29. DÖNEM 01.03.2018 -01.04.2018 TARİHLERİ ARASI 17.FAALİYET RAPORU
01-04-2018
391

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM
29. DÖNEM 01.03.2018 -01.04.2018
TARİHLERİ ARASI 17.FAALİYET RAPORU

ISPARTA BARO BAŞKANLIĞIMIZIN 60.YILI KUTLU OLSUN
5 NİSAN 2018 AVUKATLAR HAFTASI VE BAROMUZUN 60. YILI KUTLU OLSUN

 
Değerli meslektaşlarım Her ay düzenli olarak sunduğumuz Baromuzun bu ay ki faaliyet raporunu sunmadan önce 1958 yılında kurulmuş olan Baro Başkanlığımızın 60. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun diyerek 5 Nisan avukatlar Haftamız Münasebeti ile Baro Başkanlığımızın planladığı programı arz ederim. Tüm meslektaşlarımızı Büyük Ailemizin bir bireyi olarak tüm etkinliklerde görmek istediğimizi belirtir saygılar sunarız.

1-05 NİSAN 2018 (PERŞEMBE) HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜNDE SAAT 13.00 DA TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN KATILIMI İLE ATÜTÜRK ANITINA BAROMUZUN ÇELENK SUNUMU İLE AÇILIK KONUŞMASI
 
2-05 NİSAN 2018 (PERŞEMBE) GÜNÜ SAAT 13.30 ISPARTA VALİSİ SAYIN ŞEHMUZ GÜNAYDINI AVUKAT HAFTASI MÜNASEBETİ İLE MESLEKTAŞLARIMIZ İLE BİRLİKTE ZİYARET
 
3-05 NİSAN 2018 (PERŞEMBE) GÜNÜ SAAT 14.00 ISPARTA YÖNETİM KURULUNCA BİR KISIM MESLEK BÜYLERİMİZ İLE ARAMIZDAN AYRILMIŞ OLAN BİR KISIM MESLEKTAŞLARIMIZIN AİLELERİNİN ZİYARETİ 
 
4-06 NİSAN 2018 (CUMA) GÜNÜ SAAT 11.00 DA BAROMUZUN RESMİİ TESCİLLİ HATIRA ORMANI OLAN AV GÜNGÖR ÇAKMAKÇI HATIRA ORMANINA TEMA VAKFI TEMSİLCİMİZ AV. HÜSEYİN TUĞLACININ KATKILARI İLE TEMA VAKFI ARACILIĞI İLE TEMSİLİ AĞIÇ DİKİMİ TÖRENİ (ARAÇ KALDIRILACAKTIR)
 
5-06 NİSAN 2018 (CUMA)GÜNÜ SAAT 20.00 DA ISPARTA BARİDA OTELDE ISPARTA BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ GALASI
 
6-06 NİSAN 2108(CUMA) GÜNÜ SAAT 21.30 DA ISPARTA BARİDA OTELDE 25. YIL-30. YIL-35. YIL-40. YIL-45. YIL-50. YIL-55. YIL-60. YIL MESLEKİ KIDEMİ TAMAMLAYAN MESLEKTAŞLARIMIZA PLAKETLERİNİN TAKTİMİ VE BAROMUZUN 60. YIL KUTLAMASI.
 
7- 07 NİSAN 2018 (CUMARTESİ ) GÜNÜ ISPARTA BAROMUZUN 60. YILI VE AVUKATLAR HAFTASI MÜNASEBETİ İLE ÖZEL FİYAT İMKANI DAHİLİNDE ANTALYA SİDE ÇOLAKLI- CRYSTAL PALACE LUXURY OTELDE KONAKLAMA(40 KİŞİYİ GEÇMEMİZ HALİNDE BARO BAŞKANLIĞIMIZCA ÜCRETSİZ OTOBÜS HİZMETİ SUNULACAKTIR ) KONAKLAMA İÇİN KAYIT BİLGİSİ:ANILAR TUR: MURAT BİNGÖL 05423063501-GÜLNAZ DUMAN 05424295990-BELGİN HANIM 05417306662    
 
Sevgili meslektaşım, Baromuzun 60.Yılını kutlayacağımız 5 Nisan 2018 Avukatlar haftası öncesinde göreve geldiğim günden itibaren verdiğimiz söz uyarınca yalnız 2 yılda bir yapılan genel kurullarımızda değil her ay düzenli olarak aylık sunmakta olduğumuz faaliyetler raporlarımızdan 29. dönemin 17. faaliyet raporunu sizlere sunmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum.
 
