızı Uyap üzerinden yapabileceğiz.

06.05.52017 Yalvaç Baro Temsilciliğimizin düzenlediği bahar kahvaltısına Baromuz adına şahsım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av.Arzu Elma Benli, Av.Cengiz Kayhan, Av.Fatih Semiz, Yalvaç Belediye Başkanı meslektaşımız Av. Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç, Şarkikaraağaç ilçesinde görev yapan meslektaşlarımız ve değerli ailelerinin katılımı ile gerçekleştirdik. Kusursuz düzenleme için temsilcimiz Av.Ahmet Hayri Yüncü’ye şükranlarımızı sunarız.

Hemen akabinde di yine Yalvaç Belediye Başkanlığının düzenlediği Hıdırellez şenliklerine katıldık. Meslektaşımız Belediye Başkanı Av.Hayri Yüncü’ye de çalışmalarından dolayı başarılar dileriz.

6-7 Mayıs 2017 tarihinde TBB ve Osmaniye Barosu ev sahipliğinde yapılan TÜBAKKOM 13. Dönem Genel Kurulu toplantısına Isparta Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. Binnaz Yalçın Gök ve Kadın Hakları Komisyon Üyesi Av. Meryem Kaya katıldılar. Baromuzu tam anlamı ile temsil etmelerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı sunarız.

Cmk Müdafi zorunlu yol giderleri ile Adalet Bakanlığının ve TBB nin yapmış olduğu duyurular resmi internet sitemizde ilan edildi. Tüm Meslektaşlarımız faturalarını ibraz etmek üzere, ilgili tebliğde belirtildiği gibi CMK mutad yol ücretlerini alabileceklerdir.Hayırlı olsun.

07.05.2017 tarihinde TV Net isimli bir kanalda yayınlanan programda Mustafa Kemal Atatürk hakkında kullanılan sözler ve manevi hatırasına dil uzatılıp hakaret edilmesi sonrasında program yapımcıları hakkında Baro Başkanlığımız ivedi olarak harekete geçmiş ve Baromuz adına yazdığımız şikayet dilekçesi ile Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Kamuoyuna saygı ile duyurduk ve bundan sonra da olayın takipçisi olacağımızın meslektaşlarımızca bilinmesini isteriz.

Isparta Yörükoğlu Optik'ten meslektaşlarımıza özel kampanya ile Avukat kimlikleri karşılığında indirim sağlanmıştır resmi internet sitemizde ilanlar yapılmış ve meslektaşlarımıza mail ile duyurulmuştur, meslektaşlarımıza hayırlı olsun deriz.

 

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası idi, bu hafta nedeni ile Yönetim Kurulu üyemiz Av Ayşenur Akbaş tarafından bir basın açıklaması hazırlanmış ve kamuoyu ile Baro Başkanlığımız adına paylaşılmış ve Isparta Valiliğinin etkinliklerine “Karınca zihinsel Engeliler Eğitim ve İstihdam Derneği programına”  yine Av. Ayşenur Akbaş tarafından Baromuz adına katılım sağlanmıştır. Kendisine teşekkür eder, hepimizin engelli adayı olduğumuzu bir kez daha belirtiriz.

Ardem Dil Eğitim Merkezinden Meslektaşlarımıza Özel Kampanya yapılmış ve Baro mensubu olan avukat kimliğine sahip meslektaşlarımıza özel indirim yapıldığı indirim oranları ile resmi internet sitemizde ilan edilmiştir, meslektaşlarımıza hayırlı olsun deriz.

Staj Eğitim Merkezi tarafından Av.Stj.Burak Gezer ve Av.Stj.Abdullah Abalı seminer sunumunu baro hizmet binası staj eğitim merkezinde gerçekleştirdi.Gerek semineri icra eden genç meslektaşlarımıza gerekse buna vesile olan Staj eğitim merkezimize teşekkürlerimizi sunarız.

İdare Mahkemesi Yazı işleri Müdürü Av. Ufuk Mülayim'in Baro İdari Binamızda Ruhsat Törenini Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte icra ettik kendisine ve ailesine ve camiamıza hayırlı olsun deriz. 

Isparta Belediye Başkanlığı Özel Huzur Engelli Bakımevini büyük bir mutlulukla Isparta Vali Yardımcımız İsmail Akman, Isparta Belediye Başkanımız Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Baro Baş.Y.Av Bahadır Erdem, Baro Genel S. Av Salih Kocagöz ve Y.K.Ü. Av Arzu Elma Benli'nin katılımı ile açtık. EN HAYIRLI AÇILIŞLARDAN BİRİ OLMASI nedeni ile Vakıf Yöneticilerine ve Huzur Evi Yönetimine ve tüm emeği geçenler ve Bağışçılara şükranlarımızı yeniden sunarız.

Bu dönem içerisinde kutladığımız Anneler gününde özellikle meslektaşlarımızın anneler gününü, anne adayı meslektaşlarımızın anneler gününü yeniden kutlarız.

Bu dönem içerisinde de her hafta düzenli olarak gündemli olarak icra ettiğimiz yönetim kurulu toplantılarımızı icra ettik ve hemen akabinde de kısa kararları siz sayın meslektaşlarımıza da ilan ettik,siz sayın meslektaşlarımızın da yönetim kurulunda görüşülmesini isteği konuları Yönetim Toplantısı öncesi bizlere ulaştırması halinde gündemde ele alacağımızın bilinmesini isteriz.

Yine TBB’nin 32. Seçimli Olağan Genel Kurulu sonucunda Av.Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ikinci defa TBB başkanı seçildi. Ülkemize, camiamıza ve Baromuza hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz. Ankara da icra edilen seçime Şahsım ve delegelerimiz Av.Erol Berber ve Av.Faik Yıldız katıldık. Delegelerimize de teşekkürü bir borç biliriz.

Staj Eğitim Merkezi tarafından Av.Stj.Serkan Bayazıt seminer sunumunu baro hizmet binası staj eğitim merkezinde gerçekleştirdi. Kendisine ve Staj Eğitim Merkezimize teşekkürü bir borç biliriz.

 

19 Mayıs 1919 Tarihi Türk Milletinin Esaretini Kırdığı Tarihtir diyerek gerek Baromuzun Basın açıklamasını Kamuoyu ile paylaştık gerekse Baromuzun çelengini Hükümet meydanında ki Atatürk Mozolesine sunduk, katılan meslektaşlarımız Av. Erol Berber’e –Av Bahadır Erdeme yine -Av. İsmail Ercan ile Av Cengiz Kayhan’a teşekkürü bir borç biliriz. Çelenk törenimizde bizi yalnız bırakmayan Isparta Demokrat Parti İl Başkanı Sayın Selçuk Özkan'a ve Vatan Partisi İl Başkanı Sayın Bilal Şimşir ile Demokrat Parti Gençlik Kolları Başkanı Sayın İlyas Kumalara sonsuz teşekkür ederiz.

19 Mayıs Bayramı münasebeti ile Atatürkçü Düşünce Derneği genel başkan yardımcısı Lütfü Kırayoğlu ve Isparta il Başkanı Batuhan Güldiken Baromuzu ziyaret ettiler kendilerine teşekkür ederiz.

Genç Girişimci İş Adamları Derneği başkanı ve değerli üyeleri Baro Başkanlığımızı ziyaret ettiler kendilerine teşekkür ederiz.

Süleyman Demirel Üniversitesi hukuk ve Adalet Kulübünün yeni başkanı ve üyeleri de Baro Başkanlığımıza nezaket ziyaretinde bulundular kendilerine teşekkür ederiz.

Uludağ Üniversitesi ile Baromuz İşbirliği içerisinde Yeni Arabuluculuk Sertifikalı Eğitim çalışması planlanmıştır ilgili planlamaya Burdur baro Başkanlığı ile Burdur ve Isparta Hakim ve Savcıları da dahil edilmiş olup 1400 TL + KDV ye mal olan sertifikalı eğitime katılmak isteyen meslektaşlarımızın Baro Kalemine isimlerini yazdırmaları önemle rica olunur.

Isparta Barosunu da destek ve katkıları olduğu üzere Antalya Barosu Türk sanat Müziği Korosu ilimizde S.D.Ü Lütfi Çakmakçı salonunda güzel bir konser vermişlerdir kendilerine teşekkür ederiz.

Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi Opr.Dr. Kadir Gökhan Saçkan'a  Baromuz adına şahsım ziyarette bulundum yine o günün hemşireler günü olması nedeni ile Isparta Şehir Hastanesi Başhemşiremizin Hemşireler gününü kutladık, hayırlı olsun. 

Yine Üstadımız Av.Durmuş Gürdal’ın stajyeri Av.İbrahim Çolak'ın idari hizmet binamızda ruhsat ve yemin törenini gerçekleştirdik, meslektaşımıza camiamıza ve ailesine hayırlı olsun deriz.

Avukat Stajyerlerimizin talep etmesi üzerine son derece haklı olan talepleri doğrultusunda aldığımız yönetim kurulu kararı ile artık Isparta Adalet sarayında Meslektaşlarımızın yanı sıra Stajyer Avukatlarımızında  Uzlaştırma görevi almaktadır hayırlı olsun. 

CMK ile ilgili meslektaşımız Av. Hanzele Enes Sever'in talebi hakkında 2017/160 sayılı yönetim kararımız ile talepte belirtilen tarihte ki CMK robot sisteminde ki teknik arıza nedeni ile yalnız Başvuran meslektaşımız Av Hanzele Enes Severin değil tüm meslektaşlarımızın o zaman aralığında ki ceza puanı iptal edilmiştir, meslektaşımıza teşekkür ederiz.

Isparta C.Başsavcılığı tarafından düzenlenen tayini çıkan hakim ve savcılarımızın ve yine emekli olan Adliye Personelimizin veda yemeğine Şahsım ve Baro Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem, Yönetim Kurulu üyemiz Av.Fatih Semiz ve meslektaşımız Av.Ahmet Kökmen’le birlikte katıldık ve ilgililere Baromuzun plaketlerini taktim ederek kendilerine hizmetleri nedeni ile teşekkür ettik. 

Merhum meslektaşımız Av.Ali Kocamüftüoğlu’nun  ruhuna ithafen, oğlu olan meslektaşımız Av.M.Şems Kocamüftüoğlu’nun katkılarıyla düzenlenen mevlid-i şerife ve yemeğine  Baromuz adına şahsım ve Baro başkan yardımcımız Av. Bahadır Erdem, Baro Genel Sekreterimiz Av. Salih Kocagöz, yönetim kurulu üyemiz Av.Cengiz Kayhan, Eğirdir İlçe Emniyet Müdürü İsmail Karasakal ve Eğirdir ilçemizde bulunan meslektaşlarımızla birlikte  katıldık. Meslek büyüğümüz Av. Ali KOCAMÜFTÜOĞLU’NUN ruhuna ersin inşallah.

26 - 27 Mayıs 2017 tarihinde Konya Barosu ev sahipliğinde Türkiye Barolar Birliği Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye’de Adalete Erişim İçin Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek(SILA) Projesi toplantısına Baromuz Adli Yardım Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Ömer Berber katıldılar. Kendisine teşekkür ederiz.

Resmi Gazetede geçtiğimiz günlerde yayımlandığı üzere,31/03/2017 tarihi (bu tarih dâhil) itibarıyla, ödenmesi gerektiği hâlde bu kanunun yayımı tarihine kadar ödenmemiş olan; 19/3/1969 tarihli ve 1136 sayılı avukatlık kanunu hükümlerine göre avukatların ve stajyer avukatların baro kesenekleri ile staj kredisi borçlarının taksitlendirilmesi işlemleri başlamıştır, bu konuda Baromuzun resmi internet sitesinde detay vardır, bu konuda ki işlemler Baro Başkanlığımızda devam etmektedir aidat borcu ve staj kredi borcu olan meslektaşlarımızın bu ayrıcalıktan istifade etmelerini ve süreyi kaçırmamalarını dileriz.

Baromuzun Yayınlarından Baro Dergimizin yeni sayısı ile İstinaf konulu el kitapçığımız sis saygı değer meslektaşlarımıza ulaştırıldı, beğendiğinizi umarız. Dergiye Büyük emek ve mesai sarf eden Yönetim Kurulu üyemiz Av.Cengiz Kayhan’a ve tüm ekibe şükranlarımızı sunarım.

Dönem içerisinde de yine meslektaşlarımızın sevinç dolu ve üzüntülü günlerinde bir büyük aile olmanın bilinci ile yanlarında olduk onlarla sevindik, onlarla üzüldük, gelecek dönem üzüntülerin yerini sevinçlerin alması dileklerimizle saygılar sunarız. 

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanarak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevdiler ve saygılar sunarız. 01/06/2017

 

AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

         ISPARTA BARO BAŞKANI

 

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.03.2017 -01.04.2017

TARİHLERİ ARASI 6.FAALİYET RAPORUNU ARZ EDERİZ.

Sevgili Meslektaşım, 29. Dönem 6. Faaliyet Raporunu sunmadan önce öncelikle YİNE ARAMIZDAN AYRILAN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET KEDERLİ AİLELERİNE BAŞ SAĞLIĞI, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLER İDRAK ETTİĞİMİZ 3 AYLARIMIZIN KUTLU OLMASINI DİLERİZ.

