19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
18-05-2015
1446

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19 Mayıs 1919 esarete, aşağılanmaya, sonsuza kadar sömürülmeye, ulus olarak yok edilmeye yönelik emperyalist reçeteye “ Ya bağımsızlık, ya ölüm!” diye cevap veren onurlu bir ulusun ayağa kalktığı tarihtir! 

19 Mayıs, soylu milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir.

Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyeti Gençlere emanet etmesi, onlara olan inancının, sevgisinin ve güveninin göstergesidir. 

Yüce Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet´i biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz" diyerek, büyük özverilerle kurulan Cumhuriyet´i çok sevip, güvendiği Türk Gençliği´ne emanet etmiştir.

19 Mayıs 1919’da atılan ilk adımı, o gün yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin ışığında yorumlayabilmek; atılacak her yeni adımı da bu doğrultuda atabilmek; ülkenin geleceğini biçimlendirmeye ve yönlendirmeye soyunanların en büyük sorumluluğudur.

Büyük Atatürk’ün, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün yıldönümünü ISPARTA BARO BAŞKANLIĞI OLARAK kutluyor, Ulu Önder Atatürk’ümüzü, Aziz şehitlerimiz ve Öbür Dünyaya göç etmiş Ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor , bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını ISPARTA BARO BAŞKANLIĞI OLARAK kutlayarak Saygılar Sunuyoruz.

         Bayramımız Kutlu Olsun            

                                               19/05/2015                          

                                                        Av. Gökmen Hakkı GÖKMENOĞLU

                                                                  Isparta Baro BAŞKANI      

Av.Ünsal Çankaya
Baro Başkanı
05-10-2020 - 09:23:53

MESLEKTAŞIMIZ AV.TAYFUN VELİ ÖZVEREN'İN BABASI TURAN ÖZVEREN VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

10-09-2020 - 10:15:46

MESLEKTAŞIMIZ AV.FATMA TÜRKAN ŞALLI EVLENMİŞTİR. BİR ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLERİZ. 

Avukat Sorgula
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÇELENK SUNMA VE BASIN AÇIKLAMASI
KADES UYGULAMASI
ISPARTA BAROSU KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANLIĞIMIZIN KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK AMAÇLI VİDEOSU

BARONET CMK ATAMA SİSTEMİ Uzman Vergi | En kolay muhasebe , tek tıkla vergi beyanı Deniz Bank Ulusal Baro Ağı Projesi Baro Kart