6. FAALİYET RAPORU
31-03-2015
1411

SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIM

28. DÖNEM 01/03/2015-01/04/2015 TARİHLERİ ARASI

6. FAALİYET RAPORU

                   Bu ayki faaliyetlerimize başlamadan önce öncelikle Siz saygıdeğer meslektaşımı, sadece Avukatlık görevinizi yerine getirirken gösterdiğiniz onurlu mücadele için değil aynı zamanda Hukuk devleti ve Yargı Bağımsızlık ülküsünü egemen kılma yolunda yıllardır verdiğiniz mücadele için tebrik ediyor, Bu yılki AVUKATLAR GÜNÜNÜZÜN de kutlu olmasını dilerim.

                   Yine bu onurlu mücadelenin savaşçısı olan ve Hakkın Rahmetine Kavuşmuş olan Başta Görev Şehidimiz Av. Fatma Sevük olmak üzere Tüm meslektaşlarımızın da Ruhu Şad olsun der, Kederli Aileleri ile meslektaşlarımıza tekrar başınız sağ olsun derim.

                   Her sene olduğu gibi bu senede Baro Başkanlığımızca bir dizi kutlama etkinlikleri planlanmış olup, bu etkinliklerde siz saygıdeğer meslektaşımızı da her faaliyetimizde görmek istediğimizi bunun size onur vereceğini belirtiyoruz.

                   Ancak birkaç yıla göre bu seneki faaliyetlerimizin daha kısıtlı olarak planlandığının nedeninin de hepinizin de bildiği üzere Baromuzun sahibi olduğu ve yeni alınan Barida otel karşısında ki 5 katlı binamızın tadilat ve tefrişi nedeni ile her zamankinden daha fazla tasarruf politikası uygulamak zorunda kaldığımızı belirtiyor,  bu nedenle sizlerin anlayışına sığınıyoruz.

 

                   Bu seneki faaliyetlerimiz özetle;

 

1-    2 NİSAN 2015 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 11.00

        YENİ ADLİYE SAYARINDA ARAMIZDAN AYRILAN

        MESLEKTAŞLARIMIZ ANISINA HELVA İKRAMI RUHLARI ŞAD OLSUN

2-A- 3 NİSAN 2015 CUMA GÜNÜ SAAT 9.00

        ISPARTA VALİSİ-C. BAŞSAVCISI- KOMİSYON BAŞKANININ

        YÖNETİM KURULUNCA ZİYARET EDİLMESİ

    B- 3 NİSAN 2015 CUMA GÜNÜ SAAT 11.00

         ATATÜRK ANITINA TÜM MESLEKTAŞLARIMIZLA

         BARO BAŞKANLIĞIMIZIN ÇELENGİNİN SUNULMASI

    C- 3 NİSAN 2015 CUMA GÜNÜ SAAT 19:00

         GALA YEMEĞİ BARİDA OTEL

     D-3 NİSAN 2015 CUMA GÜNÜ SAAT 20.00

         MESLEK YILI İTİBARİYLE (25 yıl ve üstü) PLAKET TÖRENİ

      

3-  4 NİSAN 2015 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT  10:00

     A-MASA TENİSİ TURNUVASI-IŞIKKENT SPOR  SALONU

4- A-5 NİSAN 2015 PAZAR GÜNÜ SAAT 10:00

        İSLAMKÖY DEMOKRASİ MÜZESİ GEZİSİ

        HAREKET VALİLİK ÖNÜ

        (Baro tarafından hazır edilen otobüslerle gidilecektir)

    B-5 NİSAN 2015 PAZAR GÜNÜ SAAT 12:30

       GELENEKSEL SUCUK PARTİSİ(piknik)-İSLAMKÖY DE

    C-5 NİSAN 2015 PAZAR GÜNÜ SAAT 13.30

        MASA TENİSİ KUPA TÖRENİ İSLAMKÖY

                   Yalvaç ve Şarkikaraağaç da ki meslektaşlarımızın ilgili katılımlara hava şartları ve mesafe dikkate alındığında katılımlarında ki zorluk dikkate alınarak Baromuzca 12/04/2015 tarihinde de her iki ilçe temsilciliğimiz planlaması ile müştereken Yönetim Kurulumuzun da katılımı ile Şarkikaraağaç da bir piknik düzenlenecektir.