BU HAFTA İDRAK EDECEĞİMİZ 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜMÜZÜN KUTLU OLMASINI DİLERİZ. KONUYA İLİŞKİN DAVETİYELERİMİZ SİZLERE ULAŞMAYA BAŞLAMIŞTIR.

2017 AVUKATLAR HAFTASI ETKİNLİKLERİ

*1 NİSAN 2017 CUMARTESİ BARO HİZMET BİNASI SATRANÇ TURNUVASI SAAT 10.00

*5 NİSAN 2017 VALİLİK ÖNÜ ATATÜRK ANITI ÇELENT TÖRENİ SAAT 12.30

*5 NİSAN 2017 VALİLİK ZİYARET SAAT 13.30 

*7 NİSAN 2017 GALA YEMEĞİ MODA PARK SAAT 20.00

*9 NİSAN 2017 BARO TİYATRO GURUBUNUN HALKA AÇIK TİYATRO GÖSTERİSİ KÜLTÜR SİNAMASI SAAT 19.00

*22 NİSAN 2017 BARO GELENEKSEL PİKNİK GÖNEN TARLAPINARI MESİRELĞİ SAAT 12.00

*22 NİSAN 2017 ISPARTA BAROSU AV. GÜNGÖR ÇAKMAKÇI HATIRA ORMANI AÇILIŞ TÖRENİ SENİRCE KÖYÜ KAĞNI DERESİ MEVKİİ SAAT14.00 

 Tüm Meslektaşlarımızı saygılarımızla.

 2017 mart ayı staj eğitim merkezi ders programı yayınlandı, ve resmi internet sitemizde ilan edildi genç stajyerlerimize başarılar dileriz.

CMK da belirtildiği üzere Uzlaşmalarda Uzlaştırmacı olarak Meslektaşlarımızın görevlendirilmemesi ve Adliye Personelinin görev alması nedeni ile Isparta C.Başsavcılığına ve Isparta Adalet Komisyonu Başkanlığına bir dizi yazarak ve itirazlarımız neticesinde artık bu dönemden itibaren Uzlaştırmacılar Meslektaşlarımız arasından da Adalet Komisyonunca belirlenecektir ilgili Meslektaşlarımızın isim ve soy isimleri ile iban noları C. Savcılığa teslim edildi, öncesinde ismini yazdırmamış olan meslektaşlarımızın da isimlerini baromuza yazdırmaları halinde ek liste verilebileceğini ilan ederiz. Meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

02.03.2017 tarihinde Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Ömer Berber Denetimli Serbestlik Kapsamında İnsan Hakları dersine katılmıştır. Kendisine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup diplomasını almayan avukatlar için, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığından yapılan duyuru resmi internet sitemizde duyurular bölümüne eklenmiştir.

03.03.2017 tarihinde Halep'in Çiçekleri Solmasın Çocuklara Yardım Kampanyasında görev alan Çocuk Hakları Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz, Av. Ayşe Nur Akbay’a Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Ayşe Şen Karadoğan’a Komisyon Üyeleri Av. Sevinç Düz’e, Av. Hatice Çetin Gücüyener’e, Av. Gülbin Demirbağ’a, Av. Şeyda Çetin’e ve Av. Emine Metin’e Şahsım ve Baro Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Ünsal Çankaya, Av. Fatih Semiz, Av. Derya Akman, Meslektaşımız Av. Funda Nanelidere Arıç'ın katılımı ile destek ve katkılarından dolayı plaket takdim ettik. Kendilerine böylesine duyarlı bir işe imza attıkları için şükranlarımızı sunar çalışmalarında başarılar dileriz.

03.03.2017 tarihinde staj eğitim merkezi tarafından Av.Stj. Begüm Nurhan Aksuman ve Av.Stj.Turgay Kıvrak seminer sunumunu baro hizmet binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda staj eğitim merkezi hocamız Av. Nurten Bozoklu, meslektaşlarımızın ve Av.Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdi.Kendilerine teşekkür ederiz. 

Bu dönem içerisinde de Yönetim Kurulu toplantılarımız gündemli olarak her hafta Cuma veya da Pazartesi günleri düzenli olarak yapılmıştır, toplantı öncesi gündeme madde ekletmek isteyen meslektaşlarımızın toplantı öncesinde Baroya görüşülmesini istedikleri konuyu bildirmelerini rica ederiz. Kaldı ki gündem ve kısa kararlarda toplantı sonrasında yine Resmi internet sitemizde yerini almış ve sizlere ilan edilmiştir.

Bu dönem içerisinde kutladığımız Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 87. Yılı bütün  camiamız ile Isparta’mıza  Kutlu Olsun. Törene Katılan Yönetim kurulu üyelerimiz  Av. Bahadır Erdem ve Av Cengiz Kayhan’a ve Av Ayşe Nur Akbay’a da teşekkür ederiz. Bu konuda ki basın açıklamamız sitemizde ilan edilmiş ve basın ile paylaşılmıştır.

Isparta Arabuluculuk Derneğinin 2.Olağan Genel Kurul toplantısı, Başkan Av.Ülkem Baş Başkanlığında Isparta Barosu Fatma Sevük Konferans salonunda icra edildi hayırlı olmasını dileriz. 

08.03.2017 Tarihinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Baro Başkanlığımızca Adliye Binası önünde düzenlenen Çelenk Sunma Törenine  Başsavcımız Sayın Mustafa Kemal Çokdinç ve değerli eşi Hakim Gülnişah Çokdinç, Şahsım ve Kadın Hakları Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Arzu Elma Benli ve Komisyon Üyeleri, Baro Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Cengiz Kayhan, Av. Ömer Berber, Av. Ayşe Nur Akbay ve Av. Derya Akman, bayan Hakimlerimiz, Baro mensubu meslektaşlarımız ve Isparta Adliyesi bayan personellerimiz katılmıştır. Akabinde Kafe156'da bayan meslektaşlarımıza ve Isparta Adliyesi bayan personellerimize kahvaltı düzenlenmiştir. İlgili programda Kadın Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Arzu Elma Benli’ye, Komisyon Başkanı Av. Binnaz Yalçın Gök’e, Komisyon Üyeleri, Av. Meryem Kaya’ya, Av. Oya Şahin’e, Av. Filiz Arseven’e ve Av. Yeşim Tuncay Okudan’a Isparta Baro Başkanlığı olarak emek ve katkılarından dolayı şükranlarımızı sunarız.Günün anlam ve önemine binaen Basın açıklamalarımız gerek resmi internet sitemizde ilan edilmiş gerekse basın ile paylaşılmıştır. 

08.03.2017 Tarihinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Kadın Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Arzu Elma Benli, Komisyon Başkanı Av. Binnaz Yalçın Gök, Komisyon Üyeleri, Av. Meryem Kaya, Av. Oya Şahin, Av. Filiz Arseven ve Av. Yeşim Tuncay Okudan Kadın Konuk Evini Ziyarette Bulundular. Kendilerini bir kez daha teşekkür ederiz.

08.03.2017 tarihinde Isparta Valiliği Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programına Kadın Hakları Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Arzu Elma Benli katıldı. kendisine teşekkür ederiz.

09.03.2017 Tarihinde Şahsım Baromuz adına, görevine yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker'i makamında ziyaret ettim. Hayırlı ve uğurlu olmasını diler çalışmalarında başarılar dileriz.

Türkiye Barolar Birliğinin 2017/16 Sayılı Duyurusu Anayasa Değişikliği Halk Oylamasında Seçim Hukuku ve Sandık Güvenliği ile ilgili meslektaşlarımıza duyurulması hakkında ki ilan sitemizde ilan edilmiş ve tüm meslektaşlarımıza mail ile ulaştırılmıştır.

10.03.2017 tarihinde Staj Eğitim Merkezi tarafından Av. Stj. Ali Avcı ve Av. Stj.Cihad Yaman seminer sunumunu Baro Hizmet Binası Staj Eğitim Merkezinde Av. Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir Staj eğitim merkezimize ve sunumu gerçekleştiren stajyerlerimize teşekkür ederiz.

11.03.2017 tarihinde Türkiye Barolar Birliği Meslek İçi Eğitim seminerleri kapsamında Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru konulu seminerimiz Baro Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda TBB Eğitim Merkezi Danışma Kurulu Üyesi Fadıl Ünal Eğitmenler Hasan Saraç Anayasa Mahkemesi Raportörü ve Av. Aslıhan Özdemir AİHM Önceki Raportörü 'nün sunumu ile Şahsım ve Baro Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem, Yönetim Kurulu Üyelerimiz  Av. Arzu Elma Benli, Av. Ayşe Nur Akbay, Baro üyesi meslektaşlarımız ve Av. Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirildi. TBB eğitim merkezine  ve katım sağlayanlara teşekkür ederiz. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Av. Prof.Dr.Metin Feyzioğlu'nun Basın Açıklamaları an ve an sitemizde ilan edilmiş ve mail yolu ile sizlerle paylaşılmıştır.

Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönemi dolayısı ile basın açıklamamızı resmi internet sitemizde ilan etmiş ve basın ile paylaşmış idik. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Ve Aziz Şehitlerimizi bir kez daha Rahmetle Anıyor Çanakkale Zaferinin 102.Yıl Dönümünü Kutluyoruz.

Yine bu dönem içerisinde Av. Stj. Muhammed Raşit Ali Cesur ve Av. Stj.Elif Miray Camuzcu seminer sunumunu baro hizmet binası staj eğitim merkezinde gerçekleştirdik.Staj eğitim merkezimize ve sunumu gerçekleştiren stajyerlerimize teşekkür ederiz.

Baro Staj Eğitim Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Fatih Semiz ve Av. Stajyerlerimiz ile Isparta Cezaevini ziyaret ettiler. Genel bir gezi neticesinde bize destek olan Başsavcımıza Cezaevi Savcısı Erol Taslak’a ve yine cezaevi müdürlerimize teşekkür ederiz.

18.03.2017 Tarihinde Türkiye Barolar Birliği Meslek İçi Eğitim seminerleri kapsamında Kat Mülkiyeti Hukuku konulu seminerimiz Baro Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. M.Şeref Kısacık, Mahir Ersin Germeç Yargıtay Hukuk Dairesi Onursal Başkanı ve Av. Damlagül Moratlar İstanbul Barosu Üyesi'nin sunumu ile şahsım ve, Yönetim Kurulu Üyelerimiz  Av. Fatih Semiz, Av. Arzu Elma Benli, Av. Derya Akman, Baro üyesi meslektaşlarımız ve Av. Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirildi. TBB Eğitim merkezine ve katılımcılara teşekkür ederiz. 

Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki iki ayrı noktada güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu. Başta ailelerinin ve ulusumuzun başı sağ olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diler. Güvenlik güçlerimize uzanan eller kırılsın diyerek bu terör saldırısının son olmasını dileriz

Isparta İl Emniyet Müdürü Halil Turan Erol Baro Başkanlığımızı ziyaret etti. Kendisine teşekkür ederiz.

Meslektaşlarımıza Yine İstanbul Barosu bir meslektaşımıza ait olan  Eğirdir Nis Otel'den %20 İndirim gerçekleştirildi meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

24.03.2017 Tarihinde İzmir Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan'ı Makamında Barom adına şahsen ziyaret ettim. İzmir Baro Başkanımız ve değerli meslektaşlarımıza saygılar sunarız.

24.03.2017 tarihinde staj eğitim merkezi tarafından Av. Stj. Beyza Dikici ve Av. Stj.Berfo Deniz Evren seminer sunumunu Baro Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda meslektaşlarımız ve Av. Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdi.Eğitim merkezimize ve sunumu gerçekleştiren Stajyerlerimize teşekkürü bir borç biliriz. 

26.03.2017 tarihinde  T.B.B. Başkanımız Av. Prof.Dr. Metin Feyzioğlu, Prof. Dr. Süheyl Batum ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Semih Dikkatli; Baro Başkanlığımızı ziyaret ettiler. Şahsım ve Baro Başkan yardımcımız Av. Bahadır Erdem, baro yönetim kurulu üyelerimiz Av. Ayşe Nur Akbay, Av. Cengiz Kayhan, Av. Fatih Semiz ve meslektaşlarımızdan  Av. Oya Şahin ve Av. Gökhan Şahin'in ilgili ziyarette hazır bundular. Bu nazik ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür eder saygılar sunarız.

