29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 95. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
26-10-2018
195

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 95. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

         Kutlu mücadelemizin zaferle sonuçlandırıp büyük Türk Milletinin dünya devletler sahnesinde yer almasını sağlayan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gurur ile idrak ediyoruz. 

            Kurtuluş savaşı milletimizin var olma mücadelesi,  Cumhuriyet ise yeniden var oluşumuzun sembolü olmuştur. Kuruluşunun  95. yıldönümünü kutladığımız bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve o günden bugüne kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. 

             Cumhuriyet, milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli kazanımı olmuştur.  Milli gayret ve azminin bir eseridir. Cumhuriyetle birlikte milletimiz bugün hür ve bağımsız olarak çağdaş uygarlığın onurlu devletleri arasında en önde ve dimdik ayaktadır. 

             Cumhuriyetle birlikte, milletimiz millet olarak   devlet, millet,  bayrak, dil ve  din bilincine kavuşmuş, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olarak Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeye başlamıştır. 

  Ulu Önder Atatürk'ün "Türk Ulusunun özyapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir" sözü, Cumhuriyet'in anlam ve önemini en güzel biçimde ortaya koymaktadır.  

  Cumhuriyet, çağdaşlık, eşitlik ve özgürlüktür; büyük bir düşünce devrimidir.  

            Cumhuriyet'in temelinde yatan olgu, Türk milletini, tüm kurum ve kurallarıyla çağdaş bir yönetime, hak ettiği bir yaşam düzeyine kavuşturmaktır.  Cumhuriyet, Türk insanının ufkunu açmış, yaratıcı gücünü ortaya çıkarmış; onu, uygar dünyanın kavram ve değerleri ile tanıştırmıştır. Türk Milleti, Cumhuriyet ile çağdaş olmanın haklı onurunu tatmış; gelişen ve kalkınan bir "dünya devleti" olmanın onuruna erişmiştir.  Türk Devleti, şanlı tarihini, geleneğini, kültürünü, inancını muhafaza ederek önündeki yolda geleceğe umutla yürüyecektir. Türk milleti tarih boyunca hiçbir zaman zulmeden, zalimlere karşı sessiz  kalan bir millet olmamıştır. Tarihin adalet terazisinde, bu vasfı ile daima yer alacak ve gıpta edilecek bir Milet olarak yer alacaktır. 

             Türk milleti, milli birlik ve beraberliği sayesinde bugün dimdik ayaktadır. Aradan geçen 95 yıl boyunca varlığına ve bölünmez bütünlüğüne yönelik iç ve dış güçlerin kanlı oyunlarının, hain tertiplerinin ve saldırılarının üstesinden gelmeyi bilmiş ne kadar büyük bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. 

             Bu vesile ile milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik her türlü saldırıyı bir kez daha kınıyor, terörde hayatını kaybederek şehit olan bütün güvenlik gücü mensuplarımızı, vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Milletimizin yarasını yine milletimiz ve devletimiz sarmıştır, saracaktır. Bilinmelidir ki, devlet ülkemizin her köşesinde ve her karış toprağında vardır. Geçmişimiz ve geleceğimiz, devletimiz ve vatanımız hepimizindir. Vatan Büyük “Türk Milletinindir”  

             Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi içeride ve dışarıdaki hainlere gösterme günüdür. Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür.

              Bu duygu ve  düşüncelerle başta Ispartalı hemşerilerimiz olmak üzere yurt içinde ve dışındaki bütün vatandaşlarımızın   Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk'ün ifadesiyle, bu büyük bayramın, her geçen yıl daha büyük onurlarla, mutluluklarla, huzur ve refah içinde kutlamasını  gönülden diliyor saygı ve selamlarımı sunuyoruz. 25/10/2018

 

                                                                Av. Gökmen Hakkı GÖKMENOĞLU

                                                                             Isparta Baro Başkanı

 

 

Av.Ünsal Çankaya
Baro Başkanı
16-04-2019 - 12:11:41

MESLEKTAŞIMIZ AV.AHMET GÜNGÖR'ÜN  MERT ADINI VERDİKLERİ ERKEK BEBEĞİ DÜNYAYA GELMİŞTİR. MİNİK BEBEĞİMİZE HOŞGELDİN DER, MESLEKTAŞIMIZA TEBRİK DİLEKLERİMİZİ İLETİRİZ.

27-03-2019 - 17:32:48

MESLEKTAŞIMIZ AV.ABDÜLKADİR TEKİN VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET AİLESİNE, CAMİAMIZA, SEVENLERİNE VE DOSTLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

Avukat Sorgula
ISPARTA BAROSU BARO BAŞKANI SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUMUZ YAPILDI
10 KASIM ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ
2018/2019 STAJ EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞ PROGRAMI.

BARONET CMK ATAMA SİSTEMİ Uzman Vergi | En kolay muhasebe , tek tıkla vergi beyanı Deniz Bank Ulusal Baro Ağı Projesi Baro Kart