                   Tüm meslektaşlarımız gerek meslek etiği gerekse Mesleki dayanışma çerçevesinde ücret almaksızın bir meslektaşının davasında vekil olarak bulunabiliyor, bu nedenle sitemizde de ilan ettiğimiz üzere Avukatlık Kanunun 164. maddesi uyarınca bu konuda baronuza takip ettiğiniz bu vasıftaki davaları bildirmenizi ve şahsi dosyanıza not ettirmenizi önemle rica ederiz.

                   Denizbank Isparta Şube Müdürlüğü ile Baro Başkanlığımız arasında yapılan anlaşma uyarınca bir ücret alınmaksızın 100.000,00 TL teminatlı Mesleki sorumluluk sigortası için bankaya müracaat edip sigortaları yapılan meslektaşlarımızın isim listesi sitemizde duyurulmuş olup, ilgili meslektaşlarımızın sertifikalarını almaları için Banka Şubesine müracaat etmeleri önemle rica olunur. Başvuruda bulunmayanlarında başvurularını yapabileceklerini hatırlatırız.

                   TBB Başkanlığının duyurularından 2015/19 ve 17-18 sayılı duyurularını sitede ilan etmiş bulunmaktayız, bilgilerinize sunarız.

                   Yine TBB Başkanlığının Uyuşturucu ile mücadele için başlattığı Hayat Ağacı Projesi kapsamında Isparta Baro Başkanlığımız Isparta Valiliğinin Uyuşturucu Komisyonunda yerini almış olup, bu toplantıya bizzat şahsım katılmış bulunmaktayım. Hatta konu ile ilgili olarak Gönüllü meslektaşlarımız vasıtası ile bir komisyon kurulmuş olup, komisyonumuzun da çalışmaları en kısa sürede de başlayacaktır. Bu konuda gerek TBB ne gerekse Baromuza bir çok müracaat olmuş ve Baro Başkanlığımızın imkanları ile de 7 kişi ilgili (Konya-Antalya ve Denizli) Amatemler de tedavi altına alınmıştır.

                   CHP Milletvekili aday adayı Zafer Arısoy Baromuzu müracaat etmiş olup, kendisine çalışmalarında başarılar dileriz.

                   Yine önceki Dönem Isparta Milletvekillerinden Ak Parti Milletvekili aday adayı Av. Haydar Kemal Kurt Baromuzu ziyaret etmiş olup, kendisine başarılar dileriz

                   Yine Meslektaşımız Ak Parti Milletvekili aday adayı Av. Mustafa Serkan Demirekin Baromuzu ziyaret etmiş olup, kendisine başarılar dileriz

                   Yine MHP Milletvekili aday adayı Ziya Nuhoğlu Baromuzu ziyaret etmiş olup, kendisine başarılar dileriz.

                   Yine MHP Milletvekili aday adayı Tuncay Engin Baromuzu ziyaret etmiş olup, kendisine başarılar dileriz.

                   Düşman işgali görmeyen Isparta’mıza Atatürk’ün ziyaretinin 85. yıl dönümü nedeni ile Baromuzun basın açıklaması kamuoyu ile paylaşılmış törenlere bizzat şahsım katılmış bulunmaktayım.

                   8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti nedeni ile Bayan meslektaşlarımız kahvaltıda bir araya getirilmiş, günün anlam ve önemine ilişkin gerek şahsım tarafından gerekse Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonunca basın açıklamaları yapılarak kamuoyu ile ve sizlerle paylaşılmıştır. Yine bu vesile ile Isparta Valiliğince düzenlenen el emeği sergisine Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkanımız katılmıştır.

                   Staj Eğitim Merkezi Başkanımız Av. Çetin Aköz başkanlığında eğitim çalışmaları devam etmekte olup, aynı zamanda Isparta Ağır Ceza Mahkemesi Salonunda Kurgusal Duruşmalar yapılarak genç meslektaşlarımızın pratik bilgilerinin artırılması sağlanmıştır.

                   Hayvan Hakları Konfederasyonun Isparta da Hayvan Hakları ile ilgili çalışmasına Meslektaşımız Av. Ecevit Eryılmaz katılmış olup, kendisine teşekkürü bir borç biliriz.

                   Yine TBB Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma fonunca sağlık yardımlarından yararlanılması açısından beklenilmesi gereken 6 aylık süre değişiklik ile kaldırmış olup, meslektaşlarımıza hayırlı olsun deriz. Sitemizde konuya ilişkin açıklamaları bilgilerinize sunduk.

                   Her hafta Pazartesi günü saat 16.30’dan itibaren gündemli olarak yönetim kurulu toplantılarımızı icra ettik ve sizlere de alınan kararları kısa kararları ile birlikte ilan ettik.