31.03.2017 tarihinde staj eğitim merkezi tarafından Av. Ramazan Erdoğan Özdemir ve Stj.Av Ecem Erdem seminer sunumunu Baro Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda meslektaşlarımız ve Av. Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdi. Yine eğitim merkezimize ve Sunumu gerçekleştiren genç meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Öncesinde Baromuz mensubu olan meslek büyüğümüz Av İsmail Attila’yı aniden kaybettik. Kederli ailesine ve Baro Camiamıza baş sağlığı dileriz. Ruhu Şad olsun 

Bu dönem içerisinde de yine önemli günlerle ilgili açıklamalarımızı geciktirmeksizin kamuoyu ve sizlerle paylaştık, meslektaşlarımız ile ilgili önemli haberleri hastalık, kaza, doğum v.d lerini resmi internet sitemizden gün ve gün aynı anda ilan ettik. Meslektaşlarımızın görev suçları veya da görevleri dışında ki suçlamalar ile ilgili suçun vasıf ve mahiyeti ne olursa olsun bir suç isnadı ile başlayan her türlü tahkikatları yakinen takip ettik. Avukat Hakları merkezimiz ve bizler olayların takipçisi olduk. Bu konuda kendilerine her türlü hukuki yardım da dahil olmak üzere büro aramaları v.d konularda yanlarında olduk ve olmaktayız. Hiçbir meslektaşımızın bu konuda tereddütü olmasın. Konuya ilişkin bizlerden çok daha fazla şifai olarak da (bu konularda yazılı olarak an ve an bilgi vermemiz olayın Yargı sürecinin devam ediyor olması nedeni ile imkânsız olduğundan! )  bilgi alabileceğinizi önemle belirtiriz.  

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek 2017 YILI AVUKATLAR GÜNÜMÜZÜ KUTLAR, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevdiler ve saygılar sunarız.

 01/04/2017

 

     AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKANI

 

 

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.02.2017 -01.03.2017

TARİHLERİ ARASI 5.FAALİYET RAPORU

 

            Sevgili Meslektaşım, 29. Dönem 5. Faaliyet Raporunu sunmadan önce öncelikle YİNE ARAMIZDAN AYRILAN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALAHTAN RAHMET KEDERLİ AİLELERİNE BAŞ SAĞLIĞI, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ.

         CMK ücret tarifelerimiz hep Düşük idi, bu sene ise CMK ücret tarifelerini Asgari ücret tarifesine eş değer bir duruma getirileceğini umut eder iken,2017 Yılı CMK Ücret Tarifesi'nin de Düşük Olduğunu görmemiz üzerine Baromuzun aldığı Yönetim Kurulu kararı ile konuya ilişkin olarak CMK ücret tarifesinin Asgari ücret tarifesi limitine çıkarılması yönünde Danıştay’a Isparta Baro Başkanlığımızca dava açtık, bu konuda ki dava dilekçesi ve ekleri sitemizde yer almaktadır, umudumuz yargı süreci neticesinde olumlu bir karar ile meslektaşlarımızın bu angaryalarının sona ermesidir.

          Yine Baromuzun Stajyerlerinden Av.Gülnaz Demiralay, Av.Muhammed Tevfik Tortop ve Av. Dicle Feride Şahin'in ruhsat törenlerini Baro Hizmet binamız Av.Fatma Sevük Konferans salonunda icra ettik. Kendilerine yeniden hayırlı olsun der, değerli staj hocalarına da teşekkür ederiz.

       Isparta Barosu Hizmet Binamızda Staj Eğitim Merkezi tarafından düzenli olarak gerçekleşen seminer çalışması bu dönemde devam etti ve bu dönem de de Stj.Av Abdullah Murat Gür ve Stj.Av. Muhammed Kurt sunumunu Avukat Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdi kendilerine ve staj eğitim merkezine teşekkür ederiz.

         Yönetim Kurulumuzun her hafta düzenli olarak gündemli olarak gerçekleştirdiği toplantıları yine bu dönemde devam etti, gündem maddeleri ışığında alınan kısa kararlarda siz meslektaşlarımıza da toplantı sonunda sitemiz aracılığı ile ilan edildi.

     Türkiye Barolar Birliğinin 2017/12 sayılı duyurusu Ceza Muhakemesi Kanunu gereğince bölge adliye mahkemelerinde görülen duruşmalı davaların duruşmalarına katılan meslektaşlarımıza yeniden ücret ödenmesinin mümkün olup olmadığı yolunda Adalet Bakanlığı nezdinde yapılan girişimler hakkında, Adalet bakanlığının bu konuda ki yazısı sitemizde ilan edildi.

        CMK sistemi ile ilgili olarak bu dönem aldığımız karar ile meslektaşlarımızın mazeretleri açılmış olup, mazeret süreleri 1 yıl süre içerisinde 45 günden 25 güne düşürülmüştür.  Mazeret süreleri minimum  6 saat olarak değiştirilmiştir. CMK robot arama esnasında  cep telefonunuzun kapalı olması veya herhangi bir durumda ulaşılamaması halinde ceza puanı işlenmeyecek, minimum 6 saat mazeret sürenizden düşülecektir. Ancak OHAL sürecinin neticelenmesi ile ileriki günlerde yeniden bir düzenleme yapılacaktır.

          Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Görevlisi olan Av. Mehmet Fahrettin Önder'in İdari Hizmet Binamızda Ruhsat Töreni icra edildi. Kendisine hayırlı olmasını dileriz.

       Türkiye Barolar  Birliğinin 2017/13 Sayılı Duyurusu Yargıtay Büyük Genel Kurulunun iş bölümüne ilişkin 20.01.2017 günlü kararı Baromuzun resmi internet sitemizde ilan edilerek sizlere duyurulmuştur.

       Türkiye Barolar  Birliğinin 2017/14 Sayılı Duyurusu Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'ndan 30.01.2017 günlü 2017/63 Muh sayılı yazının bir örneği de yine resmi internet sitemizin duyurular bölümünde sizlere duyurulmuştur.

       17.02.2017 tarihinde Isparta Barosu Hizmet Binası toplantı salonunda Kadın Hakları Komisyonu toplantısı icra edilmiş ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile yapılacak etkinlikler gündeme alınmıştır. Komisyon Başkanımız ve üyelerine teşekkür ederiz.

       Her sene düzenli olarak icra edilen ve geçen sene Isparta Baro Başkanlığımızın ev sahipliğini gerçekleşen Kurgusal Duruşma Yarışması Akdeniz baroları arasında Mersin Barosu ev sahipliğinde gerçekleşti, yarışma esnasında Yoğun bir çalışma dönemi geçirerek Bölge ikincisi olan değerli Stajyer Avukatlarımızı tebrik ederim. Onlar Baromuzu temsil etmek ile zaten Bizim gönüllerimizin birincisi oldular. Onların çalışmasına büyük katkı sunan Yönetim Kurulu üyemiz Av.Fatih Semiz’i yine takımın koçluğunu yapan Av. Ahmet Ali Ünal-Av. Tuğçe Demiralay- Av.Gülnaz Demiralay ve Av.Hüseyin Küçükkoyuncu’ya da ayrıca şükranlarımızı iletirim, Baro Başkanlığımıza yeni bir kupayı daha koymanın mutluğunu yaşadık sağ olsunlar var olsunlar.

       Staj Eğitim Merkezi tarafından Av.Stj.Mehmet Bilgiç ve Av.Stj.İbrahim Aysu sunumlarını yine bu dönem içerisinde  Baro Hizmet Binası Av.Fatma Sevük Konferans salonunda gerçekleştirdiler. Kendilerine ve Staj Eğitim Merkezine teşekkürü bir borç biliriz.

          Geçtiğimiz günlerde Türkiye Barolar Birliği tarafından açılan dava ile, Danıştay 10. Dairesi tarafından, Bölge Adliye Mahkemelerinde vekaletname veya görevlendirme yazısı ibraz eden vekiller ve müdafilerin dava dosyasından kayıt ve belge almalarını "daire başkanı veya görevlendireceği üyenin onay vermesi" şartına bağlayan "Bölge Adliye ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Cumhuriyet Başsavcılıkları İdari ve Yazı İşleri Hizmetlerinin Yürütülmesine Dair Yönetmeliğin(06.08.2015 tarih - 29437 sayılı Resmi Gazete) 100. maddesinin 2. fıkrasında yer alan "daire başkanı veya görevlendireceği üyenin onay vermesi halinde" ibaresinin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi. İlgili kara resmi internet sitemizde ilan edildi.

          Türkiye Barolar  Birliğinin 2017/14 Sayılı Duyurusu halkoylaması sürecinde hukuka aykırılık oluşturmamak kaydıyla yurttaşların görüş ve düşüncelerini serbestçe ifade edebilmelerine destek olmak üzere; Barolarımızın kendi bünyelerinde oluşturacağı kurul veya birimlerin kendilerine müracaat edecek olanlara gerekli bilgilendirmeyi ve yönlendirmeyi etkin şekilde yürütmelerini eşgüdüm içerisinde sağlamak üzere Türkiye Barolar Birliği bünyesinde bir "Eşgüdüm Merkezi" oluşturulması hakkında ki yazısı resmi internet sitemizde ilan edildi ve bu konu ile ilgili de TBB ye resmi cevap verilerek gerek Yönetim Kurulu üyelerimizin gerekse İnsan Hakları Komisyonumuzun bu ve buna benzer konularda çalışmaya hazır oldukları bildirildi.

         Son aylarda ki yaşananlar ve cezaevlerinin yoğunluğu dikkate alındığında Isparta cezaevi Avukat görüş odalarının 2 adet olması nedeni ile Meslektaşlarımızın görüşlerde zorluklar yaşadıklarını bilmekteyiz. Bu konuda cezaevi müdürlüğü ve savcılık ile yaptığım bizzat görüşmelere karşın cezaevinin fiziki durumunda ki yetersizlik nedeni ile şu an itibariyle yeni avukat görüş odalarını yapılması imkansız ancak görüşmeler neticesinde Meslektaşlarımızın giriş kafeteryasında beklemesinin şık olmadığı ve bununda bazı riskleri içerisinde barındırması nedeni ile Meslektaşlarımıza bir bekleme odası tahsis ettirdik. Ancak bu sancılı dönemde Meslektaşlarımız özelikle örgüt suçları dışında ki görüşlerin genel görüş alanlarında yapmayı istemeleri halinde görüşlerimizin daha hızlı ve hatta örgüt suçları dışında ki suçlardan yargılananların kamera ile kayıt altına alınmamış olması nedeni ile daha sağlıklı olduğunu belirtir takdiri siz meslektaşlarımıza bırakırız.

        Öncesinde Isparta Barosu'na  kayıtlı olan İstanbul Barosu avukatlarından meslektaşımız Av.Ahmet Yurdanur bıçaklı saldırıya uğramıştır.  Hayati tehlikesi yoktur. İlgili saldırı tarafımca lanetlenmiş ve olayın takipçisi olunacağı kamuoyu ile paylaşılmıştır. Meslektaşımız bizzat hastanede şahsım ve Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Fatih Semiz tarafından ziyaret edilmiş ve sizlerin dilek ve temennileri iletilmiştir. Yine İl Sağlık il Müdürü ve Yine Devlet Hastanemiz Başhekimleri ile görüşülmüş ve kendilerinin ilgili ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür edilmiştir.

        24.02.2017 tarihinde Staj Eğitim Merkezi tarafından Av.Stj. Murat Gündüz ve Av.Stj.Tülay Çan seminer sunumunu Baro Hizmet Binası Av.Fatma Sevük Konferans Salonunda gerçekleştirdiler. Bu çalışmadan dolayı da yine Staj Eğitim merkezini tebrik ediyor teşekkürlerimizi buradan sunuyorum.

       24.02.2017 tarihinde Mersin Barosu Ev Sahipliğinde Düzenlenen Türkiye Barolar Birliği Kurgusal Duruşma Yarışmasının  Akdeniz Bölge Elemelerinde ikincilik ödülünü ve kupasını alan Stj.Av Aslı Bildiren,Stj.Av Nergiz Funda Özen, Stj.Av.Muhammed Çelik ve Stj.Av.Esengül Gönendi çalıştırıcı hocaları Av. Ahmet Ali Ünal, Av.Tuğçe Demiralay, Av. Hüseyin Küçükkoyuncu, Av.Gülnaz Demiralay ve Isparta Barosu Staj Eğitim Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Fatih Semiz'e Baro hizmet binası Av.Fatma Sevük Konferans salonunda plaketlerini takdim ettik. Kendilerine tekrar teşekkür ederiz. 

        Avrupa Birliği İle Türkiye Barolar Birliği Arasında Düzenlenen  Human Right Education For  Legal Professionals  (Help İnsan Hakları Programı Çerçevesinde Düzenlenen Uzun Bir Zaman Süren Mülteci Ve İnsan Hakları Alanında Eğiticilerin Eğitimi Programı Sertifikasını meslektaşımız  Av. İsmail Özer Özgül Tbb Genel Sekreterimiz Av.Güneş Gürseller’in elinden almıştır. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

         Yine Baromuzun Hizmet binasında ki kafeteryamız özelikle önemli sportif faaliyetlerde geceleri açık olduğunu, meslektaşlarımıza duyurduk. Baromuz Kafeteryasının hizmetinizde olduğun belirtiriz.              

         Yine önümüzde ki günlerde kutlamalarını gerçekleştireceğimiz Avukatlar günü etkinlikleri kapsamında Isparta Barosu Korosu Çalışmalarına başlayacaktır, gönüllü olarak koroda yer almak isteyen meslektaşlarımızın Baro Kalemine isimlerini yazdırmalarını önemle rica ederiz. Baromuzun Tiyatro topluluğu da yine genç meslektaşlarımızdan oluşturulmuş olup çalışmalarına başlamıştır kendilerine de başarılar dileriz        

         Mart 2017 dönemi içerisinde 11/03/2017 tarihinde Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru ve yine 18/03/2017 tarihinde ise Kat Mülkiyeti Hukuku konusunda Türkiye Barolar Birliği ile yaptığımız girişimler neticesinde iki güzel seminerimiz olacaktır şimdiden meslektaşlarıma bu semer tarihlerini takvimlerini not etmelerini rica ederim.

