29. DÖNEM 01.09.2018 -30.09.2018 TARİHLERİ ARASI 23.FAALİYET RAPORU
03-10-2018
225

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

29. DÖNEM 01.09.2018 -30.09.2018

TARİHLERİ ARASI 23.FAALİYET RAPORU

 

Sevgili meslektaşım, bu ayda 29. Dönemin Genel Kurulumuz öncesi 23. Faaliyet raporunu sizlere sunmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyor saygılar sunuyorum.

Isparta Baro Başkanlığı ve şahsım adıma, 2018 - 2019 Adli Yılımızın, Başta Meslektaşlarım Avukatlara, Yargıçlarımıza, Savcılarımıza tüm Yargı çalışanlarımıza, ülkemize, ülkemiz hukukuna yararlı olmasını diliyor, huzurlu bir Adli Yıl geçirmemizi umut ediyorum.

Kaleme aldığım Baromuzun 29. Döneminin Son 23. Faaliyet Raporunu sizlere arz ederken aynı zamanda 06/10/2018 tarihinde Isparta Barosu Yeni Hizmet Binamız Av.Fatma Sevük Konferans Salonunda icra edeceğimiz Baromuzun 60. Yılında ki 30. Olağan Genel kurulunun tüm meslektaşlarımıza Baromuza ve ülkemizin yargı camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Baro sizlerin, bize devrettiğiniz Baronun Meşalesini sayın Genel Kurulumuza Onuru ile Şerefi ile teslim aldığımız tarihte ki gibi teslim ediyoruz. Bundan dolayı bahtiyarız. Baromuzun Genel Kuruluna tüm meslektaşlarımızın katılımı, Baromuza sahip çıkmamızın bir göstergesi olacaktır. 60 Yıllık Baro tarihimizde sayın meslektaşlarımız nasıl en doğru kararı verdi ise bu Genel Kurulda da en doğru kararı vereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Gerek bu dönem görev yapmış gerek önceki dönemde görev yapmış Baronun tüm kademelerinde görev almış Meslek Büyüklerime ve değerli meslektaşlarıma da ayrı ayrı teşekkürlerimi sunar, aday olacak olan tüm meslektaşlarıma da bu hizmet yarışına dahil oldukları için şimdiden şükranlarımı sunarım. Bu bir Baro hizmeti ve gönüllü bir hizmet bundan dolayı bu Genel Kurulun kazanını veya da kaybedeni olmayacak çünkü tüm meslektaşlarımız aynı amaç için yola çıkıyor, tek amacımız her zaman mücadelesini verdiğimiz Savunma Hakkı ve Adaletin tecellisi ve onun kalesi olan Baroya hizmet etmek. Onun için ister yeterli oyu alsın ister almasın tüm meslektaşlarımıza şimdiden başarılar diler kendilerine bu ilgi ve alakaları ve duyarlılıkları için teşekkürlerimi sunarım. Genel Kurulumuz öncesinde;

06/10/2018 günü

Saat 8.30 – 10.30 arası Kahvaltımız

Saat 12.30-13.30 arası da Öğle Yemeğimiz vardır.

Tüm Meslektaşlarımızı kahvaltımıza ve öğle yemeğine de beklediğimizi belirtir, 29.Yönetim Kurulu üyeleri ve şahsım adına şimdiden Genel Kurulumuzun Hayırlı ve Uğurlu olmasını diler, BİZ HER ZAMAN BELİRTTİĞİMİZ ÜZERE BÜYÜK BİR AİLEYİZ DER, Faaliyet Raporumuza devam ederim.  