                   Isparta Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğünce düzenlenen Çocukları koruma sisteminde birliktelik konulu toplantıya meslektaşımız, Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyemiz Av. Türkan Tuygun katılmış olup, kendisine teşekkürü bir borç biliriz.

                   Duruşma arasında ayağa kalkmayan bir meslektaşımızın usule aykırı olarak ayağa kalkması için zorlanmasının yasaya aykırı olduğun anlatmaya çalışan Eskişehir Baro Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin yargılanması ile ilgili Baro Başkanlığımızın destek mesajı sizler adına Eskişehir Barosuna gönderilmiş ve sizlere ilan edilmiştir.

                   Yine Baromuza ait geçmiş günlere ilişkin Fotoğraf Albümü ve meslek büyüklerimizin anılarını içerecek olan Albüm çalışması neticelenmiştir.Tarihi geçmişimizi bir araya getirdiğimiz ve Baromuzun ve tüm baroların bir ilki olan “Dünden Bu Güne” adlı albümümüzün hazırlanmasında büyük emeği geçen Yönetim Kurulu üyemiz Av. Salih Kocagöz’e çok ama çok teşekkür ederim..Tarihi Baromuz Albümünü beğeneceğinizi umar, çünkü bu albümde kendinizi bulacaksınız, nasıl bir büyük aile olduk onun tespitini bu albümde bulacaksınız. Göreve geldiğimiz günden itibaren Baro Bülteni-Baro Gazetesi-CMK El Kitapçığı-Baro Albümü gibi baromuzun yayınları arasına da birçok eser katılmış olup, bu da baromuzun kurumsallaştığının bir göstergesi olduğunu belirtmek isteriz.

                   Yine Meslektaşlarımıza yönelik gelen saldırılara ilişkin olarak Baro Başkanlığımızca alınan kararlarla Müdahil olma kararları alınarak Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte şahsımın ilgili davalara girme konusunda yetki almış bulunmaktayız. Her zaman Meslektaşlarımıza ve Savunmaya yönelik saldırılarda Baro Başkanlığımızın yanında olduğunu belirtmek isteriz.

                 Kamuoyunda ve vicdanlarımızda büyük yara açan Özgecan Aslan cinayeti davasında da Baro Başkanlığımızın müdahale talebi olmuş olup, konuyla ilgili müdahale talebinde bulmak isteyenlerin Mersin Barosu sitesinden yardım alabileceğini belirtiyor, başka Özgecan’lar öldürülmesin diyoruz.

                 Çanakkale Zaferinin 100. yıl kutlamalarına bizzat şahsım Baromuz adına katılım sağlamış ve aynı zamanda günü anlam ve önemine ilişkin basın açıklamamız gerek sizinle gerekse kamuoyu ile paylaşılmıştır.

                   Yine TBB nin yeni başlattığı ve Müvekkillerimizce veya da karşı tarafça yapılacak ödemelere ilişkin kredi kartı ile ödemelerde E Tahsilat sisteminin başlatıldığını belirtir, konuya ilişkin ayrıntılar resmi internet sitemiz de sizlere duyurulmuştur, hayırlı olsun.

                   İstanbul Baro Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile ilgili açılmış olan dava ile ilgili olarak Baro Başkanlığımızın mesajı İstanbul Barosuna gönderilmiş ve sitemizde ilan edilmiştir.

                   Önceki yıllara göre çok kalabalık bir stajyer grubumuz bulunmakta olup, Staj Eğitim Merkezi Başkanımız önceki dönem Baro Başkanımız Av. Çetin Aköz Başkanlığında Stajyerlerimiz ile kahvaltıda bir araya gelinmiş, eğitim merkezimiz ile ilgili değerlendirmeler yapılmıştır.

                   14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile Baromuza ait Basın Açıklaması hazırlanarak gerek kamuoyu ile gerekse sağlık çalışanları ile paylaşılmış ve sizlere de sitemizde ilan edilmiştir.

              TBB Başkanlığının Başkan ve değerli yöneticilerinin göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları genel faaliyetler sitemizde paylaşılmış ve bu çalışmalarda Isparta Baro Başkanlığının diğer Barolarla kıyaslandığında, TBB’nin imkan ve hizmetlerinden ne derece yoğun bir şekilde istifade ettiği grafiklerle ortaya konmuş ve sitemizde ilan edilmiştir.