28.02.2017 Tarihinde Isparta Defterdarı Nazım Kaya, Defterdar Yard. Esin Ertürk Gelir Müd. B.Münir Şahiner, Muhakemat Müd. Meslektaşımız Av.Hürriyet Yavuz, K.Kapı Vergi Dairesi Müdürü Bülent Dirikoğlu, Davraz Vergi Dairesi Müdürü Hasan Keskin Gelir Uzmanları G.Güleser Özdemir ve Şükrü Yılmaztürk Vergi Haftası Nedeni İle Baro Başkanlığımızı Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Fatih Semiz ve Av. Ayşe Nur Akbay'ın katılımı İle ziyaret ettiler kendilerine Teşekkür eder; bu vesile ile Vergi haftasının kutlu olmasını dileriz.

        Bu dönem içerisinde de yine önemli günlerle ilgili açıklamalarımızı geciktirmeksizin kamuoyu ve sizlerle paylaştık, meslektaşlarımız ile ilgili önemli haberleri hastalık, kaza, doğum v.d lerini resmi internet sitemizden gün ve gün aynı anda ilan ettik. Meslektaşlarımızın görev suçları ile ilgili olmasa da suçun vasıf ve mahiyeti ne olursa olsun Bir suç isnadı ile Cezaevine giren Tüm meslektaşlarımla bizzat şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimizden Av.Bahadır Erdem, Av.Fatih Semiz ile gerek yüz yüze gerekse  cezaevinde görüşmelerimizi yaptık ve yapmaktayız. Bu konuda kendilerine her türlü hukuki yardım da dahil olmak üzere büro aramaları v.d konularda yanlarında olduk ve olmaktayız. Hiçbir meslektaşımızın bu konuda tereddütü olmasın. Konuya ilişkin bizlerden çok daha fazla şifai olarak da (bu konularda yazılı olarak an ve an bilgi vermemiz olayın Yargı sürecinin devam ediyor olması nedeni ile imkânsız olduğundan! )  bilgi alabileceğinizi önemle belirtiriz.  

        Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanarak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevdiler ve saygılar sunarız. 01/03/2017

 

    AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKANI

 

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01/01/2017 -31/01/2017

TARİHLERİ ARASI 4.FAALİYET RAPORU

 

Değerli Meslektaşlarım,29. Dönem 3. Faaliyet Raporunu sunmadan önce, Tüm meslektaşlarım sevgi ve saygılarımızı sunarız. 

Bu dönem içerisinde 2017 - 2018 dönemine ilişkin Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi yayınlandı, yeni tarife sitemizde ilan edildi meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

Isparta Cezaevi Müdürlüğü ile savcılıkla yaptığımız görüşme neticesinde; Isparta Cezaevince Baromuza Avukat bekleme odası tahsis ettirilerek, Baromuzca hızlı bir şekilde tefriş edildi, meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

Geçtiğimiz dönemlerde de olduğu gibi Baromuz yönetim kurulu Toplantıları her hafta Pazartesi günü gündemli olarak icra edildi, toplantılarımız öncesi gündeme alınmasını istediğiniz konuları Baromuza bildirebilirsiniz. Toplantı sonrası da resmi internet sitemizden kısa kararları görebilirsiniz.

                    Ülkemiz ve mesleğimiz açısından hayati önemdeki Anayasa değişikliği teklifine ilişkin görüşlerinizi sunmanız için Türkiye Barolar Birliğince hazırlanmış web sitesi duyurusu sizlerle paylaşıldı, bu konuda ki görüş ve önerilerinizi ilgili sitede paylaşmanızı diler, Referandum sürecinin Hayırlı olmasını dileriz.

                  Stajer Avukatlarımızın özellikle Asliye Ceza mahkemelerinde Duruşmaya alınmaması üzerine Baro Başkanlığımızca Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel müdürlüğünden bu konuya ilişkin yazı yazmış idik, yazımıza gelen cevap Baro sitemizde paylaşıldı, Stajer avukatlarımızın Asliye Ceza Mahkemelerinde duruşmalara katılmasında bir yasal engelin olmadığı ortaya çıktı.

         İzmir Adliyesine gerçekleştirilen alçak saldırının bedelini vatan hainleri er ya da geç ödeyeceklerdir. Bu konu ile ilgili taziye mesajımızı kamuoyu ile ve sizlerle paylaştık, bu tür terör olaylarını artık sonlanmasını dileriz.

         Baromuz genç Stajyerlerinden Av. Seren Er'in idari hizmet binamızda ruhsat töreni icra ettik kendisine, Ailesine ve Baromuza hayırlı olmasını yolunun ve bahtının açık olmasını dileriz.

102 yıl önce Sarıkamış harekâtı'nda donarak can veren aziz şehitlerimiz'i saygı, minnet ve rahmetle andık. Konuya ilişkin basın açıklamamızı sizlerle ve kamuoyu ile paylaştık. Ruhları şad olsun.

İlk olarak TBB ile Isparta Özel Hastanesi arasında meslektaşlarımız ve yakınlarını ayakta ve yatarak tedavileri konusunda anlaşma imzalandı, öncesinde yapılmış olan Meddem Hastanesi ve Özel Davraz Yaşam Hastanesi İle tedavilerde %20lik indirim anlaşması ise yine TBB tarafından yenilendi, İlimizde 3 Hastane ile de TBB anlaşma imzalayarak diğer illere göre, meslektaşlarımıza büyük bir imkân sağladı, bu konuda meslektaşlarımızın TBB nin resmi internet sitesi sosyal yardımlaşma fonu bölümünden detaylı bilgilerini anabileceğini belirtir Hayırlı olsun deriz.

  Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, Önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de Şehitlerimiz ve yaralanan Askerlerimiz oldu, Şehitlerimize  Allah'tan rahmet, ailelerine ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı, Yaralanan Askerlerimize ise acil şifalar dileriz.

          10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun, Konuya ilişkin baromuzun kutlama metni sizlerle ve kamuoyu ile paylaşıldı.

          Diyarbakır da hain saldırı neticesinde 4 Emniyet Mensubumuz şehit oldu, Konuya ilişkin Basın açıklamamız sizlerle ve kamuoyu ile paylaşıldı, Şehitlerimize Allahtan Rahmet, yaralılarımıza biran evvel acil şifalar dileriz. Acımız büyük.

Geçtiğimiz Dönemde gerçekleşen İstanbul Reina saldırısının canisi Emniyet Güçlerimizin büyük bir özverisi ile yakalandı bu konuda ki basın açıklamamız sizlerle paylaşıldı.

                Türkiye Barolar Birliğinin 2017/4 Sayılı Duyurusu Türkiye Barolar Birliği'nin Başvurusu Üzerine Avukatlık Kanunu'na Aykırı Şekilde Reklam Nitelikli Haksız Rekabet De Oluşturan "Bir Kısım Avukatın Reklamını Yapan" İnternet Sitesine Erişimin Engellendiği Hakkında ki Danıştay kararı sitemizde ilan edildi.

        Türkiye Barolar Birliğinin 2017/5 Sayılı Duyurusu  Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu Kararı sitemizde ilan edildi.

         Denizbank Akdeniz Özel Bankacılık Şube Müdürü ve Isparta Denizbank Şube Müdürü Baro Başkanlığımızı ziyaret etti. Kendisine Teşekkür ederiz.

        Yine 9 Eylül Hukuk Fakültesi öğretim elemanı Avukat Talih Uyar Baro Başkanlığımızı ziyaret etti. Kendisine Teşekkür ederiz.

         20.01.2017 Tarihinde Isparta Barosu Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda Denizbank Akdeniz Özel Bankacılık Şube Müdürü Harun Erbey’in Sunumu İle Dünya Ve Türkiye’de Ekonomik Gelişmeler Konulu Seminer gerçekleştirildi katılan meslektaşlarımıza ve Sunumu gerçekleştirenlere teşekkür ederiz.

         9 Eylül Üniversitesi hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Avukat Talih Uyar'ın Sunumuyla İcra- İflas Hukuku Ve Yenilikleri konulu seminerimiz Yargıtay içtihatları eşliğinde Isparta Barosu Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Katılan ve semineri verenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

         Sayın hocamız Av Talih Uyarın İcra ve İflas Hukuku İnternet sitesine Baromuzca Abone olundu. İlgili İnternet Sitesinden, son içtihatlardan istifade etmek isteyenler ve yine Hocamızın son eserlerinden yararlanmak isteyenlerin Isparta Barosu kütüphanesine müracaat etmeleri rica olunur. Meslektaşlarımıza Hayırlı olsun.

             Konya Barosu Ev Sahipliğinde TBB Avukat Hakları Merkezi Yürütme Kurulu ile Birlikte Düzenlenen Avukat Hakları Bölge Çalıştayına Avukat Hakları Merkezi Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Baromuz adına Av. Cengiz Kayhan Katıldı. Kendisine Teşekkür ederiz.

         Türkiye Barolar Birliğinin 2017/10 Sayılı Duyurusu CMK gereğince İstinaf Mahkemelerinde görevlendirilecek meslektaşlarımıza ödenecek ücretlerle ilgili CMK Ücret Tarifesinde bir hüküm bulunmaması nedeniyle, müdafi olarak atanan meslektaşlarımıza herhangi bir ücret ödemesi yapılıp yapılmayacağı yolunda Adalet Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimlere alınan yanıtta, Ödenmesi gerekli ücret tarifesi gerek resmi internet sitemizde gerekse sizlerle paylaşıldı, hayırlı olsun.

         Yine Baromuz Stajyerlerinden Av.Cihan Kalay ve Av.İsmail Çayır'ın İdari Hizmet Binamızda ruhsat törenleri icra edildi, gerek meslektaşlarımıza gerekse ailelerine ve Baromuza hayırlı olsun deriz. 

         27.01.2017 Tarihinde Isparta Barosu Hizmet Binası Av. Fatma Sevük Konferans Salonunda Staj Eğitim Merkezi  tarafından Av. Stj. Melike Esra Karabulut ve Av. Stj. İbrahim Çolak sunumunu Avukat Stajyerlerimiz ve meslektaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Genç meslektaşlarımıza, Staj Eğitim merkezimize teşekkür ederiz.        

         6 yıldan bu yana düzenli olarak her şart ve koşulda çıkarmaya çalıştığımız Baromuzun dergisinin yeni sayısı Basıldı ve sizlere dağıtıldı beğendiğinizi umar. Dergi yayın Kuruluna ve Sorumlu Yönetim kurulu üyemiz Av Cengiz Kayhan’a teşekkürlerimizi sunarım.

                 Staj Eğitim merkezinin 2017-2018 dönemine ilişkin ders programı yayınlandı ve sitemizde ilan edildi stajyerlerimize ve staj eğitim merkezine başarılar dileriz.

         Yine vekalet Pulları ile ilgili 2017 yılı itibariyle yapılan yeni düzenleme neticesinde TBB nin 2016/84 Sayılı duyurusu Baromuz resmi internet sitemizde yayınlandı, yeni vekalet pullarımız Baro Başkanlığımıza geldi Baromuzdan yeni vekalet pullarınızı temin edebilirsiniz.

         Geçtiğimiz günlerde CMK görevi alan Meslektaşlarımızın Ohal nedeni ile mazeretleri iptal edilmiş idi, ancak Yönetim kurulumuzca yapılan düzenleme ile Ohal sonu beklenmeksizin yeni düzenleme yapılmış ve 45 günlük mazeret süresi 25 güne düşürülmüş olup, yine mazeretlerinde 6 saatten az konulamayacağı ve yine telefonun kapalı olması veya da herhangi bir şekilde ulaşılamaması neden ile cevapsız çağrının ceza puanı olarak düşürülmemesine ancak mazeretten 6 saat düşürülmesine karar verilmiştir.

          Yine bu dönemde de terör olayları nedeni ile aramızdan ayrılan Aziz Şehitlerimize Allahtan Rahmet kederli ailelerine bizlere Baş sağlığı diler, Gazilerimize ise acil şifalar dileriz. Bu konu ile ilgili yaptığımız tüm basın açıklamaları ve kınama mesajları kamuoyu ve sizlerle paylaştık.

         Bu dönemde de hastalanan, Ameliyat olan, doğum yapan, vefat edip aramızdan ayrılan, düğün derneği olan meslektaşlarımız oldu, Hatta çeşitli suç isnatları ile Tutuklanan meslektaşlarımız oldu, bu konuda da sizlere anında bilgi vermeye özen gösterdik,  sitemizden ve sosyal paylaşım ağlarımızdan duyurduk, Baro Başkanlığı olarak meslektaşlarımızın an ve an yanında olmaya, hakkında tahkikat ve soruşturma açılan meslektaşlarımıza Baro olarak destek olmaya ve yasal her türlü desteği vermeye ve ilgili işlemlerin takipçisi olmaya özen gösterdik biz büyük bir aile olarak iyi ve kötü günlerinde meslektaşlarımız ile bir arada olmaya hep özen gösterdik.

