BASINA VE KAMUOYUNA
23-08-2019
204

                                              BASINA VE KAMUOYUNA

Bugün hepimiz kulaklarımızda halen çınlayan o acı haykırışlara uyandık. Ne söylenecek sözümüz kaldı ne sabredecek gücümüz... Bugün insan olmak çok daha ağır, kadın olmak çok daha zor. Gözlerimizin önünde her gün kaybettiğimiz binlerce can için kahrolurken bir gün sıranın hepimize gelebileceği endişesiyle yaşamak zorunda kaldığımız bu hayat artık kaderimiz olmamalı. Artık hayatlarımız insanlıktan nasibini almayan, her yaptığını kendine hak görenlerin merhametine kalmamalı. Bugün adalete inanmaya, bugün kendimize inanmaya çok daha fazla ihtiyacımız var. Tüm öfkemize, nefretimize, üzüntümüze rağmen     ' Anne Lütfen Ölme ' diye haykıran bu çığlığa hepimizin borcu var. Adaletin yerini bulacağı inancıyla acıları bir nebze olsun dindirebilmek için çalışacağız. Üzerimize düşen görev her zamankinden çok daha büyük . Yaşanan bu cinayetlerin pişmanlığının, iyi halinin, takım elbisesinin olmayacağını önümüze kurulan tüm setlere rağmen savunmaya devam edeceğiz. Belki yorulacağız ama haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz. Annelerini bu vahşete kurban etmiş tüm çocuklara bunu borçluyuz. Annelerini geri getiremesek de geleceklerini, hayallerini onlara geri vermek zorundayız.

Bugün avukat olmak hepimiz için çok daha zor ... Ne yazık ki omzumuzda her gün bir yenisinin eklendiği, birini kınarken daha içimiz soğumamışken bir diğerinin haberini aldığımız büyük yüklerle adaletin yerini bulması için daha büyük emekler sarfetmek zorundayız. Adalete ihtiyacı olan insanların umudu olmalıyız. Ayakta kalmaya, mücadele etmeye, sesimizi daha gür haykırmaya her zamankinden çok ihtiyacımız var.

Söyleyecek sözümüz çok, kalplerimiz paramparça kadınlarımız 'ANNELERİMİZ' melek oldu ama emanetleri bizlere kaldı. Tüm toplum olarak elimizi taşın altına koyma zamanı artık geldi. Bizler Isparta Barosu avukatları olarak Baro teşkilatımız öncülüğünde her türlü Kadına ve çocuğa yapılan şiddet eyleminin önüne geçmek için her zamankinden çok çalışacağız.

Dün ve bugün yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Emine Bulut ve Tuba Erkol'un ailelerine ve sevenlerine başsağlığımızı dileklerimiz iletirken; Isparta Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu olarak hukuki süreci yakından takip edip faillerin en ağır şekilde cezalandırılması, acılarımıza yenilerinin eklenmemesi için gereken ne varsa yapacağımızı Kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.

 

ISPARTA BAROSU KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU

Av.Ünsal Çankaya
Baro Başkanı
11-02-2020 - 09:41:28

MESLEKTAŞIMIZ AV.EYÜP ERSOY'UN ANNESİ VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ. 

05-02-2020 - 11:10:04

MESLEKTAŞIMIZ AV.BUSENUR TEKELİ'NİN ERKEK BEBEĞİ DÜNYAYA GELMİŞTİR. MİNİK BEBEĞİMİZE HOŞGELDİN DER, MESLEKTAŞIMIZA TEBRİK DİLEKLERİMİZİ İLETİRİZ.

Avukat Sorgula
KADES UYGULAMASI
ISPARTA BAROSU KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANLIĞIMIZIN KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK AMAÇLI VİDEOSU
ISPARTA BAROSU LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR FARKINDALIK VİDEOSU

BARONET CMK ATAMA SİSTEMİ Uzman Vergi | En kolay muhasebe , tek tıkla vergi beyanı Deniz Bank Ulusal Baro Ağı Projesi Baro Kart