                   TBB Başkanlığı ile yaptığımız yoğun görüşmeler neticelenerek Baromuza ait yeni binanın inşaat ve tadilat işlemleri en kısa sürede başlayacak olup meslektaşlarımıza önümüzde ki günlerde hizmet vermeye başlayacağını önemle belirtiriz.

                   Üç Dönemdir çıkarmakta olduğumuz Isparta Baromuzun Bülteninin yeni sayısı çıktı, inşallah Avukatlar günü ile birlikte sizlerle de buluşmuş olacak, Dergimizin bu sayısının hazırlanmasında görev alan Yönetim Kurulu üyemiz Av. Sevinç düz’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyor dergimizin bu sayısını da beğeneceğinizi umuyoruz.

                   Yalvaç Ağır ceza Mahkemesinde görülmekte olan ve Ulusal basında Nevin Yıldırım davası olarak bilinen davanın duruşması esnasında, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen bayan meslektaşlarımız, Yalvaç Adliyesinden Avukat olduklarını söylemelerine karşın çıkartılmışlardır. Bu hususun çeşitli Baro Başkanlarınca bize ulaştırılması üzerine gerek Avukat Hakları merkezimiz, gerek İlçe temsilcimiz gerekse, şahsımın Yalvaç C. Başsavcısı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 3 meslektaşımız duruşmaya aldırılmış, ancak akabinde tutulan tutanaklar baromuza ulaştırılmış olup, konuya ilişkin kamera kayıtları Baromuzca istenerek, var olan olayda meslektaşlarımızın mağduriyetleri nedeni ile olayın takipçisi olacağımız ve gerekli mercilere müracaatta bulunacağımızın bilinmesini isteriz. İlgili konuyla ilgili de Kamuoyuna gerek Baro Başkanlığı olarak şahsım, gerekse Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanımızca açıklamalar yapılmış ve sizlerle paylaşılmıştır. Bu özverili çalışma büyük emeği olan Avukat Hakları Merkezi Başkanımız yönetim kurulu üyemiz Av. Ali Osman Altunbaşak’a da şükranlarımı sunarım. Adliyeler Bizimdir. Savunma hiçbir şekilde Yargılamada yok sayılamaz.                 

                   Bu faaliyet dönemimizde de yine rahatsızlanan, tedavisi devam eden, meslektaşlarımız olmuştur, kendileri ile bir büyük aile olmanın sorumluluğu ile ilgilenilmeye çalışılmış, acıları ve kederleri paylaşılmaya çalışılmıştır. Meslektaşlarımıza ve yakın aile bireylerine acil şifalar dileriz, ayrıntılı bilgiler resmi internet sitemizde an ve an yer almakta olup sizlere gelişmeler hakkında bilgi verilmiştir ve verilmektedir.

                  Tüm meslektaşlarımıza bizlere gösterdikleri destek ve katkıdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Bu destek katkıya layık olmaya çalışacağımızı büyük bir aile olmanın tek ses ve tek yürek olmanın örneğini sergilemeye devam edeceğimizi belirtiriz. Sizlerin destek, katkı ve önerilerinizin ile eleştirilerinizin bizlere yol gösterici olduğunu belirterek AVUKATLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN DER, TÜM BARO FAALİYETLERİMİZE KATILMANIZIN BAROMUZA GÜÇ KATACAĞINI BELİRTİR.

                   Saygılar sunarım.

                    31/03/2015

                                                             Av. Gökmen Hakkı GÖKMENOĞLU

                                                                        Isparta Baro Başkanı  

Av.Ünsal Çankaya
Baro Başkanı
29-06-2020 - 13:16:02

MESLEKTAŞIMIZ AV.MEHMET BİLGİÇ'İN  DEDESİ VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET AİLESİNE VE YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ. 

04-06-2020 - 11:20:26

MESLEKTAŞIMIZ AV.EKREM YILMAZTÜRK'ÜN KIZ BEBEĞİ DÜNYAYA GELMİŞTİR. MİNİK BEBEĞİMİZE HOŞGELDİN DER, MESLEKTAŞIMIZA VE AİLESİNE TEBRİK DİLEKLERİMİZİ İLETİRİZ.

Avukat Sorgula
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÇELENK SUNMA VE BASIN AÇIKLAMASI
KADES UYGULAMASI
ISPARTA BAROSU KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANLIĞIMIZIN KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK AMAÇLI VİDEOSU

BARONET CMK ATAMA SİSTEMİ Uzman Vergi | En kolay muhasebe , tek tıkla vergi beyanı Deniz Bank Ulusal Baro Ağı Projesi Baro Kart