         Faaliyet raporumu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma bize gösterdikleri destek ve katkıdan dolayı şükranlarımı sunarım. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimizi ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek tüm meslektaşlarımıza SAYGILAR SUNARIZ.  31/01/2017

                                                        Av. Gökmen Hakkı GÖKMENOĞLU

                                                                Isparta Baro Başkanı

 

 

 

29. DÖNEM 01/12/2016 -01/01/2017

TARİHLERİ ARASI 3.FAALİYET RAPORU

2017 YILININ TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA VE SEVDİKLERİNE SAĞLIK MUTLULUK VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLERİZ.

 

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM;

         29. Dönem 3. Faaliyet Raporunu sunmadan önce 2017 Yılının Tüm Meslektaşlarıma ve sevdiklerine Sağlık Mutluluk ve Huzur getirmesini, şehit ve gazi haberleri almadığımız, terör olaylarının sona erdiği bir yıl olmasını dilerim.

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığından: Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tarife açıklandı ve Baro Resmi internet sitemiz de ilan edildi.

SDÜ Hukuk ve Adalet Kulübü Başkanı Mustafa Gür ve Yönetim Kurulu Üyeleri Baro Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem'in Katılımı ile Baro Başkanlığımızı ziyaret ettiler. Önümüzde ki günlerde geleceğin Hukukçularının Baro ile olan irtibatının daha artarak devam etmesini dile getirdiler.

Eğirdir Belediye Başkanımız Sayın Ömer Şengöl'ü Baromuza yaptığı destek ve katkılardan dolayı makamında bizzat ziyaret ettim.

Eğirdir Dağ Komando Okulu 365. Dönem Asteğmenleri Ant İçme Törenine Yine Okulun eski bir mezunu olarak Baromuz adına bizzat katıldım.

Yine Baromuz Stajyerlerinden Av. Hüseyin Çakır ve Av. Döne Özlem Zengin'in Yemin törenini aileleri, sevenleri ve değerli staj hocaları ve meslektaşlarımız ile birlikte idari hizmet binamızda gerçekleştirdik hayırlı olsun deriz. 

Dünya Engelliler Günü Münasebeti ile Baromuzun Basın Açıklamasını gerek kamuoyu ile gerekse siz meslektaşlarımız ile resmi internet sitemizde paylaştık.         

Artık Baromuzda geleneksel hale gelen Bir üstatla Sohbetin bu dönemki konuğu Isparta 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Hâkimi Davut Yıldırım idi, kendisinin genç meslektaşlarımıza verdiği surumdan dolayı teşekkür ederiz.

Yine Bir Üstatla sohbetin konuğu olarak davet ettiğimiz Isparta 2. Asliye Hukuk Hâkimi Davut Yıldırım Baro Başkanlık Makamını Ziyaret ettiler kendilerine teşekkür ederiz 

Türk Kadınlar Birliği Isparta Şube Başkanı Aynur Gül Karahan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Semiramis Zehra Karataş ile Yasemin Sagular, Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Ayşenur Akbay’ın katılımı ile  baromuzu ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ederiz. 

Tüm Dünya kadınlarının sahibi olmadığı Seçme Seçilme hakkı Türk Kadınlarına Yıllar önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Tarafından verilmiş idi 5 Aralık Kadının Seçme Ve Seçilme Hakkı oluşunun yıldönümünde Isparta Barosu Kadın Ve Çocuk Hakları Komisyonun Basın Açıklaması, sizlerle ve tüm kamuoyu ile paylaşıldı kutlu olsun. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığının 2016/7 Sayılı Duyurusu: İstinaf Mahkemelerinde Görevlendirilen Zorunlu Müdafi ve Vekillere Yapılacak Ücret Ödemelerinin, 2016 Yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nin 4.maddesinin (g) bendinin birinci alt bendinde belirtilen ücret üzerinden yapılacağı resmi gazetede de ilan edildi ayrıntılar resmi internet sitemizde bulunmaktadır.

SDÜ Hukuk ve Adalet Kulübü Başkanı Mustafa Gür ve Yönetim Kurulu Üyeleri Baromuzu ve Yönetim Kurulu üyelerimizi ziyaret ettiler kendilerine teşekkür ederiz.

          06.12.2016 Tarihinden itibaren hafta içi her gün baro servis aracımız hizmete başlamış, Sabah güzergahı  Saat 08:20 Halk Bankası Önü Saat 08:30 Kültür Müdürlüğü Önü Saat 08:35 Subay Lojmanları Önü Saat 08:40 Baro Hizmet Binası Ve Adliye - Öğlen Güzergahı Saat 11:45’den Şehir Merkezine Hareket gerçekleştirilmiştir, ancak ilgili servis hizmetine meslektaşlarımızdan bir talep gelmemesi nedeni ile ilgili servis hizmeti durdurulmuştur. Bu konuda meslektaşlarımızdan bir talep gelmesi halinde servis hizmetimiz yeniden başlayacaktır.

          29.dönem de de yine Yönetim Kurulu toplantılarımız gündemli olarak her hafta pazartesi günü Saat 16.00 da düzenli olarak yapılmaya devam etmiştir, siz sayın meslektaşımızın da görüşülmesini istediği bir gündem maddesi olacak olur ise bu konuda baroya toplantı öncesinde bilgi gerilmesini rica ederiz. Konuya ilişkin toplantı sonrası kısa kararlarda resmi internet sitemizde bulunmaktadır.

          Isparta Adliyesinde görev yapan hakimlerin tamamının 07.11.2016-30.01.2017 tarihleri Arası nöbet listesi Resmi internet sitemizde bulunmaktadır bundan sonra ilgili nöbetçi hakimler ve geçici çıkan veya da mazeretli hakimler resmi internet sitemizden öğrenilebilir.

       Baromuza özel olarak Ankara Yeni Bahar Otel'in yaptığı özel kampanya ve fiyat indirimi sitemizde ilan edilmiştir meslektaşlarımıza hayırlı olsun. 

        İstanbul Maçka da ki hain saldırıyı neticesinde Baromuzda Terör olayı ve Terör olayı lanetlenmiş konuya ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Başımız sağ olsun Terörü ve Teröristleri kınıyor ve lanetliyoruz bizleri yıldıramayacaklar, korkutamayacaklar, yıkamayacaklar, yaralılarımıza acil şifalar diler, başımız sağ olsun deriz.

        Türkiye Barolar Birliğinin 2016-76-75 sayılı duyurusu; Bir Avukat Yanında, Avukatlık Ortaklığında veya Avukatlık Bürosunda Ücret Karşılığı Birlikte Çalışan Avukatların Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin iptali ile yürütmenin durdurulmasına ilişkin Danıştay 8.Dairesi’nin 22.09.2016 tarih ve 2015/15155 E. sayılı kararı. Yine istinaf Av ücretleri ile ilgili TBB duyurusu sitemizde ilan edilmiştir.

        İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Gelen 2017 yılında ki mezunlar ile ilgili yapılacak etkinlik ilan edilmiştir, bu konuda ki etkinliğe katılacak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan meslektaşlarımızın adını ve soyadını ve mezun olduğu tarihi Baromuza Üniversiteye bildirmek üzere vermelerini önemle rica ederiz.

        İstanbul'da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden şehidimiz polis memuru Durmuş Öcal'ın cenaze törenine katıldık, şehidimizin ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

         Baromuzun düzenlemiş olduğu kahvaltı programı Kocatepe kahve evinde gerçekleştirildi. İlk defa ücretleri katılım sağlayan meslektaşlarımızca ödenmek sureti ile yaptığımız kahvaltımıza yapılan katılımdan dolayı meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. 

Yine Önümüzde ki 5 Nisan Avukatlar gününde resmi açılışını yapacağımız toplam 30 Dönümlük arazi üzerinde etrafı tel örgü ile çevrilmek sureti ile Orman Bölge Müdürlüğünce adımıza tescillenmiş olan Isparta Barosu Av. Güngör Çakmakçı Hatıra Ormanının ilk fidanlarını, Baro Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte diktik. 2017 yılında açılışını yapacağımız Tescilli Hatıra ormanımızın oluşturulmasında maddi katkısını esirgemeyen Üstadımız Av. Güngör Çakmakçı’ya şükranlarımızı sunarız. Önceki Dönemlerde de yapılan Hatıra ormanlarımızın tescilli olmaması nedeni ile söz konusu Hatıra ormanlarımız üzerinde bir hak talep edememekte idik ancak artık Baromuzun Tescilli olan bir Hatıra ormanı var ve meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz. 

        10.11 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya'da Gerçekleştirilen Adli Yardım Konulu Konferansa Av. Ahmet Ali Ünal katılım sağlamıştır. Kendisine teşekkür ederiz.

         09.1.2016 tarihinde Antalya Barosunda ki üstatlara TBB Başkanımız Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu’nun katılımı ile verilen plaket törenine Bizzat şahsım katıldım, meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

          Türk Anneler Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına Baro Yönetim Kurulu Üyemiz & Çocuk Hakları Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Ayşe Nur Akbay katıldı. Kendisine teşekkür ederiz.

         5402 sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu ile kurulan Isparta Koruma Kurulu Başkanlığının 2016 Aralık Ayı Toplantısına ev Sahipliğini Baro Başkanlığımız yaptı, Toplantıya Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mustafa Kemal Çokdinç Başkanlık yaptı, Toplantıda Baromuz adına koruma kurulu üyesi olan Yönetim Kurulu üyemiz Av. Ünsal Çankaya ile şahsım, Baro Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem katıldık. Baro Hizmet Binası Av.Fatma Sevük konferans salonumuzda gerçekleştirilen toplantıya katılan tüm kurum müdürlerine ev sahipliğimizde ki geniş katılımlı toplantıya katıldıkları için teşekkür ederiz. 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ile TBB Başkanımız Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu, avukat ve avukat adaylarını yakından ilgilendiren konuları görüştüler bu konuda ki gelişmeleri sizler gibi bizlerde bekliyoruz. 

Türkiye Barolar Birliği Staj Eğitim Merkezi Başkanlığınca Ankara da düzenlenen ve bir hafta süren staj eğitim çalışmalarına baromuzun avukat stajyerlerinden 10 kişi katıldı, katım sağlayan gençlerimize ve bizi konuk eden TBB Başkanlığına teşekkür ederiz, konuya ilişkin duyuru sitemizde yer almaktadır. 

         Bu dönem bir kez daha içimiz yandı, El Bab operasyonunda 14 şehit, 33 Gazimiz var, Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz Konuya ilişkin olarak Basın açıklamamızı sizlerle ve kamuoyu ile paylaştık.

Baromuz Çocuk Hakları Komisyonunca Halep'in Çiçekleri Solmasın Çocuklara Yardım Kampanyası düzenlendi, Valilikten gerekli izinler alındı bu konuya ilişkin duyurularımız resmi sitemizde ve mesaj yolu ile sizlere aktarıldı, ilgili kampanyayı düzenleyen Çocuk hakları komisyonumuza teşekkür ederiz. 

2017 Yılı Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesi Resmi gazetede ilan edildi ve sizlere hemen akabinde resmi internet sitemizden duyurduk, Arabulucu Meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’un 27 Aralık 1936 tarihinde vefatı nedeni ile ilgili Basın açıklamamızı ilan ettik, Allah Bu ülkeye bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın Mehmet Akif Ersoy’un ruhu şad olsun.

Türkiye çapında kurulan ve en iyi Avukatlar adı altında erişim sağladığı tespit edilen bir internet sitesinin erişimi 1136 sayılı Avukatlık Kanununa aykırı hususlar taşıdığı ve Türkiye Barolar Birliği nezdinde tüm avukatların kişilik haklarının zarara uğratıldığı gerekçesi ile TBB tarafından açılan dava ile siteye erişim durduruldu. TBB’ne teşekkür ederiz.

17-18 Aralık 20/16 da Nevşehir de icra edilen Tübakkom Toplantısına Kadın Hakları Komisyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Arzu Elma Benli Katıldı kendisine teşekkür ederiz.

Türkiye Barolar Birliğinin 2016/82 Sayılı Duyurusu Önümüzde ki günlerde gerçekleştirilecek olan Kurgusal Duruşma Yarışması ile ilgili olarak ilan edildi. Geçtiğimiz Dönemde Akdeniz 2. si olan Gençlerimizden çok daha iyi sonuçlar alacağımızdan eminiz kendilerine şimdiden başarılar dileriz.

Avukatlık Ruhsat Başvurularında devrim yapıldı. Ruhsat evraklarının Barolar, Türkiye Barolar Birliği ve Adalet Bakanlığı arasındaki gidiş-geliş süresini ortadan kaldırıp, anlık olarak iletilmesini sağlayacak olan sistem devreye girdi TBB’ye teşekkür ederiz.