Bu dönem içerisinde de Baro Başkanlığımıza bir çok kurum kuruluş ve siyasi partiden ziyaretler gerekleştirildi, bunlardan biri de Isparta İyi Parti İl ve İlçe Yönetimi ve Değerli Başkanlarının ziyareti idi, bu nazik ziyaret içinde kendilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar diler saygılar sunarız.

Baro başkanlığımızın yönetim Kurulu toplantıları yine öncesinde hazırladığımız gündem maddeleri ile belirlenen günde her hafta düzenli olarak icra edildi Tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim.
 
Staj Eğitim Merkezimiz tarafından Av. Stj. Mustafa Turhan Ve Av. Stj. Oğuzhan İzgi seminer sunumunu Baro Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleştirdi. Staj Eğitim merkezimize ve Yine Genç Stajyerlerimizden sorumlu olan yönetim kurulu üyemiz Av.Fatih semize sonsuz teşekkürü bir borç bilirim.
 
Yine bu dönem içerisinde Vergi Hatası münasebeti ile Baro Başkanlığımızca konuya ilişkin bir basın açıklaması kamuoyu ile paylaşılmış ve sizlere de ilan edilmiş olup bu çerçevede de Isparta Defterdarı Nazım Kaya ve Vergi dairesi müdürlerimiz ve ekipleri Baro Başkanlığımızı ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkürü bir borç biliriz. Göreve geldiğimiz günden itibaren öncesinde de ilan ettiğimiz üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile yakın ilişki içerisinde olacağımızı belirtmiş idik, ve de öyle de yaptık. Sayın Defterdarımıza ve ekibine teşekkür ederiz.
 
Baro Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Ayşe Nur Akbay ve Av. Arzu Elma Benli Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker’i TBB ile Baromuz ve Isparta Belediye Başkanlığı ortaklığı ile yürüttükleri Hukuk Okur yazarlığı projesini anlatmak ve katkılarını istemek üzere makamında ziyaret ettiler. Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ederiz.
 
Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Isparta Kitap Fuarı açılışına Baromuz adına Şahsım ve Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Fatih Semiz ile birlikte katıldık.
 
Bu ay içerisinde de Isparta Şehit acısı ile sarsıldı,Hemşehrimiz Uzman Çavuş Burhan Açıkkol'un cenaze törenine Baro Başkanlığımız adına şahsım ve Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Fatih Semiz katıldık. Şehidimizin Ruhu şad olsun.
 
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 88. Yılı Münasebeti ile Baromuz adına her ene olduğu gibi bir basın açıklaması yayınladık ve tüm kamuoyu ve sizlerle paylaştık. 6 Mart günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Isparta'ya Gelişinin 88.Yıldönümü Kutlamalarına is Baro Başkanlığımız adına Baro Saymanımız Av. Abdullah Çelik Katılmıştır. Kendisine teşekkür ederiz.
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebeti ile gerek Tübakkom gerekse Baromuzun kadın Komisyonu ve Çocuk Komisyonunca bir Basın Açıklaması kaleme alınarak Kamuoyu ve sizlerle paylaşıldı ve Komisyonlarımızca da da bir dizi etkinlik düzenlendi. Isparta Barosu Kadın Ve Çocuk Hakları Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Arzu Elma Benli, Av. Ayşe Nur Akbay Ve Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Derya Akman 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadın sığınma evi müdürlüğünü ziyaret ettiler. Yine bu güne özel olarak Bayan meslektaşlarımız ile Baromuzun düzenlediği kahvaltıda (meslektaşımız Av İsmail Çelk’in sahbi olduğu Karikatür Bi Kafede) bir araya geldiler, Bu günün anısına Adliye Önünde Gazi Mustafa kemal Atatürk ve Aziz şehitlerimizin anısına çelengimizi sundular ve Şehitlerimiz ve Aramızdan ayrılan meslektaşlarımızın anısına da Isparta mimar Sinan Camii önünde Dualarla helvamızı dağıttılar. Başta Kadın ve çocuk hakları Komisyonu Yönetim kurulumdan sorumlu Yönetim kurulu üyelerimiz Av. Arzu Elma Benli ve Av Ayşe nur Akbay ve komisyon üyelerine, Tüm Baromuzun Bayan Avukatlarına teşekkürü bir borç bilirim. 
 
