Avukat Hakları Merkezi
11-12-2014
5969

AVUKAT HAKLARI MERKEZİ SORUMLU YÖNETİM KURULU ÜYESİ

AV.ALİ BURAK YILDIZ(BAŞKAN)

ÜYELER

AV.MEHMET ALİ ERTUĞRUL

AV.MEHMET ALİ BÜLBÜL

AV.GÖKHAN ŞAHİN

AV.İSMAİL TUNÇBİLEK

AV.MERVE İPEK

AV.MUHAMMED ÜSAME ÇELİK

 

 

ISPARTA BAROSU

AVUKAT HAKLARI MERKEZİ            

1 - Avukatlar, mesleklerini icra ederken, türlü sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Örnek olarak; Özel veya kamu kurumuna gittiğinde vekaletnamesi olmadığı için bilgi alamamakta, bazı durumlarda ise vekaletnamesi olduğu halde sorun yaşamaktadır. Kollukta müvekkili ile görüşme veya müvekkiline ait evrakları inceleme hususunda sorun yaşamakta, engellerle karşılaşmakta, adliyede kalem işlerini yürütürken, icra dairelerinde takip işlemlerini yaparken, Davaların görüşüldüğü duruşma sırasında hakimler ve savcılar tarafından haksız muamelelere maruz kalmakta. Savcılıkta evrak incelemek istediğinde veya haciz sırasında sözlü veya fiili saldırıya maruz kalabilmektedir.    

Isparta Barosu Başkanlığı tarafından kurulan ; Isparta Barosu Avukat Hakları Merkezi, Avukatların nerede ve ne zaman olursa olsun, yer ve zaman sınırı olmaksızın, mesleki standartlar çerçevesinde görev yaptığı sırada, avukat kimliği nedeniyle uğradığı her türlü saldırıda, karşılaştığı  her türlü baskı, engelleme, taciz veya haksız bir müdahale vs. halinde avukata fiili ve hukuki destek sağlamak amacıyla, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak oluşturulmuştur.

2 - Avukat Hakları Merkezinin Görev alanları aşağıda sıralanıştır;

1-Kolluk;

Polis ve Jandarma Karakollarında yaşanan sorunlarda, sorun yaşanan kolluk birimine mümkün olan en kısa zamanda ulaşabilmek.

2-Kamu/Özel Kurumlar;

Valilik, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Banka Şubeleri, Noterler, Tapu Sicil Müdürlükleri, PTT Şubeleri, Telekom Şubeleri, Ticaret Sicil Müdürlükleri, kamu kurumları vb. yerlerde, avukatların yaşadığı sorunlarda hukuki ve fiili destek sağlamak.

3-Adliye;

Savcılık, Savcılık kalemleri, Mahkeme kalemleri, İcra Müdürlükleri ve tüm adliye birimlerinde yaşanan sorunlarda avukata hukuki ve fiili destek sağlanarak karşılaşılan durumun tutanakla kayıt altına alınması amaçlanmıştır.        

Meslektaşlarımız ihtiyaç duyduğunda, Avukat Hakları Merkezini aramaları yeterlidir.

 

 

 

Av.Ünsal Çankaya
Baro Başkanı
29-06-2020 - 13:16:02

MESLEKTAŞIMIZ AV.MEHMET BİLGİÇ'İN  DEDESİ VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET AİLESİNE VE YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ. 

04-06-2020 - 11:20:26

MESLEKTAŞIMIZ AV.EKREM YILMAZTÜRK'ÜN KIZ BEBEĞİ DÜNYAYA GELMİŞTİR. MİNİK BEBEĞİMİZE HOŞGELDİN DER, MESLEKTAŞIMIZA VE AİLESİNE TEBRİK DİLEKLERİMİZİ İLETİRİZ.

Avukat Sorgula
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÇELENK SUNMA VE BASIN AÇIKLAMASI
KADES UYGULAMASI
ISPARTA BAROSU KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANLIĞIMIZIN KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK AMAÇLI VİDEOSU

BARONET CMK ATAMA SİSTEMİ Uzman Vergi | En kolay muhasebe , tek tıkla vergi beyanı Deniz Bank Ulusal Baro Ağı Projesi Baro Kart