Yine Baromuzun 2017 Ajandaları, Masa takvimleri ve Baro Logolu Çay bardaklarının dağıtımı tamamlandı güle güle kullanmanızı dileriz. Meslektaşlarımızın dağıtımı gerçekleştirilen Ajanda v.d ile ilgili sıkıntılarını Baroya iletmeleri halinde yenisi ile değiştirileceğini buradan belirtir, tekrar hayırlı olsun deriz.

2017 Vekâlet Pullarının fiyatları arttı, iş bu nedenle yine konuya ilişkin TBB’nin ilgili duyurusu resmi internet sitemizde ve sosyal paylaşım sitelerimizde ilan edildi ellerinde 2016 yılına ait pulları olanların Baromuza teslim etmelerini önemle rica ederiz.      

         Baromuzun genel Kurul sonrası ilk kez çıkaracağı Baro Bülteni hazırlıkları nerede ise tamamlandı, Bu konuda ki yoğun çalışması nedeni ile Basın ve Halkla ilişkiler Komisyonu Başkanımız Av. Cengiz Kayhan ve kurul üyelerine şimdiden teşekkür ederiz.

Bu dönem içerisinde de yine önemli günlerle ilgili açıklamalarımızı geciktirmeksizin kamuoyu ve sizlerle paylaştık, meslektaşlarımız ile ilgili önemli haberleri hastalık, kaza, doğum v.d lerini resmi internet sitemizden gün ve gün aynı anda takip edebilirsiniz. 

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanarak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevdiler ve saygılar sunarız. 31/12/2016

AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKANI

 

 

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01/11/2016 -01/12/2016

TARİHLERİ ARASI 2.FAALİYET RAPORU

 

Faaliyet Raporumuzun öncesinde Adana da yaşanan facia neticesinde yaşamını yitiren öğrencilerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine ve Türk Ulusuna Baş sağlığı dileriz.

Yine Bu dönem içerisinde Vatanımızın bekası için şehit olan güvenlik görevlilerimize de Baş sağlığı diler, yaralılarımıza, gazilerimize de acil şifalar dileriz.

Isparta Adalet Komisyonu Başkanlığı nezdinde göreve başlayan Hakim ve Savcılarımıza Yeni görev yerleri ile yetkili oldukları mahkemelerde başarılar dileriz. Tüm Yeni Hakim ve Savcılarımıza Şahsım ve Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem ile Yönetim Kurulu üyemiz Av. Fatih Semiz ile birlikte uğrayarak sizlerin dilek ve temennileri iletilmiştir.

Osmaniye Barosu Başkanı, Manisa Barosu Başkanı, Kocaeli Barosu Başkanı Muğla Baro Başkanı, Kocaeli Barosu TBB Delegeleri,Kırıkkale Baro Başkanı Ankara Barosu TBB Delegeleri,Düzce Baro Başkanı, Adana Baro Başkanı, Ordu Baro Başkanı,Şanlıurfa Baro Başkanı,İzmir Baro Başkanı,İstanbul Barosu Delegeleri,Kastamonu Barosu TBB Delegeleri, Ankara Barosu TBB Delegeleri, Mersin Baro Başkanı, İzmir Barosu TBB Delegeleri, Balıkesir Baro Başkanı, Konya Barosu TBB Delegeleri, İstanbul Barosu TBB Delegeleri,Denizli Baro Başkanından,Samsun Baro Başkanından, Hukuk Mücadele Derneğinden, yapılan Son genel kurulumuz seçimlerine yönelik Teşekkür ve Kutlama mesajları sitemizde ilan edildi, kendilerine bizlerde teşekkür ederiz.

29.Dönem Yönetim Kurulu toplantılarımızı yine Baro ana binamızda Yönetim Kurulu toplantı salonunda gündemli olarak her hafta Pazartesi günü icra etmeye devam ettik, toplantı sonunda kısa karaları sizlere hemen yine sitemizde ilan ettik, ilgili toplantı öncesinde gündeme alınmasını istediğiniz konu veya da konular varsa bizlere ulaştırmanızı önemle rica ederiz. 

Yine CMK kapsamında özellikle gece karakol ve Adliyeye hareket etmek zorunda kalan meslektaşlarımızın ilgili ulaşımlarını taksilerle yapması ve alacakları faturaları da baroya ibraz etmeleri halinde ilgili yol ücretlerinin Savcılık marifeti ile kendilerine ödeneceğinin kararını aldık. Bu konu ile ilgili olarak da en ekonomik taksi ücreti veren As taksi ile yapılan anlaşma neticesinde gece CMK hizmeti veren meslektaşlarımızın ilgili taksi durağından istifade edebileceğini belirtir konuya ilişkin Baro kaleminden detaylı bilgi alınabileceğini belirtiriz.

Isparta İl Jandarma Komutanı Jan.Alb.Mustafa Özdurhan Baro Başkanlığımıza, Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem'in de katılımı iadeyi ziyarette bulundu.Kendilerine teşekkür ederiz.

İdari hizmet binamız staj eğitim merkezi 1. Derslikte staj eğitim merkezi açılış töreni yapıldı. Staj Eğitim merkezimizin 2016-2017 dönemi hayırlı olsun bu dönemde gönüllü olarak staj eğitim merkezinde görev alan tüm Üstadlarıma şükranlarımı sunarım. Açılış esnasında genç stajyerlerimiz ile Değerli Meslektaşlarımız tanışmış ve eğitim çalışmalarına başlamışlardır, başarılar dilerim. 

Yine yeni Dönem Staj Eğitim Merkezi Ders Programı Staj Eğitim merkezimizce hazırlanmış stajyerlerimize dağıtılmış ve sitemizde de ilan edilmiştir.

Yine önceki yıllarda ki gibi genç meslektaşlarımız ile Üstadlarımız arasında ki kaynaşma ve bilgi ağının yayılması anlamında Fatma Sevük konferans salonunda Üstadımız Av. Hamit Nayır'ın sunumu ile bir üstadla sohbet programı icra edildi. Sohbet konuğumuza ve katılan meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Sayın Valimiz Şehmuz Günaydının öncesinde Baro Başkanlığımıza yaptığı ziyaret neticesinde bu sefer de Şahsım ve Baro Başkan yardımcımız Av. Bahadır Erdem, Baro Saymanımız Av. Abdullah Çelik, Baro Yönetim Kurulu üyelerimiz Av. Fatih Semiz, Av. Salih Kocagöz ve Av. Ayşenur Akbay, sayın Valimizi makamında ziyaret ederek dilek ve temennilerimizi ilettik.

Makine Mühendisleri Odası Başkanı İbrahim Üçgül Ve Yönetim Kurulu Baro Başkanlığımızı Baro Genel Sekreterimiz Av.Salih Kocagöz  ile  Üstadımız Av. Mehmet Zengin'in de katılımı ile ziyaret Ettiler kendilerine teşekkür ederiz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Isparta Şube Müdürü Mehmet Sunmak Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Fatih Semiz'in Katılımı İle ziyarette bulundular kendilerine teşekkür ederiz.

Yine Baro Yönetim Kurulumuzca aldığımız karar uyarınca öncesinde TBB Başkanlığınca Baromuza bağışlanmış olan Wosvagen Caravela markka minibüs satılmak sureti ile çok daha kapsamlı ve büyük olan yine Wosvagen Cravtır 16+1 kişilik minibüs Baromuzun araç filosuna katıldı. İlgili araç özellikle Adliye ve Şehir merkezinde meslektaşlarımıza servis hizmeti verecek olup önümüzde ki günlerde servis hizmetine başlayacak olmasını mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Eski aracımız 78.000,00 TL ye satılmış, yeni aracımız ise 118,000,00 TL ye alınmıştır. 40.000,00 TL Baro hesabımızdan ödenmiştir. Mevduatımız’ın vadesi bozulmaması için de bir miktar kredi çekilmiş (faizsiz ve masrafsız) akabinde ilgili kredi de mevduatımızın vade sonunda Baro hesabından kapatılmıştır.

Isparta Barosu Ana Hizmet Binamız Av. Fatma Sevük konferans salonunda Başkent üniversitesi hocalarından Prof.Dr.Doğan Kökdemir ve Ydr.Doç.Dr.Zuhal Yeniçeri'nin sunumu ile düzenlenen "Eleştirel Düşünebilen Beyin" konulu seminerimize konuk olan başta hocalarımıza ve yoğun bir katılım gösteren meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Yine Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü hocaları Prof.Dr.Doğan Kökdemir Ve Ydr.Doç.Dr.Zuhal Yeniçeri Baro Başkanlığımızı Ziyaret ettiler kendilerine bu ziyaretten dolayı da şükranlarımızı sunarız. 

Genç Meslektaşlarımızdan Av. Okan Korkmaz- Av. Muhammed Kürşad Türksoy- Av. Mustafa Kağan Karaca ve Av. Salih Yıldız'ın Yemin ve Cübbe merasimleri Aileleri, Değerli Staj Hocaları ve meslektaşlarımız huzurunda icra edildi kendilerine başarılar dileriz.

10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ölüm Yıldönümü nedeni ile Baromuzun Basın açıklaması Kamuoyu ve sizlerle paylaşıldı, Anma Törenine Şahsım katıldım. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ruhu şad olsun deriz. 

10 Kasım 2016 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. Ölüm Yıldönümü münasebeti ile Baro İdari Binamızın girişine bir Atatürk Köşesi ve büstü yaptırıldı. meslektaşlarımıza Hayırlı Olsun. Ulu önderin  Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun...

Isparta Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Batuhan Güldiken ve S.D.Ü Önceki Rektörlerinden Prof. Dr. Lütfi Çakmakçı Baro Başkanlığımızı ziyaret ettiler kendilerine teşekkür ederiz.

Yine Baromuz stajyerlerinden Av. Fatma Türkan Şallı'nın ruhsat töreni Baromuzda bir ilk gerçekleştirilerek Yalvaç Temsilciliğimizde, Yalvaç Adliyesinde İlçe Temsilcimiz Av. Ahmet Hayri Yüncü ve Değerli Yalvaçlı Meslektaşlarımız, ile Yine İlçe Kaymakamı, Meslektaşımız Belediye Başkanı  C. Baş Savcısı, İlçe Jandarma Komutanı eşliğinde icra edildi kendisine hayırlı olsun deriz.

Yalvaç İlçe Temsilciliğimizce  Birlik ve Beraberliğimizin Perçinlenmesi Adına Aşure Dağıtımı Yapıldı. Yalvaçlı Meslektaşlarımıza ve ilçe temsilcimiz Ahmet Hayri Yüncüye teşekkürü bir borç biliriz. 

Türk Anneler Derneği Isparta Şube Başkanı Ayla Balcı ve Üyeleri Baro Başkanlığımızı ziyaret ettiler kendilerine teşekkür ederiz.

Yalvaç Ziyaretimiz neticesinde Yönetim Kurulu üyelerimizin de katılımı ile Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Tünay'a ,Yalvaç Belediye Başkanı Meslektaşımız Av.Halil Hilmi Tütüncü'ye ziyarette bulunularak dilek ve temennilerinizi ilettik.

Yine Baromuzun genç stajyerlerinden Av.Zeliha Kılınç ve Av.Nevzat Tülemen'in Ruhsat ve Yemin törenleri aileleri ve değerli hocaları ile birlikte meslektaşlarımızın katılımı ile idari hizmet binamızda gerçekleştirildi kendilerine hayırlı olsun deriz. 

Meslektaşımız Av. Tuğçe Demiralay'ın Hukuk Bürosu Açılış Töreni meslektaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirildi, yolu ve bahtı açık olsun hayırlı olsun. 

Tbb'de düzenlenen Çocuk Haklarının Hayata Geçirilmesinde Tbb Ve Baroların Rolü- İstişare Ve Ortak Eylem İçin Tarama Toplantısına Çocuk Hakları Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Ayşe Nur Akbay Katıldı. Kendisine teşekkür ederiz.

Türk Eğitim Sen. Şube Başkanı Ali Balaban Türk Eğitim Sen. Yönetim Kurulu Üyeleri Erkan Türker Ve Zafer Erdal Baro Başkanlığımızı ziyaret ettiler kendilerine şükranlarımızı sunarız. 

İstinaf ve Cmk Uygulamaları Konulu Seminerimiz Isparta Barosu Hizmet Binası Av.Fatma Sevük Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Seminere konuk olarak katılan Isparta C. Savcısı Erol Taslak’a ve yine Ankara Barosu Avukatlarından Av. Aydın Akpınar’a ve yoğun katılım gösteren meslektaşlarıma şükranlarımızı sunarım. Seminer sonunda meslektaşlarımıza CMK el kitapçığı, Avukatlık Yasası ve İstinaf konulu kitapçıklar ile sertifikaları dağıtıldı hayırlı olsun.

Isparta Çocuk Hakları Komisyonunda Çocuk Hakları gününde son günlerde yaşanan olaylara dikkat çekmek üzere bir Basın Açıklaması gerçekleştirildi ilgili basın açıklaması kamuoyu ve sizlerle paylaşıldı komisyonumuza teşekkür ederiz.