T.C. Yargıtay Birinci Başkanlığından gelen yazı Baro başkanlığımızın resmi internet sitesinde duyurular bölümünde ilan edildi. Dönem içerisinde tüm duyurular mesaj sistemimiz, Baromuzun resmi internet sitesi ve yine sosyal paylaşım sitelerimizde ilan edilmektedir. İnternet sitemiz anlık güncellenmekte olup her türlü Haberlere anında meslektaşlarımız ulaşabilmektedir.
 
Türkiye Ekonomisi 2018 Halka Açılma Ve Kripto Paralar (Bitcoin) Konulu Konferansa ilişkin Baro Başkanlığımıza gönderimli olan seminer duyuruları Baromuzun resmi internet sitesi ve sosyal paylaşım sitelerinde yapıldı ve ilgili risklere dikkat çekildi.
 
Türkiye Finans Katılım Bankası Isparta Şube Müdürü Mehmet Summak'ı Baro yönetim kurulu üyelerimiz Av.Ünsal Çankaya, Av.Bahadır Erdem, Av Fatih Semiz ile birlikte iadeyi ziyarette bulunuk.
 
Yine bu dönem içerisinde Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feridun Yenisey ve önceki dönem Tbb Başkan Yrd.Av.Berra Besler Avukat stajyerlerimizle bir araya getirdik.Barolar ve Türkiye Barolar birliğinin önemi ve aynı zamanda CMK uygulamaları ile ilgiliçk faydalı ve sertifikalı bir seminer organize ettik. Katılan meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Sorumlu Yönetim kurulu üyemiz Av.Fatih semiz Av.Bahadır Erdem ve Av.Ünsal Çankaya'yada teşekkür ederim.
 
Isparta Akbank Şube Müdürü Korcan Güzel ve ekibi Baro Başkanlığımızı şahsım nezaretinde ziyaret etiler kendilerine teşekkür ederiz.
 
Yine bu dönem içerisinde Av. Orhan Erdal Ve Av. Ayşegül Özcan’ın ruhsat törenleri baro hizmet binamızda meslektaşlarımız, stajerlerimizin meslek büyükleri ve ailelerinin, sevenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Kendilerine başarılar dileriz.
 
Bahçeşehir ünviversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Feridun Yenisey ile birlikte Isparta C.Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç’i makamında ziyaret ettik.
 
Isparta Yapı Kredi Bankası Şube Müdürü Gülhan Erdoğan ve Müşteri Yönetimi Biriminden Aslı Sağlam Ünal Baro Başkanlığımızı şahsımın nezaretinde ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ederiz.
 
Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Sayın Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu 10.03.2018 günü saat 16.00'da Isparta Kitap Fuarında. TBB kitaplarını imzaladı, imza günü nedeni ile Isparta kitap Fuarına gelen birlik başkanımız Baromuzu ve bizleri de ziyaret ederek, bizleri onurlandırdılar. Kendilerine teşekkürü bir borç biliriz.
 
TBB-Anayasa mahkemesi ve Baromuz işbirliği ile Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Semineri meslektaşlarımızın katılımı ile Barida Otel toplantı salonunda gerçekleştirildi, sertifikaları dağıtıldı katılan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.
 
12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 97.Yıl Dönümü Münasebeti ile Baro başkanlığımız adına yayınladığımız basın Açıklamamız Kamuoyunda ve sizlerle paylaşıldı, “Alllah bu ülkeye bir daha İstiklal marşı yazdırmasın”.
 
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Av.Metin Feyzioğlu'ndan Baro Başkanlığımıza gelen kitap fuarı ile ilgili ve Baromuzun çalışmaları gelen teşekkür yazısı Baromuzun resmi internet sitesinde ilan edildi. Kendilerine biz teşekkür ederiz.
 
Arı Kolejinden Baromuza müdür ve müdür yardımcıları ile ziyarette bulunularak Baromuz mensubu Avukatlara Özel İndirim Sağladıkları açıklaması resmi internet sitemizde ilan edild siz meslektaşlarımıza da mail ile duyuruldu. Hayırlı olsun der Arı Kolejine Teşekkürü bir borç biliriz.
 
Bu dönem içerisinde ayrıca Hemşehrimiz Uzman Çavuş Göksel Koç’un cenazesi ile bir kez daha yıkıldık, Cenaze törenine Baromuz adına şahsım ve Baro Genel Sekreterimiz Av.Salih Kocagöz, Baro yönetim kurulu üyelerimiz Av. Ünsal Çankaya, Av. Fatih Semiz ve Av. Tahir Alan Av Bahadır Erdem katıldık. Şehidimizin Ruhu Şad olsun.
 
Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından oluşturulan Isparta Koruma Kurulu Toplantısına Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Ünsal Çankaya katıldılar.Yönetim Kurulu üyemiz Av.Ünsal Çankaya’ya teşekkürü bir borç bilirim.
 
Ayrıca bu dönem içerisinde Staj Eğitim Merkezi Tarafından Av. Stj.Mehmet Akif Yılmaz ve Av. Stj.Bilgenur Göde seminer sunumunu baro hizmet binası Av.Fatma Sevük Konferans Salonunda Av.Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdi. Kendilerine Staj Eğitim merkezimize ve sorumlu yönetim kurulu üyemiz Av.Fatih Semiz’e teşekkürü bir borç bilirim.
  
Isparta Vakıf Bank Şube Müdürü Bayram Gökçe ve (Av.Tülin Yalçınkaya'nın kızı) Yine Banka Yetkilisi Dilşat Yalçınkaya baro başkanlığımızı şahsımın nezaretinde ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ederiz.
 
Isparta Teb Bankası Şube Müdürü Ayla Göbel ve Teb Bankası Yıldız Müşteri İlişkileri Yöneticisi Çiğdem Menge Uludağ Baro Başkanlığımızı şahsımın nezaretinde ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ederiz.
 
Baromuzun Stajer Avukatlarından Av.Müşerref Yurttaş'ın ruhsat töreni sevenleri, meslek büyükleri ve ailesin katılımı ile baro hizmet binamızda gerçekleştirildi.Kendisine başarılar dileriz.
 
Vergi Yükümlülükleri konulu eğitim seminerimiz baro hizmet binası Av.Fatma Sevük Konferans salonunda Sayın Isparta Defterdarlığının katkıları ile Vergi Dairesi Müdür yardımcılarımızın anlatımı ile gerçekleştirildi. Seminer Notları da siz meslektaşlarımıza istifade etmeniz için mil ile gönderildi. Sayın Defterdarımız ve Vergi Dairesi müdür ve yardımcılarımıza teşekkür ederiz.
 
Bu dönem içerisinde Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümünü kutladık ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Aziz Şehitlerimizi rahmetle anarak Baromuzun Basın açıklamasını sizlerle ve kamuoyu ile paylaştık.
 
Antalya İlinde Tbb Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Merkezi tarafından düzenlenen 2 günlük sıla projesi tutum ve davranış eğitimleri programına Baromuz adına Yönetim kurulu üyelerimiz Av.Bahadır Erdem Av.Ünsal Çankaya Av.Ömer berber ve Av.Fatih Semiz katılım sağladılar kendilerine teşekkür ederiz.
 
20.03.2018 tarih ve 426 sayılı adli ve 427 sayılı İdari Yargı Hakim Ve Savcı Kararnamesi neticesinde ilimize 14 Yeni adli idari Hakim ve savcı atanmış olup kendilerine başarılar diler, hayırlı olsun deriz.
 
21 Mart Down Sendromlular Günümüz Kutlu Olsun. Basın açıklamamıza da ifade ettiğimiz gibi Biz insanı Yaratandan ötürü sevdik Kromozom sayısına göre değil diyerek saygılar sunarız.
  
Yine bu dönemde ayrıca Staj Eğitim Merkezi Tarafından Av.Stj.Burhan Kurt ve Av.Stj.Derya Sınakçı seminer sunumunu baro hizmet binası Av.Fatma Sevük konferans salonunda Av.Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdi.Genç meslektaşlarımıza teşekkür eder,Staj Eğitim merkezi v sorumlu yönetim kurulu üyemiz Av Fatih semize de ayrıca teşükkürü bir borç bildiğimi yeniden ifade ederim.
 
Meslektaşlarımızın yoğun talepleri üzerine TBB ile bizzat şahsımın yapığı görüşme ve yazılı talebimiz üzerine Tbb Isparta baromuza özel bir kampanya düzenleyerek diğer sigorta şirketlerine göre çok daha avantajlı v ekonomik bir Mesleki Sorumluluk Sigortası Kampanyası düzenledi. Bunu sitemizde ve sosyal paylaşım sitlerimizde ve mesajlarımızla sizlere duyurduk. Bundan ötürü Meslektaşlarımıza hayırlı olsun der. Mesleki sorumluluk sigortası anlamında TBB'ni terci etmelerin kendi menfaatlerine olduğunu belirtiriz.
 