2018 - 2019 Adli Yılı Açılışı Nedeni İle Viola Kafe'de düzenlenen geleneksel kahvaltımız; meslektaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Yoğun Katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Isparta Barosu 2018 yılı 30. Olağan Genel Kurul Çağrı ve Gündem Duyuruları Baro Başkanlığımızca gerçekleştirildi, Gündem Maddelerinde sizlerin de tetkik ettiği üzere, Eğer Baromuza müracaat eden Stajyer Avukatımızın Birinci Derece Şehit Yakını olması halinde kendisinden alınmakta olan Kesenek vd. maddi katkıların alınmamasını önerinize sunuyoruz, Yine vefat eden meslektaşlarımızın aidat borçlarının bulunuyor olması ve Adalet Müfettişi tarafından bu aidatların tahsili tarafımıza önerilmiş ise bizler Genel Kurulumuza bu aidat borçları ibra edip edemeyeceklerini gündemle sunuyoruz. Yine emekli olan meslektaşlarımızın fiili olarak avukatlık da yapmıyor olması halinde bunca yıl aidat ödemiş olmaları ve baromuzun nakdi durumu da dikkat alınarak bundan sonra aidat ödememelerini, fiili olarak çalışıyorlarsa da en azından %50 sini veya da hiç aidat ödememelerini yine genel kurulumuzun taktirlerine sunuyoruz. Geçtiğimiz dönem de de 5 yıl altında kıdemi bulunan meslektaşlarımız ile Kamu Avukatı meslektaşlarımızın aidatlarının %50 si oranında ödeme yapması konusunda iyileştirme önerimiz genel kurulumuzca kabul görmüş idi bundan dolayı da Genel Kurulumuza şükranlarımızı sunarız.  

Isparta Baro Başkanlığı’na kayıtlı tüm avukat ve stajyerlere Şirin Petrol’ de  özel  04.09.2018 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile geçerli olmak üzere %5 akaryakıt indirimi sağlanmıştır. Tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun deriz.

Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’e taleplerimizi içeren mektup sundu. Taleplerimizin kabulünü umut eder birlik başkanımıza teşekkür ederiz. Artık Avukatlık bir çile mesleği oldu bu çilenin sona erdirilmesi içinde mücadele etmeye devam edeceğimizi de buradan ifade ederiz.

Genç Meslektaşlarımızdan Av. Mert Söyleyici'nin yine Av. Mustafa Şahin'in Ruhsat Töreni Baro Hizmet Binamızda gerçekleştirildi. Kendilerine ve aileleri ile sevenlerine hayırlı ve uğurlu olsun der mutlu ve huzurlu bir meslek hayatı dileriz.

Genç meslektaşlarımız Av. Belgin Top ve Av. Yadigar Güzel'in büro açılışı; Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, şahsım, Baro Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Baromuz üyesi meslektaşlarımızın katılımı ile  gerçekleştirildi. Hayırlı olsun der genç meslektaşlarımıza başarılar dileriz.

Genç Meslektaşlarımız Av. Mustafa Turhan'ın yine Av. Tuğçe Günay Yılmaz'ın Ruhsat Töreni Baro Hizmet Binamızda gerçekleştirildi. Kendilerine ve sevenlerine Hayırlı ve uğurlu olsun deriz.

Bu dönem içerisinde 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı başladı. Başta tüm öğrencilerimiz ile onların veli ve öğretmenlerine başarı getirmesini diler, Fikri Hür, Vicdanı Hür nesillerin yetişmesi dileği ile yeni eğitim ve öğretim yılımızın hayırlı olmasını dileyerek bu konuda ki Basın açıklamamızı Kamuoyu v sizlerle paylaştığımızı belirtir saygılar sunarız.

Bu dönem içerisinde Gaziler Gününü de Kutladık. Türkiye Cumhuriyeti'nin var oluş mücadelesinde, bir uzvunu vatanı uğruna feda eden gazilerimizin onurlandırıldığı gün önemli bir gündü. Yokluklar içerisinde var edilen Türkiye Cumhuriyeti'nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verilen kurtuluş mücadelesi sonucu kurulduğunu belirtir, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılarak öbür dünyaya intikal etmiş olan tüm Gazilerimize Allah Rahmet eylesin der, hayatta olanlara ise sağlık mutluluk ve afiyet dileriz.