Isparta İl Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu Makamında Ziyaret edilerek Kendisine Baromuz adına bir plaket taktim edildi. Yine aynı şekilde Baromuza il özel idaresi olarak Hafız İbrahim Demiralay konağını ücretsiz olarak tahsis etmeleri nedeni ile şimdi ki Isparta İl Özel İdare Meclis Başkanı Ali Bolat'a Makamında bir ziyaret gerçekleştirildi ve aynı zamanda da mecliste gerek önceki il genel Meclisi Başkanı Meslektaşımız Av. Osman Zabun olmak üzere o tarihteki ve şimdi ki il genel meclisi üyelerine tarafımca bir teşekkür konuşması yapılarak il özel idaresi genel meclisi başkanlığına bir plaket takdim edildi.  

Isparta Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine Atanan Uzman Dr. Hüseyin Yavuz'a (Meslektaşımız Hürriyet Yavuz’un eşi) Makamında Hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu kendisine hayırlı olsun deriz. 

Isparta Eczacı Odası Başkanı Saygın Garğın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Baro Başkanlığımıza hayırlı olsun ziyaretinde ulundular kendilerine teşekkür ederiz. 

Eli Öpülesi Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nedeni ile Bir basın açıklaması hazırlanarak gerek kamuoyu ile gerekse sizlerle paylaştık tekrar öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlarız.

Kadın Hakları Komisyonumuzda Kadına karşı şiddete hayır ve mücadele günü nedeni ile bir basın açıklaması yayınlandı açıklama kamuoyu ve sizlerle paylaşıldı, Kadın Komisyonumuza şükranlarımızı sunarız.

Isparta Cezaevi Avukat görüş odalarını dolu olması durumunda meslektaşlarımızın dışarıda kafeterya da bekletildiklerini öğrenir öğrenmez Başsavcımız ve Cezaevi sorumlusu Savcımız ve cezaevi müdürümüz ile yaptığım görüşmeler neticesinde Avukatların kafeterya da bekletilmesinin başka güvenlik zafiyetine neden olacağı anlatılmış ve bunu karşılığında Avukat bekleme odası karşısında ki Cezaevi İdaresini toplantı odası Avukatlara tahsis edilmiştir, ilgili odada Meslektaşlarımız görüş sırasını bekleyecek ve ileriki günlerde de bu oda baromuzca tefriş edilecektir. Meslektaşlarımız artık dışarıda kafetarya da veya da cezaevi koridorunda sıra beklemeyecektir, hayırlı olsun.

Önceki dönem Dsi 18.Bölge Müdür Yrd. Dr.Sami Yalçınkaya (Meslektaşımız Av.Tülin Yalçınkaya'nın Eşi) , Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden Pr. Dr. Mahmut Mutlutürk, adliye personellerimizden Murtaza Aydemir Ve Ercüment Sarıca Baromuza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular kendilerine şükranlarımızı sunarız.

Denizli  Barosunun Yeni Hizmet Binasının Açılışı Türkiye Barolar Birliği Başkanı, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı ve yine çeşitli illerden gelen Baro Başkanları Değerli Denizli Barosu Avukatları İle açıldı. Denizli barosuna yeni hizmet binalarının hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

Isparta Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Tarafından Düzenlen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Baro Çocuk Hakları Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz  Av. Ayşenur Akbay katıldı kendisine teşekkür ederiz.

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen Aile içi Şiddetle Mücadele Projesi ve Yıllık Faaliyet Planlama Toplantısına Kadın Hakları Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Arzu Elma Benli ve Komisyon Üyesi Av. Oya Şahin Katıldı. Kendilerine şükranlarımızı sunarız.

2016 yılı Avukatlık Asgari ücret tarifesi ile ilgili TBB tarafından açılan dava neticesine göre var olan değişiklikler Resmi Gazetenin 30/11/2016 tarihli 29904 sayılı sayısında yayınlanmıştır sitemizde ilan edilmiştir. Meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

Son dönemde Meslektaşlarımızın Bürolarında ki hırsızlık olayları nedeni ile öncelikle meslektaşlarımıza geçmiş olsun deriz. Bu nedenle de Pronet Güvenlik Hizmetleri ile Isparta Baro Başkanlığı arısında yapılan anlaşma gereğince gerekli indirimden yine meslektaşlarımızın istifade etmesi sağlandı hayırlı olsun der. Bürolarımızın güvenlikli olduğu ve Hırsızlık vakaları ile mağdur edilmediğimiz günler dileriz.

Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Komisyonumuz Baro ana binamızda toplandı ve Baro dergimizin yeni sayısının hazırlıklarını yapmaya başladı kendilerine teşekkür ederiz.

Bu dönem içerisinde de yine önemli günlerle ilgili açıklamalarımızı geciktirmeksizin kamuoyu ve sizlerle paylaştık, meslektaşlarımız ile ilgili önemli haberleri hastalık, kaza, doğum v.d lerini resmi internet sitemizden gün ve gün aynı anda takip edebilirsiniz. 

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanarak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevdiler ve saygılar sunarız. 01/12/2016

 

AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKANI

 

 

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01/08/2016 -31/10/2016

TARİHLERİ ARASI 3 AYLIK 1.FAALİYET RAPORUNU SUNAR

29. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ NETİCESİNDE

 

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR DİYEREK TÜM MESLEKTAŞLARIMA ÖNCELİKLE SAYGILAR SUNARIM.

 

           Başta da belirttiğimiz üzere Egemenlik Kayıtsız ve Şartsız Milletindir, bunu dışında ki tüm müdahaleler, darbe girişimleri ve Demokrasiyi, İnsan haklarını askıya alma çalışmalarını lanetliyor, gerek Türkiye Barolar Birliği gerekse Isparta Barosu olarak Şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı yaralılarımıza ise acil şifalar diliyor en kısa sürede normale dönmeyi dört gözle beklediğimizi belirtiyoruz.

         29. Olağan genel kurulumuzu icra ettik, Bizlere, Yönetim kurulu üyelerimize denetim, disiplin ve delegelerimize gösterdiğiniz güven için şükranlarımızı sunarız. Bu dönem artık fiziki şartlarını iyileştiren Baromuzun kurumsallaşma dönemi olacak. Bu süreçte önceki dönemlerde olduğu gibi bizlere destek ve katkılarınızı esirgememenizi diler,bu güne kadar gösterdiğiniz destek güven için ise müteşekkir olduğumuzu belirtiriz.

         29. Olağan genel kurulumuzda Baromuza hizmet yarışı için yola çıkan aday olarak Hizmet Yarışında yer almak isteyen tüm Meslektaşlarımıza ise Bu hizmet yarışına aday olmaları nedeni ile sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Sonucu ne olursa olsun Aday olarak Hizmet yarışında yer almayı istemek bile Bizim Büyük bir Aile olduğumuzu göstermeye yeter diyerek tüm yarışa dahil olan meslektaşlarıma Baromuz adına teşekkürü bir borç biliriz.      

         Baromuzun olağan genel kurulunun hemen akabinde, Baromuzun tüm komisyonlarını yeniden oluşturduk, Komisyonlarda görev alan tüm meslektaşlarımıza başarılar dileriz. Bizleri kırmayıp komisyonlarda görev alan meslektaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.

         Isparta’ya son gelişmeler sonucunda 4 hâkim, 1 cumhuriyet savcısı atandı. Isparta’dan ise 3 hâkim, başka kentlere ataması gerçekleştirildi. Resmî Gazete’nin 29789 sayılı basısında yayımlanarak yürürlüğe giren atamalar sitemizde ilan edildi. Yeni Yargıçlarımıza ve Savcılarımıza hayırlı olsun deriz. Isparta Adliyesi olarak nerede ise tüm mahkemelerin Hakimleri’nin yetkileri dağıtıldı.

         Yeni Binamız altında bulunan kafede Avukat kimlik kartı ile %30 luk indirim devam etmektedir (TBB ile yapılan sözleşme uyarınca) , bu konu ile ilgili kendisine indirim yapılmadığını belirten meslektaşlarımızın Baroya veya da bizzat bizlere şikayetini iletmesini önemle rica ederiz.

         Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı’na 47.Yıl Kuruluş Yıldönümü için göndermiş olduğumuz kutlama yazımız sitemizde ilan edildi.

         Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesinin 2016/121 E sayılı dosyasının duruşması nedeni ile dönem dönem Yeni adliye sarayı Avukat otoparkının kullanımı Cezaevi araçlarına ve Emniyet güçlerini araçlarına tahsis edilmektedir. Söz konusu dosyanın tutuklu sanıklarının çok olması Cezaevi link araçları ile getirilip götürülecek olması, bu esnada Avukat araçlarının zarar görme ihtimali ile yoğun güvenlik önlemlerinin alınması gerektiği dikkate alındığında Isparta C. Başsavcılığı ile yaptığımız görüşme neticesinde alınan karar nedeni ile tüm meslektaşlarımızın anlayışı için teşekkür ederiz.

         Yine bu dönem içerisinde Ülkemizin çeşitli illerinde meydana gelen terör olayı nedeni ile Terörün her türüne ilişkin yerel ve Ulusal basında ki basın açıklamalarımız sizlerle paylaşıldı. Hatta son dönemde Isparta’mızın da şehitleri arasında Meslektaşımız Av.Murat Yiğit’in yeğeni de Şırnak'ın Beytüşşebap ile Uludere ilçeleri arasında bulunan Habur-2 köprüsü yakınlarında zırhlı askeri aracın geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerin önceden yola yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucunda Ahmet Hilmi Yiğit şehit düştü şehit olan askerimizin cenaze törenine bizzat şahsım ve Baro Başkan yardımcımız Av. Bahadır Erdem, Baro Genel Sekreterimiz Av.Salih Kocagöz katıldık. Şehidimizin ailesine ve yakınlarına tekrar başsağlığı diler terörün her türünü lanetleriz.

         Baromuz Yönetim Kurulunun aldığı kararla olağan üstü hal nedeni ile CMK görevlendirmelerinde aksamalar yaşanmış, görevlendirmelerde meslektaşlarımız çekimser kalmış, mazeretler yoğunlaşmış ve müdafii atamaları güçleşmiştir bu nedenle OHAL’İN sonlanmasına kadar CMK atama sistemindeki mazeretler kaldırılmıştır. Sitemizde bütün meslektaşlarımıza ilan ettik. OHAL nedeni ile almış olduğumuz bu karar nedeni ile yine meslektaşlarımızın gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz.

         Son gelişmeler neticesinde Türkiye Barolar Birliği Başkanımızın çağrısı ile Av. Prof. Dr. Metin Fevzioğlu ve bizzat şahsım, Baro genel Sekreterimiz Av. Salih Kocagöz ile meslektaşımız  Av. Tahir Alan ve 70 Baro Başkanı ile sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ve yine İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soyluya bir dizi ziyaret gerçekleştirilmiş ve sitemizde sizlere de ilan edilmiştir.

     03.08.2016 tarih ve 6736 sayılı kanun ile resmi gazetede yayınlanan bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunda yapılan düzenlemeler kapsamında Baro aidatlarına ilişkin değişiklikler doğrultusunda geçmiş dönem Baro aidatı bulunan meslektaşlarımızın Başkanlığımıza müracaat etmeleri konusunda duyurumuzu sitemizde ilan etmekteyiz, Şu anda Baromuzun 119,000,00 TL aidat alacağı bulunmaktadır. Öncesinde aidatlar CMK ödemelerin Baromuzca yapıldığı dönemde, CMK dan tahsil edilmekte idi. Ancak CMK ödemelerinin maliyece gerçekleşmesi nedeni ile aidat ödemelerinde aksamalar yaşanmış ise de yukarıda ifade ettiğimiz düzenleme Kasım 2016 tarihine kadar uzatılmıştır. İlgili yeni düzenlemeden istifade etmek isteyen meslektaşlarımızın aidatlarını Baro Kalemine müracaat ederek ödemeleri rica ederiz. 

        Yine Isparta Barosu 4. Arabuluculuk Eğitimi Isparta devin otelde gerçekleştirildi. Eğitim sonunda katılım sağlayan meslektaşlarımıza sertifikaları takdim edildi. TBB ve Başkent üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz eğitime katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza 03/11/2016 tarihinde yapılacak sınavda da başarılar dileriz.

         Stajyerlerimizden Bersu Karadoğan’a Avukatlık yemini yaptırılarak Baromuzun levhasına kaydettik hayırlı ve uğurlu olsun. Değerli staj hocası Av. Ercan Çimenkaya ve sevenlerine de hayırlı olsun.

          Yine Baro Hizmet Binamızda  TBB Disiplin Kurulu Başkanı Av. Mehmet Haşim Mısır, TBB Disiplin Kurulu üyeleri Av. Ruhi Bacanlı, Av. Özkan Bulgu, Av. Dilaver Erdoğan, Av. Ünal Dinç, Av. M. Oktay Yalçın'ın katılımlarıyla disiplin kurulu duruşmalarını icra ettiler. Kendilerine ve Türkiye Barolar Birliği Başkanımıza teşekkürlerimizi sunarız. 

           Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Av. Prof Dr. Metin Feyzioğlu ile beraberindeki yardımcısı Av.Berra Besler, Genel Sekreter Av.Güneş Gürseller ile TBB Disiplin Kurulu Başkanı Av. Haşim Mısır ve üyeleri Isparta ya gelerek Baromuzu ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür eder, saygılar sunarız.