23.03.2018 tarihinde Ak Parti Isparta İl Başkanı meslektaşımız Av.Osman Zabun İl Yönetim Kurulu Üyeleri meslektaşlarımız Av.Hamidullah Armağan, Av.Mehmet Ali Ertuğrul Baro başkanlığımızı Şahsım ve Baro Başkan yardımcımız Av.Bahadır Erdem Baro genel sekreterimiz Av.Salih Kocagöz, Baro yönetim kurulu üyemiz Av.Fatih Semiz ve Baro üyesi meslektaşımız Av.İsmail Özer Özgül'ün katılımı ile ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkürü bir borç bilir çalışmalarında başarılar dileriz.
 
Ted Isparta Koleji lise ilkokul ve Ortaokul müdürleri Baro Başkanlığımıza ziyarette bulundular kendilerine bu nazik ziyaretlerinden teşekkür ederiz.
 
İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce 30 adet sözleşmeli Avukat alımı yapılacaktır. Bu konuda ki ilanı Baro sitmizde sosyal paylaşım sitelerimizde ilan etik Meslektaşlarımıza önemle duyurur Hayırlı olsun deriz.
 
07 Nisan 2018 (cumartesi ) günü baromuzun 60. Yılı Ve Avukatlar Haftası münasebeti ile Crystal Palace Luxury otelden (Antalya side) meslektaşlarımıza özel fiyat imkanı sağlanmıştır.Yönetim kurulu üyemiz Av.Derya Akman’a teşekür ederiz. Bu konuda katılımın 40 kişiyi geçmesi halinde Baro başkanlığmızca Ulaşım için Otobüs hizmeti verilecektir. İlgili tur şirketi meslektaşlarımızı arayarak iletişime geçmektedirler.
 
Türkiye Barolar Birliği-Isparta Baro başkanlığı ve belediye işbirliğinde gerçekleşirilen - Hukuk Okur Yazarlığı Seminerleri Başladı ilki  “Uyuşturucu Madde Bağımlılığı konusu ile yönetim kurulu üyemiz Av.Ayşe Nur Akbay’ın sunumu ile gerçekleştirildi kendisine teşekkür ederiz.
 
Atatürkçü Düşünce Derneği Isparta il Temsilciliği ile Baro Başkanlığımızın düzenlediği Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın sunumu ile Atatürk Ve Türkiye Konulu Konferansa Baromuz Av Fatma Sevük Konferans salonuna gerçekleştildi. Katılan meslektaşlarımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Sorumlu Yönet kurulu üyelerimiz Av Bahadır Erdem Av Salih Kocagöz ve Ünsal Çankaya ve Av Fatih Semiz’e de ayıca teşekkürü bir bor bilirim. Yine Atütürkçü Düşünce derneği Genel Başkanlığınca Baromuz adına şahsıma takim ediliş olan Plaket içinde yine kendilerine şükranlarımı sunarım.
 
Isparta Barosu Hizmet Binası Av.Fatma Sevük Konferans Salonunda Türk Kadınlar Birliği Isparta Şube başkanlığınca düzenlenişolan Prof.Dr.Anıl Çeçen'in sunumu ile Türk Medeni Kanunu Türkiye'de Ve Dünya'da Kadın Hakları Konulu konferansa Baromuz Av.Fatma Sevük Konferans salonunda icra edilmiş olup Sorumlu yönetim Kurulu üyelerimiz Av.Arzu Elma Benli ile Av.Ünsal Çankaya’ya teşekkürü bir borç bilirim.
 
Avukatlar Haftası münasebeti ile Meslekte 25-30-35-40-45-50-55-60 kıdem yılını dolduran plaket alacak olan Üstatlarmızı ilan etik Tüm Üstatlarımıza hayırlı olsun der,Kendilerini Baromuzun 60.Yıl kutlamaları ile Plaket töreninde özel olarak ağırlamaktan nur duyacağımızı birkez daha yenileriz.
 
Ayrıca bu dönem içerisinde Staj Eğitim Merkezi tarafından Av.Stj. Nesibe Nur Çetinkaya, Av.Stj. Osman Çevikel ve Av.Stj.Hakan Kaygusuz seminer sunumunu baro hizmet binası Av.Fatma Sevük Konferans Salonunda Av. Stajyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdiler, kendilerine Staj eğitim merkezimize ve sorumlu yönetim kurulu üyemiz Av Fatih Semize teşekkürü bir borç bilirim.
 