29.Dönem 23. ayında da Yönetim Kurulu Toplantılarımız hız kesmeden gündemli olarak Baro Hizmet Binası Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi. Tüm Yönetim Kurulu üyesi meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım.

Mübarek muharrem ayı münasebetiyle aziz şehitlerimiz ve aramızdan ayrılan meslektaşlarımızın anısına her yıl düzenlenen geleneksel aşure ikramımız Isparta Cumhuriyet Başsavcımızın katılımı ile Adliye sarayı önünde gerçekleştirildi. Allah bir daha göstersin diyerek tüm meslektaşlarımıza ve katılım sağlayan Hâkim ve Savcılarımıza değerli Halkımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Isparta Barosu Hizmet Binasında bulanan kafeteryanın hafta sonları ve pazartesi günleri spor müsabakalarında açık olması nedeni ile meslektaşlarımız bir araya geliyor ve bu dönem de de bir araya geldiler. Baro üyesi meslektaşlarımız büyük ilgisi oluştu. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan spor müsabakalarında da Tüm meslektaşlarımızı Baromuz kafetaryasına bekliyor saygılar sunuyoruz.

27.09.2018 Tarihinde Yalvaç ilçesi Baro Temsilciliğimizin düzenlediği Aşure ikramını tüm Yalvaçlı meslektaşlarımızın ve de; Yalvaç Kaymakamımız, Meslektaşımız Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç Başsavcımız, Baromuz Yönetim Kurulu üyesi ve Saymanı Av. Abdullah Çelik eşliğinde gerçekleştirdik. Yalvaç İlçesi Baro Temsilcimiz Av.Ahmet Hayri Yüncü ve tüm meslektaşlarımıza ve bizi yalnız bırakmayan değerli misafirlerimiz ile Yalvaçlılara teşekkür ederiz. Aşurede ki farklılıklar nasıl bir araya gelince mükemmel bir tat ortaya çıkıyorsa, ülkemizde ki farklılıklarda bir araya gelince aynı mükemmelliğin ortaya çıkacağı inancımız ile Allah bir daha göstersin diyerek saygılar sunarız.

28.09.2018 Tarihinde Türkiye Barolar Birliği Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Merkezi Birliği tarafından düzenlenen Türkiye'de Adalete Erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek Projesi konulu Antalya ilinde düzenlenen Sıla Antalya Bölge Toplantısına Baro Üyesi meslektaşlarımız Av. Şeref Alkaç ve Av. Aysu Alkaç katılmışlardır. Kendilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

Faaliyet raporumuzu sonlandırırken tüm meslektaşlarıma yeniden bize gösterdikleri sonsuz destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Büyük bir aile olmanın sorumluluğunu idrak ettiğimiz ve TEK SES VE TEK YÜREK OLMANIN bizlere güç verdiğini belirterek 06/10/2018 (CUMARTESİ GÜNÜ) günü ISPARTA BAROSU 30. OLAĞAN GENEL KURULUMUZUN ŞİMDİDEN TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA HAYIRLI VE UĞURLU OLMASINI DİLER TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI GENEL KURULDA GÖRECEK OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIĞIMIZI BELİRTEREK;

Sevgiler ve Saygılar sunarız. 01.10.2018

 

AV.GÖKMEN HAKKI GÖKMENOĞLU

ISPARTA BARO BAŞKANI

Av.Ünsal Çankaya
Baro Başkanı
23-06-2019 - 21:30:07

MESLEKTAŞIMIZ; AV.İBRAHİM ETHEM GÜRSEL'İN BABASI VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ. 

14-06-2019 - 09:06:36

MESLEKTAŞIMIZ AV.MESUT AKBAŞ'IN ANNESİ VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ. 

Avukat Sorgula
ISPARTA BAROSU BARO BAŞKANI SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUMUZ YAPILDI
10 KASIM ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ
2018/2019 STAJ EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞ PROGRAMI.

BARONET CMK ATAMA SİSTEMİ Uzman Vergi | En kolay muhasebe , tek tıkla vergi beyanı Deniz Bank Ulusal Baro Ağı Projesi Baro Kart