         30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama programlarına Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Ünsal Çankaya katılmıştır. Kendisine şükranlarımızı sunarız.

         2016-2017 Adli Yıl Açılış Töreni Isparta Barosunun Güzide Avukatların katılımı İle Adliye önünde düzenlediğimiz törenimiz ile  gerçekleştirildi. Meslektaşlarımıza yeni adli yılımızın hayırlı olmasını dileriz.

         Yine Staj Eğitim merkezimizce düzenlenen Stajyer Avukat Fatma Türkan Şallı ve İsmail Çayır’ın sunumlarını Baro Hizmet Binamızda icra ettiler. Stajyerlerimize ve staj eğitim merkezimize teşekkürü bir borç biliriz.

          Stajyerlerimizden Çiğdem Karahan ve Ali Metin’e Avukatlık yemini yaptırılarak Baromuzun levhasına kaydettik hayırlı ve uğurlu olsun. Değerli staj hocaları Baro Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem, Baro üyesi meslektaşımız Av. Bahadır Erdem ve sevenlerine de hayırlı olsun.

         2016-2017 eğitim ve öğretim yılı açıldı Başta meslektaşlarımızın evlatları ve torunlarına ve tüm eğitim öğretim camiasına hayırlı olsun. Konu ile ilgili açıklamamız ve kurumlara yazdığımız yazılarımızı site de ilan ettik.

            TBB Kurgusal Duruşma Akdeniz Bölge elemelerinde 2. Olan Baromuzun Kurgusal duruşma ekibi, Av. Dilara Nur Cansu, Av. Ahmet Ali Ünal, Av. Stj. Hüseyin Küçükkoyuncu, Av. Stj. Tuğçe Demiralay ,Av.Stj.Erşah Toprak ve Av. Stj.Gülnaz Demiralay Türkiye Barolar Birliğinde düzenlenen Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması Finalini izlemek üzere katıldılar. Kendilerine teşekkür ederiz.

         İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda Maliye Bakanlığı Isparta Defterdarlığı Gelir Müdürlüğünce, Son KHK İle Maliye Alanında Yapılan Düzenlemeler Konulu Aydınlatma Toplantısına Meslektaşımız Av. Şeyda Çetin Katıldı. Kendisine teşekkür ederiz.

         Stajyerlerimizden Tuğçe Demiralay ve Hüseyin Küçükkoyuncu’ya Avukatlık yemini yaptırılarak Baromuzun levhasına kaydettik hayırlı ve uğurlu olsun. Değerli staj hocaları Av. Ali Osman Altunbaşak, Av. Bekir Nayır ve sevenlerine de hayırlı olsun deriz.

         Turuncu eğitim etüt merkezince Baromuza özel %10 luk indirim sağlanmış olup, Turuncu Eğitim Etüt Merkezine teşekker eder bu konuda meslektaşlarımızın Avukat kimlikleri ile %10 luk indirimin kendilerine hayırlı olmasını dileriz.

         Uyap sistemi ile ilgili sıkıntısı olan meslektaşlarımızın Baro Personelimiz Şenol Erol dan bürolarında ki yardım taleplerinin karşılandığını sitemizde duyurmuş idik meslektaşlarımızın Uyap ile kullanım sıkıntılarında Baro Personeli Şenol Erol’a müraacat etmelerini rica ederiz.

           Baromuz Yeni Hizmet Binası kafeteryasını hafta sonları ve Lig ve Süper Lig maçlarında hizmete açtık meslektaşlarımıza konu ile ilgili mesaj ile bilgi verdik, meslektaşlarımıza hayırlı olsun der, kafeteryamıza bekleriz.

             Türkiye Barolar Birliğinin 2016/68-66-52-48-37-42-36 sayılı duyuruları sitemizde ilan edilmiştir.

          29. Olağan genel kurulumuz nedeni ile gerek bizleri Baromuza gelerek ziyaret eden, gerekse çiçekleri ve kutlama yazıları ile bizleri onurlandıran dostlarımıza şükranlarımızı sunar bu konuda da siz saygıdeğer meslektaşlarımızı sitemizde ki duyurular ile öncesinde bilgilendirdiğimizi belirtiriz.

         Isparta İl Jandarma Alay Komutanı İsmail Cömert  Baro Başkanlığımıza veda ziyaretinde bulundu. Kendisine yeni görev yerinde başarılar dileriz.

         Isparta Valisi Sayın Şehmus Günaydın Baro Başkan Saymanımız Abdullah Çelik ve Baro Genel Sekreterimiz Av. Salih Kocagöz'ün katılımıyla Başkanlığımızı ziyaret ettiler.  Kendilerine teşekkür eder saygılar sunarız.

          Altı Nokta Körler Derneği Isparta İl Başkanı Baro Başkanlığımıza hayırlı olsun ziyarette bulundular kendilerine teşekkür ederiz.

         Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Batuhan Güldiken ve ekibi baromuza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular kendilerine teşekkür ederiz.

             Yine Özel Davraz Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekimi Baro Başkanlığımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular kendilerine teşekkür ederiz.

           Yine Isparta İl Müftüsü Baro Başkanlığımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular kendilerine teşekkür ederiz.    

             C.Savcımız Erol Taslak’a ise Baro Başkanı olarak şahsım ve yine Başkan Yardımcımız Av.Bahadır Erdem ile meslektaşlarımız Av.Murat Kundakçı ile Av.Murat Çağrı Yıldız-Stj Av.Nihan Kundakçı iadeyi ziyarette bulunduk.  

               Isparta Cezaevi 2. Müdürü Baromuza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular kendilerini teşekkür ederiz.

         Isparta C.Başsavcımız Sayın Mustafa Kemal Çokdinç Baromuza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular kendilerine teşekkür ederiz.

         Önceki Dönem baro Başkanlarımızdan Av.Taner Soğancı Baromuza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular kendilerine teşekkür ederiz. 

          29. Dönem Olağan Genel Kurulunun hemen akabinde mutat toplantılarımızı gündemli olarak Yeni Baro Hizmet binamızda yapmaya devam ettik, konuya ilişkin tüm gündem maddelerini ve içeriklerini de sizlere ilan ettik ve etmeye devam edeceğiz. Gündemde görüşülmesini arzuladığınız konuları Baromuza her zaman bildirmenizi rica eder, şeffaf baro anlayışımızı devam ettireceğimizi belirtiriz.

           Yine bu dönem içerisinde Stajyerlerimizden Eray Şahin Avukatlık yemini yaptırılarak Baromuzun levhasına kaydettik hayırlı ve uğurlu olsun. Değerli staj hocaları Av. Necati Şahin, Av. Gökhan Şahin, Av Oya Şahin ve sevenlerine de hayırlı olsun deriz.

         TBB Meslek İçi Eğitim Seminerleri Kapsamında Burdur Barosunda Düzenlenen HMK-İstinaf Konulu Eğitim Seminerine Baro mensubu meslektaşlarımız ve Avukat stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Tüm katılan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

          29. Olağan genel kurulumuzun akabinde 14.10.2016 tarihinde şahsım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Bahadır Erdem-Av. Arzu Elma Benli-Av. Cengiz Kayhan-Av. Ünsal Çankaya-Av. Ayşe Nur Akbay-Av. Fatih Semiz ile Ankara’ya yaptığımız ziyaret neticesinde Başta Anıtkabiri ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesini ziyaret ettik.

         Yine aynı şekilde 14.10.2016 günü şahsım, Belirttiğimiz Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte meslektaşımız Av. Recep Özel de olmak üzere Türkiye Barolar Birliği Başkanı sayın Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nu ,Yönetim Kurulu üyelerini, TBB  Başkan danışmanı Av. Zafer Köken'i ziyaret ettik. Ziyaretimize ise Ayrıca Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik ettiler.

          18.10.2016 Tarihinde Isparta Devlet Hastanesi Baş Hekimi Uzman Dr. Hüseyin Yavuz ve eşi meslektaşımız Av. Hürriyet Yavuz Başkanlığımızı ziyaret etti. Kendilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

         18.10.2016 Tarihinde Isparta Denizbank Şube Müdürü Yalçın Yavuz ve Isparta Denizbank Afilli Bankacılık Yönetmeni Firuze Karahan Başkanlığımızı ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

        19.10.2016 Tarihinde Eski Isparta Teknik Direktörlerinden Tarık Söyleyici ve Isparta Eski Futbolcularından Mustafa Fışkınçiçek Başkanlığımızı Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem'in katılımı ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

       25.10.2016 Tarihinde Isparta Milletvekili Sayın İrfan Bakır ve Beraberinde Sayın Ziya Danışman Başkanlığımızı Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem'in katılımı ile  hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.  Kendilerine teşekkür ederiz.

          28.10.2016 Tarihinde Şahsım ve Başkan Yardımcımız Av. Bahadır Erdem  ile birlikte Isparta İl Emniyet Müdürü Halil Altan'a veda ziyaretinde bulunduk. Kendisine yeni görev yerinde başılar dileriz.

         Meslektaşlar arası birlik ve beraberliğin perçinlenmesi, vefat eden meslektaşlarımız ve aziz şehitlerimiz adına her yıl düzenlenen geleneksel aşure ikramımız adliye sarayı önünde Yoğun katılım eşliğinde C. Başsavcımızın da eşlik etmesi ile gerçekleştirdik.

         Denetimli serbestlik müdürlüğü tarafından adliye sarayı konferans salonunda düzenlenen İzgören akademinin sunumu ile gerçekleşen seminere şahsım olarak katılım sağlandı.

         Stajyerlerimizden Av. Esra Yaman- Av. Nurettin İnceayan- Av. Erşah Toprak- Av. Fatma Özkan ve Av. Nur Ayşe Bıdak'ın Avukatlık yemini yaptırılarak Baromuzun levhasına kaydettik hayırlı ve uğurlu olsun. Değerli staj hocaları Av. Zeki Aksuman, Av. Cahit Okçu, Av Afşin Bozkurt, Av. Av. Adnan Er- Av. Serdar İpek, Av. Bahadır Erdem, Av Ömer Berber  ve sevenlerine de hayırlı olsun deriz.

         28.10.2016 Tarihinde Hükümet konağı önünde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine şahsım ve Baro Başkan Yardımcımız Av. Bahadır erdem ile katıldık.

         29.10.2016 Tarihinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine şahsım olarak bizzat katıldım. Yine Cumhuriyetimizin 93. Yıl dönemi münasebeti ile yaptığımız basın açıklamasını sizlerle ve değerli basın ile paylaştık.

         Bu dönem içerisinde de acı ve tatlı günler yaşadık, aramızdan ayrılan yakınlarımız, yeni dünyaya gelen çocuklarımız, hastalıklarımız oldu tüm bu hususlar ile ilgili haberleri sitemizde yayınladık ve sizlere duyurmaya özen gösterdik. Sevinçli ve acı günlerinde tüm meslektaşlarımız ile acısını ve sevincini paylaşmaya özen gösterdik, çünkü biz büyük bir aileyiz.

         Yine bu dönemde de terör olayları nedeni ile aramızdan ayrılan Aziz Şehitlerimize Allah Rahmet kederli ailelerine bizlere Baş sağlığı diler, Gazilerimize ise acil şifalar dileriz. Bu konu ile ilgili yaptığımız tüm basın açıklamaları ve kınama mesajları kamuoyu ve sizlerle paylaşılmış olup, son olmasını dileriz.

         Faaliyet raporumu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımı sunarım. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimizi ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanarak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza ve sevdiler ve saygılar sunarım. 01/11/2016

Av.Gökmen Hakkı Gökmenoğlu

       Isparta Baro Başkanı

Av. Gökmen H. GÖKMENOĞLU
14-12-2017 - 15:18:24

ADLİYE KATİPLERİNDEN HASAN BAŞER AMELİYAT OLMUŞTUR. KENDİSİNE ACİL ŞİFALAR DİLERİZ.

09-12-2017 - 11:03:06

MESLEKTAŞIMIZ AV.FİLİZ ARSEVEN YILDIZAN'IN CAN BARTU VE NAZ ADINI VERDİKLERİ İKİZ BEBEKLERİ DÜNYAYA GELMİŞTİR. MİNİK BEBEKLERİMİZE HOŞGELDİN DER, MESLEKTAŞIMIZA VE AİLESİNE TEBRİK DİLEKLERİMİZİ İLETİRİZ.

Avukat Sorgula
29 EKİM VİDEOMUZ
KENTSEL DÖNÜŞÜM VE KAT MÜLKİYETİNDE ENGELLİ HAKLARI KONULU SEMİNER
MESLEKTAŞLAR ARASI BİRLİK VE BERABERLİĞİN PERÇİNLENMESİ, VEFAT EDEN MESLEKTAŞLARIMIZ VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZ ADINA HER YIL DÜZENLENEN GELENEKSEL AŞURE İKRAMIMIZ ADLİYE SARAYI ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BARONET CMK ATAMA SİSTEMİ Uzman Vergi | En kolay muhasebe , tek tıkla vergi beyanı Deniz Bank Ulusal Baro Ağı Projesi Baro Kart