Avukatların hakim ve savcı otoparkına araçlarını koymaları nendi ile Hürriyeti tahdit etikleri gerekçesi ile Uşak Baro Başkanı ve Yönetim kurulu üyeleri hakkında Uşakta açılmış olan davaya baromuz adına Şahsım ve Yönetim kurulu üyemiz Av Bahadır Erdem ile katıldık, bizle birlikte 52 Baro Başkanı ve Yönetim kurulu üyesinin katıldığı dava da yine Baromuz adına Şahsım da bir Savunma yaparak “söz konusu dava tarihi bir davadır Savunma sanık sandalyesine oturtulmuştur, bu dava kişisel egoların tatmini gayesi ile açılmış bir davadır, arkalarına kamu gücü olmayan ancak yargının asli unsuru olan Avukatlara var olan fiziki imkanlardan istifade olanağı sağlanmaması için yapılan bu gayret aslında yargı içerisinde avukatın istenmediğini gösterir bu nedenle bu dava tarihi  bir davadır Beraat hükmü kurulması gereklidir” denilerek savunmaya iştirak dilmiştir. Bir gün sonra Uşak barosu ve yönetim kurulu üyeleri hakkında Beraat hükmü kurulmuştur. Bu da Uşak’da yargıçların olduğunu tescillemiştir. Bu karar Savunmayı sanık sandalyesinden kaldırmış ve birlik olmanın önemini gündeme getirmiştir.
 
Bu dönem içerisinde ise son olarak Siirt/Eruh  Askeri Üs Bölgesine teröristlerce yapılan alçak saldırı sonucu, 5 kahraman askerimizin şehit olduğunu, 7 kahraman askerimizin yaralandığını üzülerek öğredik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Başta da ifade etimiz üzere biz Büyük Bir aileyiz. Baromuzun 60. Kuruluş Yıldönümünü hep beraber Kutlayacağız. Baromuzun 60 yıllık tarihinde bana ve yönetim kurulu üyelerimize verdiğiniz yetki doğrultusunda Kendisine ait hizmet binası ile 330 kişilik konferans salonu ile Kafetaryası, Staj eğitim merkezi ve idari birimleri ile baro Bekleme odaları ve cezaevi bekleme ve görüş odaları Staj eğitim merkezi ve derslikleri, Kütüphanesi internet salonları ile, Disiplin kurulu ve Adli yardım görüş odaları ile birden fazla araç ve minibüsleri, nakdi birikimi ile, ayda 4-5 konferans düzenleyebilme kapasitesine ulaşmış, TBB ve Türkiye nezdinde saygın, tam anlamı ile kurumsallaşmış Baromuzun 60. Yıla layık bir Baroyu Oluşturmada bize gösterdiğiniz destek ve katkıdan dolayı teşekkür ederiz.  
 
Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek içerisinde bulunduğumuz kötü günlerin sonlanacağına inancımızın tam olduğunu belirterek, BARO BAŞKANLIĞIMIZIN 60. YILDÖNÜMÜ İLE 5 NİSAN 2018 AVUKAT HAFTAMIZIN KUTLU OLMASINI TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN payidar olması dileği ile tüm meslektaşlarımıza  sevgiler ve saygılar sunarım. 01.04.2018
 
                                      AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

                                            ISPARTA BARO BAŞKANI

Av.Ünsal Çankaya
Baro Başkanı
08-03-2019 - 08:52:59

ÖNCEKİ DÖNEM BARO BAŞKANLARIMIZDAN AV.GAMZE BUDAK'IN ANNESİ, MESLEKTAŞIMIZ AV.M.FİKRET BUDAK'IN KAYINVALİDESİ VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA ALLAH’TAN RAHMET YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ. RUHU ŞAD OLSUN.

28-02-2019 - 13:42:35

DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIZ AV.RAŞİT AKPINAR'IN EŞİ, GÜLSEREN AKPINAR HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR. BAŞTA MESLEK BÜYÜGÜMÜZ AV.RAŞİT AKPINAR OLMAK ÜZERE TÜM CAMİAMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN DER MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ. RUHU ŞAD OLSUN.

Avukat Sorgula
ISPARTA BAROSU BARO BAŞKANI SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUMUZ YAPILDI
10 KASIM ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ
2018/2019 STAJ EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞ PROGRAMI.

BARONET CMK ATAMA SİSTEMİ Uzman Vergi | En kolay muhasebe , tek tıkla vergi beyanı Deniz Bank Ulusal Baro Ağı Projesi Baro Kart